Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Zumba Kursu – Zumba Kursu Mu Arıyorsunuz? Bu Kriterlere Dikkat!

Kaliteli Bir Zumba Eğitimi İçin Zumba Kursu Seçerken Dikkat Edilecekler

Zumba ile hayatınıza biraz renk gelsin istiyorsanız ve keyiflenmeye ihtiyacınız varsa Zumba kursları arasından seçiminizi iyi yapmalısınız. Zumba kursu seçerken neye dikkat edilir, Zumba kursu nasıl seçilir merak edenler için tüm cevapları veriyoruz! Hangi Zumba kursu sizing için en uygunu? Zumba kursu seçerken dikkat edilecekler nelerdir hiç düşündünüz mü?

Yeni nesil sportif dans Zumba ile siz de zayıflamak isteyebilirsiniz, vücudunuzu forma sokmayı amaçlayabilirsiniz. Peki hangi Zumba kursları size en iyi eğitimi verir? Zumba’dan en iyi verimi almak için Zumba kursu seçiminizde hangi kriterlere dikkat etmelisiniz? 

Aklınızdaki tüm soruları yanıtlıyor; en iyi Zumba kursu özelliklerini sizin için listeliyoruz! İşte Zumba kursu seçerken dikkat edilecekler:

  • Güvenilir bir kursu mu
  • Tecrübe sahibi mi
  • Eğitmen kadrosu yeterli mi

Ana başlıklarıyla sizlere en iyi Zumba kursu nasıl olmalı anlatıyoruz!

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Bir dans kurumunun MEB Ruhsatına sahip olması, onun size en iyi Zumba eğitimini verebileceğinin güvencesidir. MEB onayı olmayan kurumlara eğitim kalitesi ve eğitmen kadrosunun profesyonelliği bakımından maalesef güvenemezsiniz. Merdiven altı kurumlarda alacağınız Zumba kursları size yarardan çok zarar verir ancak MEB ruhsatlı kurumlar, fiziksel yeterliliğini ve eğitim programlarındaki kalitelerini kanıtlamışlardır. MEB onayı olmayan dans okulları dans eğitimi veremez, vermemelidir. En iyi Zumba kursu olmak iddiasıyla yola çıkan MEB onayı olmayan kurumlarla; yetersiz ders içerikleri ve tecrübesiz dans eğitmeni kadrolarıyla hayallerinizi, zamanınızı ve paranızı boşa harcayabilirsiniz. Dolayısıyla Zumba kursu seçerken dikkat edilecekler araında en önemli kriterlerden biri de kurumun MEB onaylı olup olmamasıdır. 

2. Tecrübeli Bir Kurum Mu?

Zumba kursu seçerken dikkat edilecekler arasında olan diğer bir kriter de kurumun kaç yıldır dans eğitimi sektöründe olduğudur. Dans ve özellikle Zumba’ınn son yıllarda oldukça popüler olmasıyla birbirinden arklı dans okulları açılmıştır. Ancak, bu kurumların her biri tecrübe ve eğitim yeterliliği konusunda aynı seviyede değildir. Zumba kursu seçiminizde incelediğiniz kurumun deneyim süresine de odaklanmalısınız çünkü alanında uzmanlaşmış bir eğitim kadrosu, yılların birikimi ile uygulanan bir eğitim programı ve öğrencilerine en iyi Zumba kursu deneyimini vermeye çalışan bir birikim size daha iyi bir süreç yaşatır. Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için tecrübeli Zumba kursları arasından seçim yapabilir; kurum yeterliliği konusundaki tüm sorularınızı öğrenci ve mezun yorumlarını okuyarak giderebilirsiniz. 

3. Eğitim Kadrosu Yeterli Mi?

Zumba kursu seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir kriter eğitim kadrosunun niteliği ve yeterliliğidir. Tecrübesiz dans eğitmenleri, eğitim planı ne kadar iyi olsa da bunu uygulamakta ve yanlışlarınızı düzeltmekte iyi olamayabilir. Zumba’dan keyif almak için kendinizi uzman eğitmenlerin birikim ve tecrübelerine teslim edin!

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

En iyi Zumba kursu nasıl seçilir diye düşünüyorsanız mutlaka bir dans salonuna kaç öğrenci kontenjanı açtıklarını inceleyin. Zumba kursu için en önemli kriterlerden bir tanesi, sınıf mevcudunun kaç kişi olduğudur. Zumba yaparken rahat ve geniş bir ortamda, özgürce spor yapmak istiyorsanız siz de maksimum 1 kişilik sınıfları tercih edin. Kontenjanlarını doldurmak için öğrenci rahatını hiçe sayan kurumlarla Zumba eğitiminizden keyif alamazsınız.

5. Yeterli Ekipman Var Mı?

Teknolojik müzik ve dans ekipmanları, bir dans kurumunun olmazsa olmazıdır. Zumba’yı da diğer spor türlerinden ayıran en önemli özelliği müzik eşliğinde yapılmasıyken eğer Zumba kursu size bu imkanı sağlamıyorsa tercihinizi o Zumba kursları yanından kullanmayın. Öğrencisine kaliteli bir deneyim sağlayan, sınıflarında müzik ve danstan tat almalarını amaçlayan ve tüm ekipman ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamayı amaçlayan Zumba kurslarını tercih edin. CD,DVD, hoparlör, amfi ve projeksiyon gibi dans için gerekli tüm araçların Zumba kursu sınıfında olduğundan emin olun.

Zumba Kursu Seçerken Seçiminizi İyi Yapın!

Kendinize Zumba ile kaliteli bir zaman ayırmak istiyor fakat Zumba kursu seçerken nelere dikkat edilir bilemiyorsanız, saydığımız kriterlere dikkat ederek siz de kendinize en uygun Zumba kursunu bulacaksınız. Zumba kursu seçerken sınıf mevcuduna, kurumun MEB ruhsatı olup olmamasına, eğitmenlerine ve tecrübe süresine dikkat etmelisiniz. En iyi Zumba kursu tecrübesini yaşamak için Zumba kursları arasında seçeneklerinizi değerlendirirken saydığımız kriterlere dikkat edin.

Siz de en iyi Zumba kursu deneyimini yaşamak istiyorsanız Dans Akademi’ye gelebilir ve Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Zumba kursu programını uzman eğitmenlerden alarak Zumba’nın tadını çıkarabilirsiniz. Dans Akademi olarak öğrencilerimizin sağlığına, konforuna ve rahatına dikkat ediyor, geniş dans salonlarımızı her zaman temiz tutuyoruz. Güvenle dans edebilmek için gelin, eğitim programınıza birlikte karar verelim.

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46