Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sirtaki Kursu Seçerken Dikkat Edilecekler – En İyi Sirtaki Kursu

Hayal Kırıklığına Uğramamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

İstanbul kökenli olsa da Ege’nin karşı kıyısına ait geleneksel bir dans olan Sirtaki’nin, günümüzde de inceliklerini öğrenmek isteyen pek çok dans tutkunu var. Nitekim başta İstanbul olmak üzere ülkemizin birçok kentinde çok sayıda Sirtaki kursu bulunuyor. Ancak hobisinin keyfini tam anlamıyla çıkarmak isteyen dans severlerin en iyi Sirtaki kursu için detaylı bir araştırma yapmasını da şaşırtıcı bulmamak gerek.

Peki en iyi Sirtaki kursları diğerlerinden nasıl ayırt edilir? Size uygun bir Sirtaki kursu seçmek için nelere dikkat etmelisiniz. Aşağıda Sirtaki kursu almaya karar vermeden önce eğitim kurumlarında aramanız gereken birtakım özellikleri sıraladık. Kötü bir sürprizle karşılaşmamak için saydığımız hususlara dikkat edin! İşte Sirtaki kursu seçerken dikkat edilecekler...

   

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

En azından asgari standartları karşılayan bir Sirtaki kursu seçmek için kurumun MEB ruhsatı olup olmadığına bakmalısınız. İlk olarak tabelasında MEB logosu var mı diye bakarak fikir edinebilirsiniz. Eğer yine de emin olamadıysanız kurum yetkililerine kesinlikle bu noktayı sorun! Çünkü MEB ruhsatı olmayan bir dans okulu en iyi sirtaki kursu olmak şöyle dursun, her şeyden önce kaçak bir eğitim kurumudur. Bu tür kurumlar, Milli Eğitim Bakanlığı görevlileri tarafından denetlendiğinde kapatmaya kadar gidebilecek çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir.

2. Kurum Yeterince Deneyimli Mi?

Son yıllarda Sirtaki kursları veren dans okullarının sayısının giderek arttığını yazımızın başında da ifade etmiştik. Nitekim bunların arasında birçok deneyimsiz kurum da bulunmaktadır. Deneyimsiz bir kurum, eğitim kalitesi anlamında tam bir kapalı kutudur. Ayrıca sektörde yeni açılmış gibi davranan, halbuki geçmiş öğrencilerinin şikayetlerinden kurtulmak için yalnızca isim değiştiren birçok kurum da bulunmaktadır. Bu koşullarda öğrencilerin güvenini kazanmış, eğitim kalitesiyle en iyi Sirtaki kursları arasında kabul edilen kurumlardan eğitim almak, karşılaşabileceğiniz olumsuzlukların olasılığını en az indirmek anlamına gelir.

3. Eğitmen Kadrosu Yeterli Mi?

En iyi Sirtaki kursları; alanında uzmanlığını kanıtlamış, deneyimli Sirtaki eğitmenleriyle çalışır. Deneyimsiz veya asıl uzmanlığı Sirtaki dansı olmayan eğitmenlerin beklentilerinizi karşılayamama olasılığı son derece yüksektir. Bu nedenle en iyi Sirtaki kursu hakkında araştırma yaparken görüştüğünüz kurumlara eğitmeninizin kim olacağını sorun, kendisiyle önceden görüşme yapın ve uzmanlığını araştırmaya çalışın!

4. Merkezi Bir Konumda Mı?

Sirtaki kursu seçmek için arayışlarınıza başladığınızda lokasyonun önemli bir problem olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak kursa devam edeceğiniz süre boyunca haftanın belli günlerinde kurs merkezine yolculuk etmek zorunda olacağınızı göz ardı etmeyin! Merkezi bir lokasyonda olmayan dans okullarına ulaşmak için yapacağınız yolculuk çok daha uzun olacaktır. Boş zamanınızın büyük bir bölümünü yolda geçirmek, zamanla kursa gitme isteğinizin azalmasına ve hatta dans tutkunuzun sönmesine neden olabilir.

5. Sınıf Mevcudu

Sirtaki kursu seçerken dikkat edilecekler listenize eklemeniz gereken bir diğer madde de sınıf mevcududur. Sürümden kazanmak isteyen dans okulları, ucuz Sirtaki kursu fiyatları ile eğitim vererek rakiplerinin önüne geçmeyi denese de çoğu zaman öğrencilerini son derece kalabalık sınıflarda eğitim almak zorunda bırakır. Eğitmeninizle sağlıklı bir iletişim kuramayacağınız böyle bir ortamda verimli bir Sirtaki eğitimi almanız mümkün değildir. Bu nedenle Sirtaki kursu seçerken kesinlikle sınıf kontenjanını kurum yetkililerine sorun ve planınızı buna göre yapın!

Kalitesiz Eğitim Kurumları Dans Ateşinizi Söndürmesin!

İşinde uzman olmayan eğitmenler ve kalitesiz dans okullarından Sirtaki kursu almanız, istediğiniz ilerlemeyi gösterememenize ya da beklentilerinizin karşılanmamasına neden olabilir. Sizin için en iyi Sirtaki kursu, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz göz önüne alınarak hazırlanmış kurslardır. Tutkunuzdan taviz vermeyin, uzman olmayan eğitmenler ve deneyimsiz dans kursları ile vakit kaybetmeyin!

Gerçek bir sanat merkezinin eğlenceli ve enerjik atmosferinde, uygulama ağırlıklı programlara sahip bir eğitim kurumuyla tanışmak ve uluslararası standartlarda bir Sirtaki kursu almak için bizimle iletişime geçin! Eğitim danışmanlarımızla görüşün, sizin için en iyi Sirtaki kursu programını belirleyelim!

[widget-225]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46