Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Aylık 250 TL'den Başlayan Pilates Dersi Fiyatları - Pilates Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ucuza Pilates Dersi Olur Mu? - 250 TL Pilates Kurs Fiyatları Normal mi?

Günümüzün en popüler spor türlerinden biri. Hem estetik hem de kilo vermeye müthiş faydası var. Her ne kadar kadınların gözdesiymiş gibi dursa da erkekler de pilatese yoğun ilgi gösteriyor. Kas gruplarını güçlendirerek daha sıkı bir forma kavuşmayı sağlayan pilates, pek çok kurumda verilebiliyor. Tabii pilatese olan bu ilgi, pilates kursu fiyatlarındaki çeşitliliği de beraberinde getiriyor. Hal böyle olunca katılımcılar, pilates kursu fiyatları için hangi aralığın normal olduğunu anlamakta zorlanıyor. Pilates dersi fiyatları kimi yerde çok ucuz olup akıllarda soru işaretleri bırakırken kimi yerlerde de çok pahalı oluyor ve beklentiyi yükseltiyor. Peki, pilates kursu fiyatları kaç TL'den başlıyor ve pilates dersleri alanlar, hangi imkanlarla karşılaşıyor? İşte yanıtlar...

250 - 750 TL Pilates Kursu Ücretleri Ucuz mu?

Vücudumun esnekliğini, koordinasyonunu artırayım ama pilates eğitimi fiyatları için çok para ödemeyeyim diyenler... Öncelikle sizlere şunu söyleyelim: Pilates dersi ücretlerine ne kadar az para öderseniz o kadar kalitesiz bir yerden eğitim alırsınız. Çünkü iyi eğitmenlerin ve profesyonel kursların da giderleri vardır, bu yüzden de sizlerden makul düzeyde pilates dersi fiyatları almaları gerekir. Yani pilates dersi ücretleri için 250 ila 750 TL aralığında bir ödeme yaptığınızda nefesinizi yönetebildiğinizi, hareketleri doğru bir şekilde yaptığınızı, esnekliğinizi artırdığınızı kontrol edebilecek düzeyde bir eğitmenle karşılaşamayabilirsiniz. Yani daha az pilates kursu fiyatı ödeyeyim derken olası bir sakatlanmayla karşılaşabilrisiniz. Ayrıca şunu da söylemekte fayda var: Eğer bir kurum size pilates kursu fiyatları için 250-750 TL aralığında bir seçenek sunuyorsa oraya güvenip güvenmemeyi bir kere daha düşünün, muhtemelen kaçak bir kurumla karşı karşıyasınız!

1000 - 2000 TL Aralığındaki Pilates Kursları Ne Sunuyor?

Daha önce de pilates yapmıştım, kendimi geliştirmek istiyorum diyenler... Pilates kurslarına katılıp eğitmen olmaya çalışanlar... Ya da fazla kilolarını vermeyi düşünenler... Hepinizin iyi bir eğitmene, profesyonel bir kursa, rahatça hareket edebileceğiniz stüdyolara, kullandığınız alanların hijyenik olmasına, az sayıda kişiyle aynı anda egzersiz yapmanıza ve haftanın belli günlerinde periyodik olarak çalışmanıza ihtiyacınız var. Pilates kursu fiyatları için 1000-2000 TL ödeme yaptığınızda bunlar pek de mümkün değil... Bu yüzden pilates tekniklerini daha iyi şekilde uygulamak, egzersizlere odaklanmak ve kas gruplarınızı güçlendirmek için pilates eğitimi fiyatlarına ayıracğaınızı bütçeyi bir miktar daha artırmanızı önerebiliriz. 

2250 - 4500 TL Pilates Kursu Fiyatları Yüksek mi?

Pilatesin temel prensiplerinden başlayarak en ileri tekniklere kadar ulaşmak, eğitmeninizin yakın gözetiminde olmak, kısa sürede etkili sonuçlarla karşılaşmak, nefesinizi doğru kontrol etmek ve hareketlere tam anlamıyla odaklanmak için pilates kursu fiyatları için 2250-4500 TL aralığında bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor. Pilates eğitimi fiyatlarının 2250-4500 TL olarak sunulduğu kaliteli pilates kursları, sizlere hem az sayıda sınıf mevcudu ile ayrıcalıklı bir sınıf atmosferi sunar hem de sizin hızınıza benzer olan kişilerle bir grup oluşturmanızı sağlar. Bu sayede vücudunuza, formunuza, beklentilerinize ve hedeflerinize uygun bir pilates dersi fiyatı için ödediğiniz rakamın karşılığını alırsınız. 

Özel Pilates Kursu Fiyatları Ders Başı 1250 - 1500 TL!

Bedenimi güçlendirmek, zihinsel odaklanmayı sağlamak ve daha dengeli bir vücuda sahip olmak için bireysel pilates dersi almaya ihtiyacım var diyorsanız pilates eğitimi fiyatları için tek seferlik ortalama 1250 ila 1500 TL gibi bir ücret ödeyerek eğitmeninizle bire bir çalışabilirsiniz. Özel pilates kursu fiyatlarında, danışanın talebi doğrultusunda 8, 12 ve 20 saatlik dersler planlanır ve ardından pilates eğitimi fiyatlarında yapılacak toplu ödemeler için indirimler uygulanabilir. Daha çok sayıda pilates dersi almanız, sürekliliğiniz açısından da verimli olacaktır.

Pilates Eğitimi Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Pilates kurs fiyatlarını araştırırken karşılaşabileceğiniz farklı aralıklardan bahsettik. Elbette pilates dersi fiyatlarında sizlere sunulan imkanlar ve kurumun prestijinin büyük bir etkisi var. Bu yüzden pilates eğitimi fiyatları için pahalı diye önyargıda bulunmadan önce aşağıdaki kriterleri bilmekte fayda var:

Kurumun MEB Ruhsatı Var Mı?

Pilates eğitimi ücretleri belirlenirken dikkate alınan kriterlerden ilki, seçtiginiz eğitim kurumunun MEB ruhsatına sahip olmasıdır. MEB onaylı kurumlardan güvenle eğitim alabilirsiniz. Bunun sebebi, MEB onaylı kurumların eğitim içerikleri ve eğitim standartları rüştünü kanıtlamış sayılır. Eğer pilates kursu fiyat belirleme sürecinde hangi kriterler etkili derseniz ilk cevap MEB ruhsatı olur. Pilates eğitiminizi güvenle almak için bu kurumları tercih edebilirsiniz. MEB onayı olmayan kurumları seçerek hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamayın.

Deneyimli Bir Kurum Mu?

Seçtiğiniz kurumun pilates eğitiminde ne kadar deneyime sahip olduğu, pilates dersi fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan kriterlerden biridir. Bunun sebebi, deneyim sahibi kurumların dans ve spor eğitiminde yerleşmis bir sisteme sahip olması ve herhangi bir sürpriz ile karsılaşmayacak olmanızdır. Tecrübesiz Pilates egitimi merkezleri ile Pilates eğitimlerinizi riske atmayın.

Uzman Pilates Eğitmenlerine Sahip Mi?

Pilates dersi fiyat belirleme aşamasında bir diğer kriter, kurum bünyesinde bulunan uzman eğitmen kadrosudur. Uzman eğitmenlerden alacağınız Pilates dersleri oldukca verimli geçer ve fiyatlarını hak eden egitimlerden memnun kalırsınız. Bu madde, kurumun MEB onaylı olmasıyla da ilintilidir çünkü MEB ruhsatı olan kurumlar, kadrosunda verdiği dans ya da egzersiz derdinin uzmanlarını bulundurmalıdır.

Seçtiğiniz Pilates Türüne Göre Pilates Dersi Ücretleri

Pilates kursu ücretleri belirlenirken seçtiğini, Pilates eğitiminin türü de önemlidir. Mat Pilates dersleri ile Reformer Pilates eğitimleri birbirinden oldukça farklı eğitimlerdir; eğitim süresi ve eğitim içerikleri dolayısıyla iki Pilates eğitimi fiyatı arasında farklılıklar vardır. Her iki Pilates dersinin kendi arasında da belirli kriterlere göre fiyat farklılığı bulunmaktadır.

Grup Pilates Dersleri Mi Özel Pilates Dersleri Mi?

Pilates derslerini ne şekilde aldığınız, Pilates kursu ücretleri belirlenirken düşünülen faktörlerden biridir. Bunun sebebi, özel ve grup derslerinin işlenis biçiminde olusan farklılıklardır. Grup eğitimlerinde, yaklasık 12 kişilik sınıflarda eğitim alırken; özel Pilates derslerinde eğitmeninizin ilgisi tamamen sizin üzerinizdedir. Reformer Pilates derslerinde grup eğitimi seçenegi bulunmadığından, bu kriter Reformer Pilates eğitimi için geçerli değildir.

Pilates Eğitiminizden Pişman Olmayın!

Pilates kursu fiyatları sizlerin de  nasıl bir pilates eğitimi alacağınızı etkileyeceğinden, seçtiğiniz kursun özellikleri yanında; fiyat politikalarının ne gibi ek özelliklerden etkileneceğine dikkat etmelisiniz. Ucuza pilates eğitimi verdiğini söyleyen kurslar sizlere iyi bir eğitim programı ve kurs deneyimi sunamaz, MEB onayı gibi kriterlerin karşılandığından emin olmadığınız pilates kursları ile vaktinizi harcamayın! Bu nedenle pilates kursu ücretleri üzerinde etkili olan kriterlere dikkat etmelisiniz ve seçimlerinizi iyi yapmalısınız.

MEB onaylı bir dans kursu olan Dans Akademi sizlere 15 yıllık deneyimi ile geliştirdiği Avrupa standartlarında bir eğitim sunuyor. Pilates eğitimi ücretleri önceliğimiz değil, eğitimlerimizde kaliteyi ön plana çıkarıyoruz. Kalitesiz kurslar ile vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın; Dans Akademi’nin uzman eğitmenleri ile Pilates yapmanın keyfine varın! Gelin, sizler için en uygun pilates eğitimi programını birlikte belirleyelim ve siz de pilates eğitimlerimiz ile daha sağlıklı bir yaşama ilk adımı atın!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46