Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Neden Dans? - Yetenek Mi Çok Çalışmak Mı?

Dans Etmek İçin Bir Neden Arayanlara… Dans Etmek İstiyorsaınz Daha Fazla Beklemeyin!

Daha mutlu, enerjik, esnek, sağlıklı, sosyal, özgüveni yüksek, nazik, takım uyumu olan, zinde ve fit biri olmak istiyorsanız dans etmek için başka nedene ihtiyacınız olmamalı. Ancak yine de ikna olmuyor; dansın yetenekle ilgili olduğunu düşünüyorsanız sizi yanıltacak birkaç tezimiz olacak. Hiç dans etmeyi denememişken nasıl profesyonelleşebileceğinizi bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz! Dansçı olmak istiyorum ancak yeteneğim yok demeyeceksiniz...

Dans etmek yeteneğe bağlıdır yargısı bir dans kursuna kayıt yaptırmanızı engelliyor olabilir. Ancak, dans belirli bir kalıba ve ön yargılara sığdırılmayacak türde bir öğretidir. Emek ve sabır isteyen dans öğrenim sürecinde kişinin çok çalışması ve özgüvenini yitirmemesi gerekir. Öğrenmek istediği dans ne kadar zor olursa olsun kişinin vazgeçmeden eğitimine devam etmesi gerekir. Dans yetenek ister mi sorusuna eğitiminin sonunda yanıt alacaktır.

Dans ederken keyif alıyorsanız o dansı profesyonel gibi yapmanıza gerek yok aslında... Eğer zor öğrenen biri olduğunuzu düşünüyorsanız özel derslerle daha rahat hissedebilirsiniz. Ek dersler ve bol bol pratik ile seçtiğiniz dansı öğrenirsiniz. Profesyonel dansçı olmak için bu sayede kendinizi geliştirmiş olursunuz.

Kısacası dans yeteneğe değil, aslında çok çalışmaya bağlı. Dolayısıyla dans kursuna gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Ancak dans kursları tarafından açılan programlara;

 • Kısa süre önce ameliyat olduysanız,
 • Aşırı kalp rahatsızlığınız varsa,
 • Eklem sorunları yaşıyorsanız,
 • Astım ve tansiyon gibi ani rahatsızlık verecek problemleriniz 

varsa doktorunuza danışmadan başlamamanızıöneriyoruz... Dansçı olmak istiyorum derken sağlığınızdan olmamaya dikkat edin!

Dans ve sağlık birbirini destekleyen iki ayrı unsur olsa da bu gibi durumlarda maalesef dans ederken dikkatli olmalı, sağlığınıza özen göstermelisiniz. Rahatsızlığınız olduğu durumlarda profesyonel bir yardım almadan dans etmeye başlamayın…

Şimdi gelin, dans kursu programlarına profesyonel dansçı olmak için başlamayı düşünüyorsanız ne yapmanız gerektiğine bir göz atalım...

Profesyonel Dansçı Olmak İsteyenlere Altın Öneriler

Neden dans sorunuzun cevabına özetle; sağlıklı ve mutlu bir yaşam için diyebiliriz. Dans ve yetenek elbette ilişkili olsa da tek başına bir kriter olarak değerlendiremeyiz. Dans mı çok çalışmak mı derseniz elbette çok çalışmak deriz.

Dans etmenin yeteneğe bağlı olup olmadığı konusunu açıklığa kavuşturduktan sonra profesyonel bir dansçı olma yolunda yapmanız gerekenlere değinelim. Disiplinli ve zor bir süreç olduğunu ilk baştan belirterek başarıyı elde etmeniz için çok çalışmanız gerektiğini vurgulayalım.

Öncelikle dans etmenin sizin için bir tutku olması ve dansçı olmak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Ayrıca neden dans sorunuza da yanıt olacak, dans etmek yetenek ister mi endişenizi ortadan kaldıracak dansçı olmanın püf noktaları:

 • Bale yapmak isteyen çocuklarınıza engel olmayın. En geç 11 yaşına kadar çocuklarınızı baleye yazdırarak profesyonel kariyerlerinin önünü açın. Dansçı olmak istiyorum diyen gençlere ışık tutun.
 • Önerilen bir kurstan ve profesyonel eğitmenlerden ders alın. Dans ve yetenek birlikteliğine iyi eğitmenlerle son verin.
 • Sadece derste değil, evde, işte, okulda, her yerde öğrendiklerinizi tekrarlayın. Dans etmek yetenek ister mi sorunuzun cevabını çok çalışarak alın.
 • Dansın zorluğu sizi yıldırmasın, kendinizi psikolojik olarak bu duruma hazırlayın. Profesyonel dansçı olmak istiyorum diyorsanız her açıdan kendinizi hazır hissedin.
 • Vücudunuzun sınırlarını bilin ve kendinize zarar vereceğiniz danslardan kaçının.
 • Odanıza boy aynası koyun ve öğrendiklerinizi tekrar ederken kendinizi izleyin. Hatalarınızı görmeniz ve ilerlemeniz daha hızlı olacaktır.
 • Sürekli dans videoları izleyerek ünlü dansçıların adımlarını ve mimiklerini takip edin.
 • Dans kitapları okuyun ve teknik olarak dansla ilgili her şeyi bilin. Dans etmek yetenek ister mi sorunuza kitaplardan da yanıt alın.
 • Sadece tek dans türünde uzmanlaşmayın. Latin danslarından halk danslarına kadar kendinize yakın bulduğunuz ve merak ettiğiniz her türü kariyeriniz süresince öğrenmeye özen gösterin.
 • Öğrenme süresinde ekstra dersler alarak eksik gördüğünüz yerleri giderin. Dans ve yetenek ne kadar ilişkili çok çalışarak durumu aşın.
 • Mümkünse yurt dışında dans eğitimi alarak diğer okulların sistemleri hakkında bilgi sahibi olun ve kendinizi geliştirin.
 • Kendi tarzınızı oluşturun. Başka dansçıları taklit etmek profesyonelliğe yakışmaz.
 • Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Yarışmalarda başarılı olmak, kıyafetlerinizin üzerinize yakışması, her hareketi yapabilmek için fit bir görünüme sahip olmalısınız.
 • Vücudunuzu güçlendirecek ve esnetecek sporları yapın. Yoga ve pilates dansçıların dostudur, unutmayın. Dansçı olmak istiyorum diyorsanız sağlıklı yaşamaya başlayın.
 • Kendinize güvenin ve bu güveni kaybetmeyin.
 • Mümkün olduğunca fazla yarışmaya katılın. Hem diğer dansçıları tanır hem de yeteneklerinizi sınarsınız. Böylece eksiklerinizi görmek için de şansınız olur.
 • Daima eğlenmenize bakın, mutsuz bir dansçı sahneyi aydınlatamaz.

Ayrıca sadece dans etmeyin, okuyun, gezin, arkadaşlarınızla vakit geçirin ve farklı hobiler edinin. Dans etmek yetenek ister mi, hayır çok çalışmanızı ister. Nitelikli ve başarılı bir dansçı olmak istiyorsanız öncelikle hayatta aktif olmalısınız. Bol şans! 

Amatör ya da Profesyonel Fark Etmez! İçinizdeki Dans Tutkusu Bize Yeter!

Dans etmek istiyor olabilirsiniz, sizleri durduran düşüncelerinizi bir kenara bırakın ve amacınızın peşinden gitmeye başlayın! İlk adımı atarak dans pistine çıkın ve yeteneklerinizi keyifli çalışma saatleri ile geliştirin. Neden dans etmeliyim diye düşünüyorsanız, tek yapmanız gerkeen dans etmenin faydaları ve sizlere sunacaklarını göz önünde bulundurmak ve hemen kendinize uygun bir dans kursu ile dans etmeye başlamak!

Avrupa standartlarında uygulamalı dans eğitimi programları ile Dans Akademi 15 yıllık deneyimini her gün çok daha profesyonel bir biçimde öğrencilerine ve dans etmek isteyen herkese aktarıyor. Hobi amaçlı ya da profesyonel olmak istemeniz fark etmez; Dans Akademi uzman eğitmenleri ile amacınız ne olursa olsun en kaliteli dans kursları ile kendinizi geliştirebilecek ve yeteneklerinizden keyif alacaksınız.

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46