Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Reformer Pilatesin Faydaları – Hangi Bölgelerde Daha Etkili?

Reformer Pilates ile Daha Dinç Bir Vücuda Sahip Olabilirsiniz!

Kilo problemi mi yaşıyorsunuz? Ya da sık sık kilo alıp verdiğiniz için vücudunuzda sarkmalar mı var? Reformer pilates, daha sıkı bir vücuda sahip olmak isteyenler için güzel bir egzersiz, üstelik oldukça da keyifli.

Spor salonlarındaki aletlerde sıkılıyor, daha aktif olacağınız bir egzersiz yapmak istiyor olabilirsiniz. Reformer pilates tam da aradığınız gibi bir spor! Hem vücudunuzun kendi ağırlığını hem de yayların ağırlığını kullanarak kilo verme sürecinizi hızlandırabilir; daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz!

Reformer Pilatesin Faydaları – Vücudumda Sarkmalar Var!

Sık yaşanan kilo değişimlerinden veya doğum yapma gibi faktörlerden kaynaklı olarak vücudunuzda sarkmalar olması normal. Sağlığınızı riske atmadan ve estetik operasyonlara ihtiyaç duymadan bu sarkmalardan kurtulmanız mümkün! Refomer pilatesin, esnekliği artıran yoğun egzersizleri ile sürekli olarak aktif olan kas grupları sıkılaşmaya başlar. Düzenli reformer pilates yapanlar, ikinci aydan itibaren gözle görülür şekilde sıkılaşma ve toplanma yaşayabilir.

Reformer Pilates Zayıflatır mı?

Fazla kilolarınızdan şikayetçi misiniz? Reformer pilates ile sarkma problemi olmadan kolayca kilo verebilirsiniz. Elbette sporu, sağlıklı beslenmeyle dengeleyerek! Kilo vermek istiyorum diyorsanız reformer pilates, sağlığınızı riske atan zayıflama haplarından ve evin bir köşesinde duran egzersiz cihazlarından daha iyi bir yöntem! Üstelik saatlerce koşmak ya da yürümek zorunda kaldığınız rutin egzersizlere göre sürekli olarak değişen hareketleri ve teknikleri ile hem daha eğlenceli hem de daha başarılı!

Reformer Pilates Faydaları – Hamileyim, Nasıl Spor Yapabilirim?

Reformer pilates, fizyolojiye uygun yapısıyla hamilelerin de deneyimleyebileceği egzersizlerden biri. İster hamilelik döneminizde isterseniz de öncesinde ve sonrasında reformer pilatesin hamileler için olan egzersizlerinden faydalanabilirsiniz. Reformer pilates yapan hamilelerde, doğum sancıları azalır ve daha rahat bir doğum gerçekleşir.  

Reformer Pilates Faydaları – Duruşumu Nasıl Düzeltebilirim?

Uzun süre oturmak zorunda olduğunuz bir işiniz mi var? Ya da günlük yaşamda çok aktif biri değil misiniz? Aktif olmayan vücutlarda, duruş bozukluğu yaşanması sık karşılaşılan durumlardan biri. Reformer pilates, esnekliği ve hareket kabiliyetini geliştiren yapısıyla denge kabiliyetinizi artırır, bu da çok daha dik durmanızı ve yürümenizi sağlar. Reformer pilatesi deneyimleyerek günlük yaşamda size zorluk çıkaran sırt ve bel ağrısı gibi rahatsızlıklardan kurtulabilir, rahat bir nefes alabilirsiniz!

Reformer Pilates Faydaları – Adet Dönemindeki Ağrılarınızı Hafifletebilirsiniz

Regl dönemleriniz sancılı mı geçiyor? Reformer pilates yaparak vücudunuzu rahatlatabilir, sizin için bir rutin haline gelen adet sancılarından kurtulabilirsiniz. Tüm vücudu çalıştıran reformer pilates ile pelvik kas egzersizleri yaparak kendini daha hissedebilirsiniz.

Reformer Pilates Faydaları – Kendimi Nasıl Daha İyi Hissedebilirim?

Mevsim geçişlerinden ya da herhangi bir sebepten dolayı motivasyonunuzun düştüğünü mü hissediyorsunuz? Reformer pilates yaparak kaygı, olumsuz düşünce, yorgunluk, uykusuzluk ve karamsarlık gibi durumlardan uzaklaşabilir, kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. Vücudunuzun egzersiz yaparken salgıladığı endorfin ile daha dingin ve dinlenmiş bir havaya bürünebilirsiniz.

Reformer Pilates ile Kendinizi Yenilemeye Ne Dersiniz?

Reformer pilates ile hayallerinizdeki gibi fit bir vücuda sahip olmaya ne dersiniz? Sıkılaşmak, kilo vermek, postür egzersizi yapmak, sağlıklı bir yaşam sürmek veya dinç hissetmek… Reformer pilates hareketlerinden her konuda faydalanabilirsiniz.

Reformer pilates ile bağışıklığınızı güçlendirebilir, beden farkındalığınızı artırabilirsiniz.

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46