Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Tango Kursu İçin Yaş Sınırı Var Mı? Herkes Tango Öğrenebilir Mi?

Tango Öğrenmenin Yaşı Olur Mu? İster Çocuk ister Yetişkin Olun, Hayatınıza Bir Yenilik Katın! 

Dans etmek her yaş grubu için oldukça eğlenceli bir aktivite. Her dans türünün kendine has güzellikleri ve zorlukları var… Peki Tango kursu yaş sınırı diye bir kısıtlamadan söz edilebilir mi? Tango kursu yaş sınırı ile ilgili tüm sorularınızı cevaplandırıyoruz! 

Çocuğunun dansla büyümesini isteyen ebeveynler, sınav stresinden dans dersleri ile biraz uzaklaşmak ve yeteneklerini geliştirmeyi arzulayan gençler, dans ederek monotonluktan kurtulmayı ve kendilerine zaman ayırmayı amaçlayan yetişkinler… Her biri en eğlenceli ve keyifli hobi olan dansa yönelirken dans için yaş sınırından söz edilemez. Ancak Tango yaş sınırı var mıdır? Peki Tangoya kaç yaşında başlanır?

Çocuklar İçin Tango Kursu 

Çocuklar ve Tango ilk bakışta yan yana düşünülmese de 4 yaşından itibaren çocuklar da Tango yapabilirler! Dans etmek gelişimlerine katkı sağladığı gibi Tango’nun disiplini ve figürlerinin gerektirdiği dik duruşla bedenlerini erkenden geliştirebilir ve daha sağlıklı bir şekilde büyürler.

Tango için yaş sınıtı yoktur. Çocuklarınızın sosyalleşmesi, onu daha aktif ve mutlu bir birey haline getirecek bir dans sevgisi geliştirmesini istiyorsanız çocuklar için Tango kursu araştırabilir ve onlara uygun Tango kursu programını seçebilirsiniz. Tango dansı ile hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerini destekleyeceksiniz.

Gençler İçin Tango Kursu 

Gençler için Tango kursu yaş sınırı yok. Tango yapmak isteyen her genç kendine uygun bir Tango kursu ile Tango tekniklerini öğrenebilir ve okul ya da sınav stresinden uzaklaşarak keyifli vakit geçirebilir. Gençlik döneminde yoğun stres ve kısıtlı hareketle geçen zamanlar, onların bedenlerine ve psikolojilerine birçok olumsuzluk getirmektedir. Dans ederek kendilerine okul ve derslerden uzak bir vakit ayırmak isteyen geçlerimiz desteklenmelidir.

Tango kursu ile daha dik bir duruşa be genel olarak bir beden farkındalığına ulaşan gençlerimizin ritm duygusu da Tango müzikleri ile gelişir. Bedenleri ihtiyaçları olan esnekliği kazanır ve hanüz gelişmeye devam eden bedenlerinde ağrıların azaldığı görülür. Tango yapabilmenin başarısıyla tanışan gençlerin özgüveni artar ve daha sosyal bireyler haline gelirler.

Yetişkinler İçin Tango Kursu 

Dans etmenin yaşı yok demiştik! Ev ve iş hayatında koşturup duran yetişkinler, çocuklarını büyütmeye çalışan ebeveynler keyifli vakit geçirmesin mi? Büyüdükçe günlük koşturmalar içinde hayattan keyif almayı unutuyoruz. Bir yetişkin olarak en son ne zaman dans ettiniz? 

Kendinizi yeniden farklı bir aktivite yaparken bulmak, keyifli vakit geçirmek için kendinize zaman ayırmak ve yeni bir dans türü öğrenmek istemez misiniz? Yetişkinler için Tango kursu ile siz de yeniden eğlenebilir; sorunlarınızdan ve omuzlarınızdaki yüklerden biraz olsun uzaklaşabilirsiniz. Tango, dik bir duruşa sahip olmanızı sağlarken ağrılarınızı da dindirecek!

Kim Demiş Tango Kursu Yaş Sınırı Var Diye? 

Yaşınız ne olursa olsun Tango öğrenebilir, dans etmekten keyif alabilirsiniz! Kendinize en uygun Tango kursu programıyla siz de dans ederek eğlenebilir, monotonluğunuzdan kurtulabilirsiniz! Çocuklarınızı Tango’nun estetiğiyle yetiştirebilir, onlara dans sevgisi kazandırabilirsiniz!

Dans Akademi’de dans etmek isteyen herkese bir eğitim var! 7’den 70’e dans etmek isteyenlere dans eğitimi veriyoruz; Tango kursu sınıflarımızı yaş gruplarınıza, istek ve ihtiyaçlarınıza göre düzenliyor ve en doğru eğitimi almanızı sağlıyoruz! Gelin, bir kahvemizi için ve size en uygun Tango eğitimi programını planlayalım…

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46