Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Klinik Pilates Nedir? Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Pilatesin İyileştirici Gücünden Faydalanmaya Ne Dersiniz?

Klinik pilates nedir ya da herkesin bildiği pilatesten ne farkı vardır diye merak ediyorsanız bu yazımız sizler için bilgilendirici olabilir. Sağlık sorunlarınız olduğu için spor yapmaktan çekiniyor musunuz? Bel fıtığınız olduğu için bugüne kadar hiçbir spor türünü deneyimlememiş ya da skolyoz tedavisi gördüğünüz için spor yapmayı tercih etmemiş olabilirsiniz. Ancak uzman bir eğitmen eşliğinde klinik pilates yaparak ağrılarınızı azaltabilir, eskisinden çok daha canlı ve enerjik hissedebilirsiniz! Klinik pilates nedir, öğrenmek ister misiniz?

Klinik Pilates Nedir? Kimler KlinikPilates Yapabilir?

Klinik pilates, kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını tedavi etmek ve ağrıları azaltmak için uygulanan pilates egzersizleridir. Normal pilatesten farkı, kişinin hastalığına uygun egzersiz progamı hazırlanması ve fizyoterapist eşliğinde uygulanması olarak açıklanabilir. 

Klinik pilates nedir sorunuzu açıkladığımıza göre gelelim pilatesi kimlerin yapabileceğine… Kas ve iskelet sistemi hastalıklarının ilerlemesini önlemek isteyen herkes klinik pilates yapabilir. Ancak doktorun önerisini almak ve uzman bir eğitmenle çalışmak şartı ile! Sağlığınız için gereken önlemleri aldıktan sonra klinik pilates ile ağrı ve sancılarınızdan kurtulabilir, hareket kabiliyetinizi artırabilirsiniz.

Klinik Pilates Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Skolyoz hastaları pilates yapabilir mi? Elbette! Klinik pilates yaparak sırt kaslarınızı güçlendirebilir ve omurganızı destekleyerek sırt ağrılarınıza son verebilirsiniz. Boyun, sırt ve bel gibi kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları, kas yaralanmaları, ameliyat sonrası rehabilitasyon gibi durumlarda klinik pilatesten faydalanarak kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Klinik pilatesten yararlanabileceğiniz diğer rahatsızlıklar şu şekilde:

 • Bel Fıtığı
 • Boyun Fıtığı
 • Skolyoz
 • Duruş Bozukluğu
 • Kas Yaralanmaları
 • Spor Yaralanmaları
 • Travmaya Bağlı Güç Kayıpları
 • Kronik Bel Ağrısı
 • Çabuk Yorulma
 • Kireçlenme
 • Yumuşak Doku Romatizması
 • Kas Sıkışmaları
 • Menisküs

Romatizma Hastaları Pilates Yapabilir mi?

Romatizmanın sebep olduğu ağrılar sizi zorluyor mu? Romatizma hastaları pilates yapabilir mi diye düşünmenize hiç gerek yok!Eklemlerdeki aşınma ve yıpranmaya bağlı olarak oluşan romatizma hastalığı için en etkili tedavi yöntemlerinden biri aslında klinik pilates! İlaç tedavinizle destekleyeceğiniz klinik pilates ile romatizma ağrılarını hafifletebilir, hareket verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Tansiyon Hastaları Pilates Yapabilir mi?

Tansiyon hastası olmanız spor yapmanıza engel değil! Tam tersi, hareketsiz kalarak tansiyon hastalığınızı ilerletme durumunuz olabilir. Ancak doktor önerisiyle ve uzman bir eğitmenden destek alarak egzersiz yapmanızda fayda var. Haftada 3-4 gün olacak şekilde klinik pilates yaparak damar elastikiyetinizi artırabilir, bu sayede de çapı büyüyen damarlarınızla yüksek tansiyon riskini minimuma indirebilirsiniz.

Pilates Yaparak Ağrılarınızı Azaltabilirsiniz!

Klinik pilates yaparak kas ve eklem rahatsızlıklarınızın ilerlemesini önleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Kas grubu rahatsızlıklarında iltihabın neden olduğu ağrı ve sertliği klinik pilates ile azaltabilirsiniz!

Hastalığınızın bulunduğu bölgedeki kasları güçlendirerek hareket verimliliğinizi artırabilir, rahatsızlığın ilerlememesi için kendinizi korumaya alabilirsiniz! Hareketsiz bir yaşam, tüm sağlık problemlerinin tetikleyicisi! Hayatınızda pilatese yer açarak daha zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46