Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yoga Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar? Neden Sertifikalı Eğitim Alınmalıdır?

Yoga Kursu Sertifikası İle Nasıl Bir Kariyer Sizleri Bekliyor? Yoga Sertifikası ve İmkanları

Yoga kursu sertifikası ile ne yapabileceğinizi merak ediyor, Yoga öğretisiyle mi ilgileniyorsunuz? Yoga kursu sertifikası ile ne yapabileceğinizi merak ediyor ve Yoga kursları sertifika programlarını araştırıyorsanız; gelin, Yoga kursu sertifikası ile ne yapılır biraz yakından bakalım.

Yoga kursu sertifikası, Yoga eğitimi veren hemen hemen her kurumda öğrencilere eğitim sonlarında verilmektedir. Ancak her Yoga kursu sertifikası birbiri ile aynı niteliğe sahip değildir. Bunun sebebi, aldığınız eğitim programlarının ve kurum yeterliliklerinin birbirinden farklı olmasıdır. 

Yoga kursu sertifikası ne işe yarar, sertifikalı Yoga eğitimi nedir biraz inceleyelim. 

Yoga Kursu Sertifikası Alarak Ne Yapabilirsiniz?

Yoga kursu sertifikasını hayatınızda aktif olarak kullanmak istiyorsanız Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun Yoga eğitimleri sertifika programlarına katılarak bunları başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. 

İki kademeli sınavdan başarıyla geçtiğiniz takdirde;

  • Yoga stüdyosu açabilirsiniz
  • Yoga eğitmenliği yapabilirsiniz

MEB onayı bulunması, başlangıç seviye bir eğitmenlik için yeterlidir ancak iler ve pro seviyelerde başarılı bir Yoga kariyeri istiyorsanız RYS (Onaylanmış Yoga okulları) tarafından verilen sertifikalara sahip olmalısınız. Yoga Alliance eğitim sertifikaları kariyeriniz için iyi bir tercih olacaktır.

Bir RYT (Yoga Alliance tarafından onaylanmış Yoga öğretmeni) olmak istiyorsanız Yoga Alliance tarafından 200 saatlik bir inziva eğitimine katılarak başarıyla tamamlamanız gerekiyor. Yazılı ve uygulama sınavlarından en az 70 puan alma şartını karşılamalı ve size verilen ödevi teslim etmelisiniz.

E RYT ise Yoga Alliance tarafından Kıdemli Onaylanmış Yoga Öğretmeni olarak tanımlanmaktadır. 

Yoga Kursu Sertifikaları İçin MEB Onayının Önemi Nedir?

Yoga kursu sertifikası resmi ve geçerli kurumlardan alındığında aslında Yoga ile ilgilenen insanlara birbirinden güzel ve sakin bir yola uzanan kapılar açmaktadır. Ancak, her Yoga kursu aynı kalitede olmadığı gibi, her sertifikalı Yoga eğitimi de Yoga bilginizi geliştirmek için aynı sonucu vermemektedir. 

Yoga kursu sertifikası ile Yoga eğitmenliği yapabilirsiniz ancak eğitmenlik yapacağınız kurumun ve sertifikanızın bazı özelliklerinin bulunması gerekmektedir. 

Yoga kursu sertifikanız en azından MEB onaylı kurslardan alınmış olmalıdır. Bunn sebebi, MEB onaylı kurslar eğitim yeterliliği hakkında rüştünü ispatlamış kurumlar olmasından kaynaklanmaktadır. Yoga kariyeri isteyenlerin başarılı bir başlangıç noktasına sahip olması için MEB onaylı Yoga kursu sertifikasına sahip olması önemlidir. 

Sertifikalı eğitimler neden alınmalıdır merak ediyorsunuzdur, sertifikasız eğitim alsam ne olur diyebilirsiniz… Açıklayalım, sertifikalı eğitimleri almanız hem başarınızı kanıtlayacak hem de sertifikasız bir Yoga yolculuğuna çıkarak suça ortak olmayacaksınız!

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46