Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zumba Kursu Sınıfları Nasıl Olmalı?

Zumba Derslerinin Keyifli Geçmesi İçin Nasıl sınıflarda Ders Almalısınız?

Zumba’nın birbirinden hareketli ve keyifli figürleri için olabildiğince geniş bir alana ihtiyaç var. Hareketleri doğru yapabilmeniz, bedeninizi en özgür şekilde kullanarak kalori yakmanız için sıkışık sınıfların boğucu atmosferinden uaklaşmanız gerekiyor. Zumba’dan keyif almak ve Zumba’da yapacağınız koreografileri rahatça uygulamak için ideal Zumba sınıfları nasıl olmalı bir bakalım…

Nasıl Zumba sınıfları sizing ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılar hiç düşündünüz mü? Fitness hareketlerini rahatça yapabilmeniz, kaslarınızı doğru çalıştırmak ve dans sırasında spor yapmaktan keyif almanız için oldukça önemli. Diğer Zumba öğrencileri ile çarpışmadan, kendi alanında dans etmeyi kim istemez?

Zumba kursu sınıfları nasıl olmalı siz de merak ediyorsanız gelin yakından bakalım…

Zumba Sınıfları Hijyenik Olmalı!

Her şeyden önce temizlik… Zumba kursu sınıfları temiz olmazsa ne öğrenci ne de eğitmen rahatça hareket edebilir… Zumba kursları için en önemli kriterlerden biri hijyendir. Yanlızca eğitim alacağınız Zumba dersi sınıfları değil, kurumun ortak kullanım alanları da temiz olmalıdır. Zumba sınıfları her ders öncesi ve sonrası Zumba sınıfları temizlenmelidir. 

Teknolojik Ekipmanları Eksik Olmamalı

Zumba sınıfları nasıl olmalı derseniz, teknolojik ekipmanların yeterliliğinden bahsedebiliriz. Bunun sebebi, zumba’dan ve dolayısıyla danstan keyif almanız için müzik kalitesinin iyi olması gerektiğidir. Eğer Zumba derslerinde müziğin ritmini doğru algılayamazsanız, müziği iyi duyamazsanız ve müzik kalitesinden keyif almazsanız Zumba’dan verim alamazsınız. 

Capcanlı Zumba müziklerinden ve spor yapmaktan keyif almanızı sağlayacak CD, DVD, hoparlör, amfi ve Zumba kliplerini izleyebileceğiniz bir projeksiyon olmazsa Zumba’dan nasıl keyif alabilirsiniz ki?

Geniş ve Ferah Olmalı – İdeal Zumba Sınıfları

Maksimum 12 kişilik sınıflarda, geniş bir dans salonunda Zumba yapmak mı yoksa kontejanı doldurmak için gereğinden fazla öğrencinin bir sınıfa doldurulduğu Zumba sınıflarını mı tercih edersiniz? 

Tabii ki Zumba sınıfları nasıl olmalı sorusunun en makul cevabı geniş ve ferah olmasıdır. Zumba birbirinden farklı ve hareketli figürlere sahip bir spor olduğundan öğrencilerin rahat hareket etmesi çok önemlidir. Böylece hareketlerinizi kısıtlamaz ve diğer öğrencilere çarpmadan kaliteli bir Zumba saati geçirebilirsiniz.

Havalandırma Zumba Sınıfları İçin Önemli 

Havalandırmaya sahip olmak Zumba kursu sınıfları için en önemli kriterlerden biridir. Dans ederken nomalden fazla solunum yapan öğrenciler ve dans eğitmeni temiz havaya ihtiyaç duyar. 

Günlük hayatta da havasız ortamda durmanın ciğerlerimiz ve solunum kalitemiz açısından önemini biliyoruz… Peki ya dans ederken? Zumba kursları sınıflarını her zaman havalandırmalı ve öğrencilerine oksijen imkanı sağlamalıdır. Aksi taktirde sağlık sorunları meydana gelebilir. 

Motivasyon Kaynağı Olmalı!

Birbirinden farklı Zumba sınıfları var, peki sizi dansa ve spora en çok teşvik eden hangisi olurdu? Capcanlı Zumba müzikleri ve Zumbanın birbirinden hareketli figürleri ile iç karartıcı bir sınıfta vakit geçirmek tezat yaratmaz mıydı?

Zumba kursu sınıfları sizi dansa motive etmeli, ferah ve bakımlı bir görünüme sahip olmalıdır. Zumba’nın enerjisiyle dolmanız için içinizde gerekli isteği uyandırmalıdır! Fiziksel imkanların yalnızca bedeninize değil, psikolojinize de çok etkisi olduğunu unutmayın!

Zumba Kursu Sınıfları Size Keyifli Anılar Bırakmalı!

Zumba kursu sınıfları sizlerin istek ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak biçimde düzenlenmiş olmalı. En keyifli dans ve spor türlerinden biri olan Zumba için eğitim aldığınızda seçtiğiniz kurumun her yönden sizlere uygun ve rahat bir ortam yarattığından emin olun ve Zumba eğitimi sürecinizin keyfini çıkarın!

Dans akademi ailesi olarak ilk aşamada öğrencilerimizin sağlığını düşünüyor ve sınıflarımız ile ortak kulalnım alanlarımızı her zaman temiz tutuyoruz. Sınıflarımızı, Zumba dansından keyif almanız için son model teknolojik imkanlar ile donatıyor ve her bir öğrencimizin öğrenmesini sağlıyoruz! Geniş ve ferah sınıflarımızda en keyifli Zumba eğitimleri için Dans akademi ailesine siz de katılın!

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46