Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zumba mı Pilates mi? Hangisini Seçmeliyim?

Daha Enerjik Bir Vücuda Sahip Olabilirsiniz!

Hayatınıza bir değişiklik katmaya ne dersiniz? Egzersizi yaşamınızın bir parçası haline getirerek hem daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilir hem de keyifli bir hobi edinebilirsiniz.

Peki zumba mı pilates mi size daha çok hitap ediyor? Hangisinde kendinizi daha iyi hissedeceğinizi biliyor musunuz? Aslında daha aktif bir yaşam sağlayabilmek için her ikisini de tercih edebilirsiniz.  Ama yine de karar verme sürecinizde faydalı olacağını düşündüğümüz önerilerimize göz atabilirsiniz.

Zumba mı Pilates mi? Nasıl Karar Vereceğim?

Ben müziksiz duramam, spor yaparken bile müzik benimle olmalı, diyorsanız siz zumbacısınız! Zumba, en sportif dans türlerinden biri. Hem eğlenmek hem de spor yapmak istiyorsanız hemen bir zumba kursuna yazılabilirsiniz!

Müzik veya dans size göre değilse ya da yalnızca egzersize odaklanmak istiyorsanız pilates kursu sizin için daha aktif ve verimli geçebilir. En doğru kararı verebilmek için pilatesin faydalarına ve zumbanın faydalarına göz atabilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.

Zumbanın Faydaları – Neden Zumba Kursuna Gitmeliyim?

Müzik ve dans tutkunları buraya! Fitness aletleri ile spor yapmak size sıkıcı mı geliyor? Rutin halinde ilerleyen egzersizlerden keyif almıyor olabilirsiniz. Eğlenceli ve enerjik yapınıza uygun bir sporla siz de keyifli bir şekilde formunuzu koruyabilirsiniz

Zumba Yaparak Stresinizi Azaltabilirsiniz 

Enerji düzeyinizi artıran zumba ile olumsuzlukları bir kenara atıyoruz! Zumba egzersizleri sizi rahatlatırken müziğin dinlendirici gücünden faydalanıyor. Hem sıkı bir vücuda kavuşmak hem de eğlenceli vakit geçirerek spor yapmak için zumbayı denemeye ne dersiniz? 

Zumba Kursu ile Fazla Kilolarınızla Vedalaşabilirsiniz

Eğlenerek kilo vermeyi kim istemez ki? Yorucu diyetlere, uzun koşu ve yürüyüşlere göre çok daha eğlenceli olan zumba dansı ile hayal ettiğiniz forma kavuşabilirsiniz. Müzik eşliğinde yapılan zumba dansı, jimnastik hareketleri içerdiği için vücudunuzun kondisyonunu artırırken aynı zamanda da kilo verme sürecinizi hızlandırır. 

Pilatesin Faydaları - Neden Pilates Kursuna Gitmeliyim?

Pilates ile daha esnek bir vücuda sahip olmaya ne dersiniz? Zumbaya göre esneme hareketlerine çok daha fazla ağırlık veren pilates ile vücudunuza yeni bir şekil kazandırabilirsiniz

Pilates ile Duruşunuzu Düzenleyebilirsiniz

Sürekli oturarak çalışanlar veya gelişim dönemindeki gençlerde duruş bozuklukları sıklıkla rastlanan problemlerden biri. Siz de hareketsiz yaşamınıza son vermek ve kamburlaşmaya başlayan sırtınız için geç olmadan bir önlem almak istiyorsanız pilates sizin için bir kurtarıcı olabilir.

Zumba ile kollarınızı yukarı kaldırma hareketi yaparken yalnızca kol kaslarınızı çalıştırabilirsiniz ancak pilates yaparken tüm kas gruplarınız aynı anda aktifleşir. Bu yüzden güçsüzleşmeye başlayan kas gruplarınızı eski kuvvetine kavuşturmak ve daha dik bir duruşa sahip olmak için hemen bir pilates kursuna yazılabilirsiniz!

Pilates ile Kaslı Bir Vücuda Sahip Olabilirsiniz

Pilates, ağırlık çalışmaları ile hem kemik hem de kas yoğunluğunu artırır. Pilates yapanların olduğu kilodan daha zayıf görünmesinin sebebi de aslında vücuttaki kas miktarlarının artmasından kaynaklanır. Kaslı bir vücuda sahip olmak isteyenler, pilates yaparak daha sıkı bir vücuda kavuşabilir.7

Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba, genellikle daha kıvrak ve hareketli Latin müzikleri eşliğinde yapılır ancak müzik zevkinize ve temponuza göre dilediğiniz şarkı ile zumba yapabilirsiniz! Zumba dansı için herhangi bir ekipmana gerek yok; yalnızca müzik ve estetik figürler yeterli! Dans ederken hareket kabiliyetinizi artırmak ve daha iyi egzersiz yapmak için tayt gibi rahat kıyafetler tercih etmenizde fayda var.

Pilates Nasıl Yapılır?

Pilatesin reformer ve mat olmak üzere iki çeşidi var. Reformer pilates, yani aletli pilates, bir makine üzerinde yatar veya oturur pozisyonda uygulanan çeşitli egzersiz hareketleri ile yapılır. Bu noktada, kendi ağırlığınıza ek olarak makinenin dirençli yaylarından ve el/ayak kayışlarından da yararlanabilir, vücudunuzu çok daha aktif tutabilirsiniz.

Mat pilates ise yere serilen bir mat üzerinde yalnızca kendi vücudunuzun ağırlığını kullanarak yaptığınız egzersiz hareketleridir. Pilates topu, çember, direnç bandı, dambıl, kelebek gibi ekipmanlarla birlikte yapılır. Her iki pilates türünde de vücudunuz mükemmel bir esnekliğe kavuşur.

Zumba mı Pilates mi? Karar Verebildiniz mi?

Uyku düzensizliği, hareketsizlik, çabuk yorulma gibi problemler mi yaşıyorsunuz? Zumba dansı ile çok daha enerjik ve hareketli bir yaşama kısa sürede adapte olabilirsiniz! Aslında her iki egzersizle de fiziksel performansınızı geliştirebilir, kalp ritminizi düzenleyebilirsiniz. Çünkü sağlıklı olmak için önemli olan tek şey, aktif olmak!

Sırt ağrılarınızdan kurtulmak, bel fıtığınızın ilerlemesini önlemek ya da daha dinç bir vücuda sahip olmak için ise pilates yapabilirsiniz. Zumba mı pilates mi diye kararsız kalanlar, Dans Akademi sizin için her iki egzersiz türünde de dersler veriyor. Denemeye ne dersiniz?

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46