Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

250 TL'den Başlayan Yoga Dersi Fiyatları - Yoga Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Yoga Eğitimi Fiyatları İle Kalitesinin İlişkisi Var mı? - Yoga Dersi Ücreti İçin 250 TL Az mı?

Günlük streslerden uzaklaşmak ve bedeniniz ile zihninizi rahatlatmak için Yoga kursu araştırıyor olabilirsiniz. Yoga kursu fiyatları araştırmanızda, Yoga eğitimi ücretleri hangi kriterlerden etkileniyor hiç düşündünüz mü? 

Yoga eğitimi fiyat belirlenme süreci kurumun ve eğitim planının bazı kriterlerine göre değişkenlik göstermektedir. Eğer siz de Yoga kursu ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız gelin, önce çeşitli kurumların sunduğu ortalama yoga kursu fiyatlarına ve karşılığında sunulan imkanlara göz atalım.

250 - 750 TL Yoga Kursu Ücretleri Ucuz mu?

Zihinsel ve bedensel dengeyi bulma arayışında olan herkes, yoga kurslarını araştırır. Tabii yoga kursları araştırılırken öncelik en ucuz yoga kurslarına verilir. Yoga dersi ücretleri için fazla bir bütçeniz olmayabilir. Ancak 250 ila 750 TL aralığında yoga dersi ücretleri ödediğiniz bir kurumdan tam anlamıyla beklediğiniz karşılığı alamazsınız. Belli başlı esneme ve güçlenme tekniklerini öğrenirsiniz belki ancak profesyonel eğitmenlerle çalışamayacağınız için sakatlanma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. İyi eğitmenlerin maliyetlerini göz önüne alırsak yoga kursu fiyatlarının neden ucuz olamayacağını daha iyi anlarız. Eğer stres azaltayım, esneyeyim ve kendimi daha dingin hissedeyim diyorsanız onlarca kişinin bir arada, gözetilmeden yoga yaptırıldığı havasız ve hijyenik olmayan sınıfları bulunan merdiven altı kurumlarda uzak durun. 250-750 TL aralığında yoga kursu ücretleri ödeyip verim almamaktansa bütçenizi biraz daha artırın.

1000 - 2000 TL Aralığındaki Yoga Kursları Ne Sunuyor?

Uzunca bir zamandır aklımın bir köşesinde yoga yapmak, sakinleşmek, zihin ve beden arasındaki uyumu yakalamak vardı ancak yoga kursu fiyatları için çok da bir bütçem yok diyorsanız sizlere şunu söyleyelim: Yoga, gerçekten profesyonel kişiler eşliğinde yapılması gereken bir uygulama. Çünkü seviyeniz, vücudunuz elastikiyeti, pozisyonlara vereceğiniz tepkimeler, sağlık durumunuzda çok önemli. Dolayısıyla siz yoga eğitimi fiyatları için 1000-2000 TL bandında bir rakam ödediğinizde gerçekten verim alabileceğiniz bir sınıfta bulunamayabilirsiniz. Sizlere daha ucuz yoga eğitimi ücreti sunabilmek isteyen kurumlar, muhtemelen daha çok kişiyi aynı sınıfa toplayarak maliyeti kurtarma çabasına girecektir; bu da eğitmeninizin sizi kontrol edememesine ve sizin geri kaldığınız noktaları yakalayamamanıza neden olacaktır. Haydi bakalım, kesenin ağzını biraz daha açalım.

2250 - 4500 TL Yoga Kursu Fiyatları Yüksek mi?

Geldik kaliteden şaşmayanların tercihine. En iyi yoga kursu fiyatları genellikle 2250 ila 4500 TL aralığında sunulur. Yoga eğitimi ücretlerinin bu skalada bulunduğu kurslar, öğrencilerine sessiz, sakin, konforlu, hijyenik ve profesyonel bir stüdyoda yoga dersleri verir. Yoga kursu fiyatları için 2250-4500 TL gibi bir rakam ödediğinizde en yeni yoga tekniklerini öğrenir, öğretmeninizin yakın ilgisiyle farklı seviyelere doğru ilerlersiniz. Ayrıca yoga kursuna girdiğiniz andan itibaren gerek iletişim departmanının gerekse karşılama ekibinin alakasıyla karşılaşır, yoga kurs fiyatları için ödediğiniz paranın karşılığında nasıl ayrıcalıklı bir hizmet alacağınızı daha yakından anlarsınız. Eğer vücudunuzun biraz olsun rahatlamaya ve sakinleşemeye ihtiyacı varsa şehrin merkezinde konumlanan, otopark ve kafe gibi sosyal imkanlar sunan kurumları tercih etmenizi ve yoga kurs fiyatlarına ödediğiniz paraları ziyan etmemenizi öneririz.

Özel Yoga Kursu Fiyatları Ders Başı 1250 - 1500 TL!

Eğer yoga kursları tarafından sunulan programlara uyum sağlayamıyorsanız, çalışma takviminiz çok yoğunsa ya da zamandan bağımsız olarak eğitmeninizle bire bir çalışmak istiyorsanız özel yoga dersleri alabilirsiniz. Elbette özel yoga dersi fiyatlandırması, grup derslerine göre bir miktar daha yüksek olabilir. Ortalama olarak ders başı 1250 ila 1500 TL aralığında yoga kursu ücretleri ödediğiniz takdirde öğrenme hızınıza, bilgi birikiminize ve hedeflerinize uygun yoga dersleri geçirebilirsiniz. Yoga kursu ücretlerini ödedikten sonra dilerseniz 8, 12 veya 20 saatlik paketlere dahil olabilirsiniz.

Yoga Kursu Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Yukarıda sizler için farklı kurumlarda karşılaşabileceğiniz yoga kursu ücretlerine değindik. Yoga kursu fiyatlarındaki değişkenlik, size sunulan imkanlarla alakalı. Yani kurum ve eğitim kalitesi arttıkça yoga dersi fiyatları da değişkenlik gösteriyor. O halde gelin önce yoga kursu ücretini belirleyen faktörleri öğrenip araştırmamıza öyle devam edelim:

Kurum MEB Onaylı Mı?

Yoga Kursu fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan bir kriter, Yoga kursunun MEB ruhsatı olmasıdır. MEB ruhsatı olan kurumlar, eğitim kalitesi, program içerikleri, kurumun fiziksel yeterliliği ve öğrencilerine sunduğu imkanlar açısından kendini kanıtlamıştır. Bu nedenle Yoga kursu ücret belirleme aşamasında MEB onayı da dikkate alınır. MEB onayı olmayan kurumlar eğitim veremez, vermemelidir. MEB ruhsatı olmayan kurumlarda eğitim alarak hayallerinizi, paranızı ve emeğinizi boşa harcamayın.

Deneyim Süresi Ne Kadar?

Bir kurumun Yoga eğitimi fiyatları onun deneyim süresine bağlı olarak da değişmektedir. Tecrübe sahibi kurumlar, öğrencilerinin istek ve ihtiyaçlarını erkenden gözeterek düzenlemelerini yaparlar, eğitim konusunda birikimlerini kullanarak herhangi bir kriz anında yönetimi kolaylıkla sağlayabilirler. Yoga kursu fiyat belirleme sürecinde etkili olan bir kriter olarak deneyim süresi, sizin de Yoga eğitimi seçerken dikkat etmeniz gereken kriterlerden biridir.

Uzman Yoga Eğitmenleri Var Mı?

Yoga dersi, Yoga sertifikası bulunan eğitmenler tarafından verilmelidir. Yoga sertifikası bulunmayan eğitmenler Yoga eğitimi vermemelidir. Bu nedenle, Yoga kursu fiyatlari belirlenirken göz önünde bulundurulan bu kriter aslında kurumun MEB onayı olup olmadığı ile alakalıdır. MEB onayı olan kurumlar uzman Yoga eğitmeni kadrosu bulundurmak zorundadır, bu nedenle güvenebilirsiniz.

Kurs Konumuna Göre Yoga Kursu Ücretleri

Yoga eğitimi ücretleri belirlenirken kurs konumu da dikkate alınır. Kurumla ilgili ekonomik faktörlerin devreye girdiği bu kriter, kurum çevresinde bulunan diğer eğitim kurumları, öğrencilerine sunduğu imkanlar, merkezi bir kurumda bulunması ya da bulunmaması gibi faktörler kurs konumuna göre Yoga dersi fiyatları belirleme sürecini etkiler.

Programa ve Süresine Göre Yoga Kursu Fiyatları

Yoga kursu fiyatları hangi programı seçtiğinize göre de değişir. Bunun nedeni, eğitim süresi ve program içeriğinin her seviyede farklı olmasıdır. Başlangıç seviye Yoga eğitimleri ile İleri seviye Yoga eğitimleri arasında süre farklılığı bulunduğundan, hem de eğitim içerikleri farklılaştığından Yoga kursu ücretleri de buna göre şekillenmektedir.

Kurs Seviyesine Göre Yoga Kursu Ücretleri

Yogayı hangi seviyede yapacağınız; başlangıç, ileri ve pro seviyelerden hangi seviyede eğitim alacağınıza göre Yoga kursu fiyatları değişmektedir. Yoga derslerinde ilerlemek ve Yoga tekniklerinizi geliştirmek istiyorsanız başlangıç seviye Yoga kursu fiyatları ile ileri seviye Yoga fiyatları değişiklik gösterdiğini göz önünde bulundurmalısınız.

Grup Yoga Eğitimi ve Özel Yoga Eğitimi Fiyatları Farkı

Yoga eğitiminizi 12 kişilik sınıflarda grup eğitimi olarak almanız ya da tercihinizi özel yoga derslerinden yana kullanmanız Yoga dersi fiyatları arasında farklılıklara neden olur. Tamamen size odaklanan ve bireyselleştirilmiş programlar ile özel Yoga dersleri fiyat politikası, grup Yoga dersleri fiyatları ile aynı değildir.

Yoga Kursu Ücretleri Değil Eğitim Kalitesi!

Yoga kursu fiyatları belirlenirken göz önünde bulunan kriterler aynı zamanda sizin de eğitim kalitenizi etkileyecek kriterler olabilir. Uzman eğitmen kadrosu, MEB ruhsatı ve Yoga dersliklerinin fiziksel özellikleri Yoga eğitimi ücretleri için önem teşkil eder. Ucuza Yoga dersi verdiğini iddia eden kurumlar ya da MEB onayı olmadan Yoga eğitimi veren kurumlarla zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın, kalitesiz eğitim içeriklerine maruz kalmayın. 

Yoga eğitimi için en önemli unsurlardan biri eğitim içeriklerinin kalitesi ve Yoga eğitmenlerinin uzmanlığıdır. Aynı zamanda kurum tecrübesi de dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler arasındadır. Dans Akademi olarak 15 yıllık tecrübemiz ve uzman eğitmen kadromuz ile Avrupa standartlarında eğitimler almak için siz de Dans Akademi ailesine katılabilir ve Yoga eğitimleri ile daha sağlıklı günlere adım atabilirsiniz.

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46