Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

250 TL'den Başlayan Dans Dersi Fiyatları - Dans Kursu Fiyatları Neye Göre Değişir?

En Uygun Dans Kursu Ücretleri İle İyi Bir Dans Eğitimi Serüveni... - Dans Kursu Fiyatı 250 TL Olur mu?

Dans Kursları fiyatları belirlenirken etkili olan birçok kriter var. Dans etmeyi seviyorsanız ve yeteneklerinizi ilerletmek istiyorsanız bir dans eğitimi merkezine giderek eğitim almak isteyebilirsiniz. Dans kursu araştırırken dikkat edilenler arasında eğitim kurumunun merkezinden dans eğitiminin fiyatları ve eğitmenlerine kadar geniş bir liste yer alır. Bazen öğrenmek istediğiniz bir dans, diğerlerine nazaran size daha pahalı gelebilir, peki bunun nedeni nedir?

Sizin için dans kursu seçiminde her ne kadar dans eğitimi ücretleri de bir kriterse; eğitimlerin ücretleri belirlenirken dikkate alınan bazı durumlar vardır. Öğrenmek istediğiniz dansın türü, eğitmenin tecrubesi, dansı hangi seviyede yapmak istediğinize kadar ince detaylar, alacağınız dans eğitimini ücretini belirler. Tabii farklı kurumlar da sunduğu imkanlara göre dans kursu fiyatlarını belirler. Bu yazımızda, ortalama dans dersi ücretlerinden ve karşılığında faydalanabileceğiniz imkanlardan bahsedeceğiz.

250 - 750 TL Dans Kursu Ücretleri Ucuz mu?

Hip hop, oryantal, zeybek, vals ya da bale... Hangi dans türüyle ilgilendiğiniz pek fark etmiyor. Ucuz dans kursu bulmak istiyorsanız hangi eğitimi alırsanız alın, dersler verimli geçmeyecektir. Çünkü her alanda olduğu gibi dans kurslarının da bazı giderleri ve harcamaları vardır. Dolayısıyla dans kursu ücretlerinin düşük olması, daha az kazanç ve daha az harcama anlamaına gelecektir. Yani nitelikli eğitmenler yerine deneyimsizler, dans stüdyolarında ve soyunma odalarında daha az hijyen, kalabalık sınıf mevcudu, temel tekniklerden oluşan kısa ders içerikleri, daha kısıtlı paket içerikleri, ucuz dans kursu arayanların karşısına çıkacaktır. Eğer dans kurslarından daha çok beklentiniz varsa dans eğitimi fiyatları için bütçenizi bir miktar daha artırmanız gerekiyor. 

1000 - 2000 TL Aralığındaki Dans Kursları Ne Sunuyor?

İster amatör isterseniz de profesyonel olun. Her iki durumda da dans kurslarının en iyisinden, eğitmenlerin en profesyonelinden, kursların en saygınından ders almak istersiniz. Çünkü dans kursu fiyatları için hem bir maddi kaynak ayırıyorsunuz hem de zaman harcıyorsunuz. Ancak dans kursu ücretleri için daha ucuz rakamlar ödediğinizde ne kaliteli bir eğitim bulabilirsiniz ne de sizi takip eden, eksikliklerinizi gidermeye çalışan bir eğitmen.Elbette profesyonel bir beklentiniz yoksa amacınız biraz hareket etmek, biraz da enerji kazanmaksa 1000-2000 TL dans kursu fiyatları ödeyebilirsiniz. Ancak profesyonelleşmek, dans kursu sertifikası almak, yeni teknikler öğrenmek ve sosyal bir çevre kurmak istiyorsanız kesenin ağzını biraz daha açmakta fayda var. 

2250 - 4500 TL Dans Kursu Fiyatları Yüksek mi?

Ucuz dans dersi arayanlar için dans eğitimi fiyatlarının 2250-4500 TL olması çok gelmiş olabilir. Ancak 2250 TL'den başlayan rakamlarla dans kursu fiyatları ödediğiniz takdirde şehrin en merkezi noktalarında, güvenlik ve hijyen tedbirlerine dikkat eden, sizler için özveriyle çalışan bir rehberlik sistemi bulunduran, uygulamalı ders metodunu benimseyen ve daha az sınıf mevcudu ile ders işleyen profesyonel kurumları tercih edebilirsiniz. Böylece dans kursu fiyatları için bir kere ödeme yapar, kaliteli en iyi kurumlarda en güzel eğitimleri alırsınız. Dans kursu fiyatlarına dahil olarak dans sertifikası da alır, cv'nizde size artı puan kazandıracak bir yetkinliğe sahip olursunuz.

MEB Onaylı Dans Kursu 5000 TL'den Başlıyor!

Alacağım eğitimin içeriği, eğitmenlerin kalitesi, kurumun güvenliği, eğitim metodu ve sunduğu ekstra imkanlar Milli Eğitim Bakanlığı güvencesinde olsun diyorsanız MEB onaylı dans kursu fiyatları için ortalama 5000 TL'den başlayan rakamlar ödemeniz gerekiyor. Ancak 5000 TL civarında dans kursu ücretleri ödediğiniz MEB ruhsatlı, deneyim sahibi, dans dünyasında network oluşturmuş saygın bir kurumdan eğitim alabilirsiniz. Merdiven altı kurumlarda ucuz dans kursu almak yerine dans kursu ücretleri için kaynakları biraz daha artırıp sonradan pişman olmamak daha doğru olur.

Özel Dans Kursu Fiyatları Ders Başı 1250 - 1500 TL!

Kalabalık içinde dans etmek istemiyorum, bir gösteriye hazırlanıyorum, düğünüm için dans öğrenmek istiyorum, insanlardan çekiniyorum... Özel dans kursunu tercih etmek için nedeniniz ne olursa olsun, ders başına 1250 ila 1500 TL aralığında dans kurs fiyatları ödeyerek öğretmeninizle bire bir çalışabilirsiniz. Üstelik 1250-1500 TL ödediğinizde tamamen kendi hızınıza, kendi zevkinize, seviyenize ve partnerinizle olan uyuma göre dans dersleri alır, mükemmel bir öğrenme deneyimi yaşarsını. 

Dans Kursları Fiyatları Nasıl Belirliyor?

Yukarıda ortalama dans kursu fiyatlarından ve karşılığında sizlere sunulacak olan imkanlardan bahsettik. Ucuz dans kursuna giderseniz 20 belki 30 kişilik sınıflarda bir şeyler öğrenmek için çabalayacaksınız ancak kaliteli kurumlarda en iyi fırsatlara sahip olacaksınız.... Haydi, detaylara geçelim:

Kurs Konumuna Göre Dans Dersi Fiyatları

Dans kursu seçiminde fiyat araştırması yaparken bazı semtlerde yer alan dans kurslarının diğerlerine oranla daha yüksek bir fiyatla dans eğitimi verdiğini farkedebilirsiniz. Bunun sebebi, bulunduğunuz lokasyon olabilir. Ekonomik etkenlerin devreye girdiği bu maddede, dans eğitimi merkezinin gelir giderleri, çevresine sağladığı imkanlar, konum itibariyle merkezi bir yerde bulunması ve sektörün o çevredeki durumuna göre dans kursu fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Dans Türüne Göre Ders Ücretleri

Bazı dans türleri neden diğerlerine göre daha pahalı gelir? Bu sorunun cevabı aslında çok basit, dans kursları ücret belirlerken dansın eğitim süresine ve hem eğitmen tarafından hem de öğrenci tarafından sarf edilecek efora bakar. Örneğin; Bale eğitimi ve Modern Dans eğitimi almak isteyen biri, her iki kurs için farklı bir fiyat ödeyebilir. Her iki dans da birbirinden güzel ve çalışma gerektirse de Bale’nin teknikleri çok daha emek ve ders saati gerektirmektedir. Kısacası seçeceğiniz dans türünün zorluğu ve süresi dans kursu fiyatları belirlenirken dikkate alınan bir konudur.

Programa ve Seviyenize Göre Dans Eğitimi Fiyatları

Seçtiğiniz programın ne olduğu dans dersi fiyatları belirlenirken dikkate alınan bir diğer kriterdir. Yani dansı amatör mü yoksa profesyonel derecede mi yapmak istediğinize göre dans eğitimi ücretleri belirlenir. Dans kursları, ister Latin olsun, ister salon dansı, halk dansı ya da diğer danslar olsun ilk aylarda temel eğitimlerle başlarlar. Ancak, başarılı bir dansçı olmayı amaçlayan ve konservatuara hazırlık dans eğitimleri almayı düşünen öğrencilerin aldığı eğitim, temel eğitimlerden biraz daha farklıdır. Bu nedenle dans eğitimi fiyatları seçilen programa göre de değişkenlik gösterir.

Grup Dersi Mi Özel Dans Dersi Mi?

Dansı öğrenirken ne şekilde bir eğitim alacağınız da dans kursu fiyatları belirlenirken düşünülen kriterlerdendir. Bunun sebebi grup dans eğitimleri ile özel dans dersleri arasındaki farklardır. Grup eğitimlerinde bir eğitmen yaklaşık 12 kişilik sınıflarda eğitim süreci geçirirken özel ders almak isterseniz size özel hazırlanmış bir programla tüm dikkatini size yoğunlaştırarak çalışır. 

Ders Saatine Göre Dans Kursu Ücretleri

Alacağınız dans eğitiminin haftada kaç saat olduğu da dans eğitimi ücreti belirlenirken etki eden faktörlerden biridir. Program süresinin uzun olması kadar, haftada kaç saat ders alacağınız da fiyat belirlenirken dans kursları tarafından fiyatı etkiler. Dans eğitmeninin size ayıracağı zaman, dans salonunun ne kadar ayrılacağına kadar ince düşünülerek bir ücret politikası uygulanır.

Siz de kendinize uygun bir dans kursu seçerken belirli kriterlere odaklanıyor olabilirsiniz. Dans eğitimi merkezleri de dans eğitimlerinde fiyat belirlerken yukarıda saydığımız kriterleri dikkate alıyor. Unutmayın, çok iyi bir dans eğitimini uygun fiyatla alabileceğiniz gibi, her zaman ihtiyacınızı karşılamayan bir dans eğitimine de ücret ödeyebilirsiniz. Dans kursu seçerken dikkatli olun!

Hayatınızı Renklendirecek İlk Adımı Bizimle Atın!

Dans kursu fiyatları üzerinde etkli olan kriterler aynı zamanda sizlerin de yaşaycağı kaliteli dans eğitimi sürecini etkiler. Dolayısıyla dans kurslar fiyat belirleme sürecinde etkili olan kriterlerin her birine sizler de dikkat etmelisiniz. 

Günlük koşturmalarınızın arasında size bir nefes olacak ve kendinize vakit ayırmanızı sağlayacak eğlenceli bir hobi edinmek mi istiyorsunuz? Dans ederek biraz eğlenmek, kendinizi geliştirmek ve zihninizi rahatlatmak için dans kursu arıyor ve karar veremiyor musunuz? Uzman dans eğitmenlerinden Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı dans eğitimleri, bireyselleştirilmiş program içeriği, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham almış ders programları ve özel dans dersleri ile aradığınız dans kursu programını Dans Akademi’de bulabilirsiniz.

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46