Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Tango Kursu – Tango Eğitimi Arayanların Dikkat Edeceği Kriterler

Tango’nun Cazibeli Havasından Haz Duymak İçin Kurs Seçiminize Dikkat Edin!

Tango’yu merak ediyor, dans tekniklerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Kendinize Tango’nun ritimleriyle yepyeni bir hobi edinmeyi arzuluyorsanız ilk yapmanız gereken bir Tango kursu arayışına girmek. Peki hangi Tango kursu sizin için en uygunu, Tango kursları neye göre seçilir biliyor musunuz?

İster partnerinizle isterseniz tek başınıza bir Tango eğitimi alabilirsiniz, dans yeteneğinizi Tango yaparak geliştirebilir ve Tango’nun faydalarından siz de yararlanabilirsiniz. Amatör ya da profesyonel olmayı maaçlamanız farketmez Tango kursları arasından seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlere söylüyor ve başarılı bir dans serüveni geçirmeniz için ilk adımda yardımcı oluyoruz!

En iyi Tango kurus özelliklerini sizzler için listeliyor, aklınızdaki soru işaretlerini gideriyoruz; Tango kursu seçerken dikkat edilecekler;

  • Güvenilir olması
  • Deneyim sahibi olması
  • Yeterli ve nitelikli eğitmen kadrosu bulundurması

Yalnızca bu 3 madde ile bitmiyor; en iyi tango kursları hangi özelliklere sahip olmalı biraz yakından bakalım…

1. MEB Ruhsatı Var MI?

MEB ruhsatına sahip bir dans kurumuna gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. En iyi Tango kursları arasında o kurumun sayılması için önemli kriterlerden bir tanesidir çünkü MEB ruhsatına sahip bir kurum öğrencilerine hem eğitim içerikleri hem de kurumun fiziksel yeterliliği bakımından kaliteli eğitim verebileceğini kanıtlamıştır. MEB ruhsatı olmayan kruumlar ise bir eğitim kurumu olduklarını iddia etseler dahi Tango eğitimi veremezler. Gerekli standartları sağlayamayan kurumlar sizleri mutlu edemez. En iyi Tango kursu olmak iddiasıyla yola çıkan MEB onayı olmayan kurumlarla; yetersiz ders içerikleri ve tecrübesiz dans eğitmeni kadrolarıyla hayallerinizi, zamanınızı ve paranızı boşa harcayabilirsiniz.

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Uzun yıllar dans eğitimi sektöründe öğrenci yetiştirmek için çabalamış kurumları Tango kursu seçerken ilk sıralara alabilirsiniz. Bunun sebebi, yıllar boyunca kazandığı deneyimlerle sağlam bir sisteme sahip olmaları ve kriz yönetimini çok daha iyi yönetmeleridir. Dans eğitimi sektöründe birbirinden farklı birçok kurum olsa da her birinin aynı eğitim kalitesine sahip olduğu söylenemez. Dolayısıyla sektörde uzun yıllar eğitim vermiş dans merkezlerinin Tango kursu programları standartlarnı yıllar içerisinde yükseltmiş olur, siz de bu kaliteleri ile başarılı bir Tango eğitimi süreci geçirirsiniz. Tango kursları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları öğrenci yorumlarını okuyarak giderebilir, sizin için en iyi Tango kursu hangisi kararlaştırabilirsiniz. 

3. Tango Kursu Eğitmen Kadrosu Yeterliliği 

Uzman eğitmenlerden aldığınız Tango dersleri her zmana size daha iyi bir süreç yaşatır. Tango tekniklerini daha kapsamlı bir şekilde öğrenebilir, hobinizden keyif alırken kaliteli eğitim almanın tadını çıkarırsınız. MEB ruhsatına sahip kurumların uzman Tango eğitmenleri kadrosuna sahip olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Standartlarını kanıtlamamış dans eğitimi kurumlarında Tango’nun dans teknikleri için yeterlilik sağlamayan tecrübesiz eğitmenlerden ders alarak dans keyfinizi, emeğinizi ve paranızı boşa harcamayın. En iyi Tango kursu olduklarını iddia eden Tango kursları eğitmen kadrosu açısından her zaman en iyisi olmayabilir. 

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Sıkışık bir alanda Tango dersleri almaktan hangi dans tutkunu memnun kalabilir? İyi bir Tango kursu dans sınıflarına ve sınıf mevcuduna gereken özeni gösterir. Tango, figürleri ve hareketleri itibariyle geniş bir alanda yapılması gereken danslardan biridir. Bu nedenle sınıf mevcudu kalabalık tutulan, aynı Tango dersi saatinde gereğinden fazla öğrenciyi kontenjan doldurmak için sınıfa alan Tango kursları rahat ve iyi eğitim veremez. Tango kursları öğrencilerine gerekli alanı sağlamalı ve en fazla 12 çift aynı sınıfta ders almalıdır. Tango kursu seçerken nelere dikkat edilmeli diyorsanız, sınıf mevcudu en önemli kriterlerden biridir.

5. Yeterli Dans Ekipmanına Sahip Mİ?

Tango kursu nasıl seçilir sorusunun önemli cevaplarından biri Tango eğitimi sırasında kullanılacak ekipmanların yeterliliğidir. Tango’nun ritimlerini öğrencilerin iyi algılayabilmesi için CD, DVD, hoparlör ve amfi desteği mutlaka sağlanmalıdır. Yeterli müzik ekipmanı sağlanmıyorsa, sınıfları temiz ve düzenli değilse en iyi Tango kursları arasında o kurum sayılamaz. Eğitim öncesinde, eğitim sırasında ve sonrasında öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamayan bir Tango kursu seçmemeye dikkat edin.

Tango Eğitiminizden Keyif Alacağınız Tercihler Yapın!

Tango yapmak istiyor ve kendinize uygun, keyifli vakit geçirebileceğiniz bir kurs mu arıyorsunuz? Tango kursu seçerken nelere dikkat edeceğinizi bilemiyor musunuz? En iyi Tango eğitimini sizi mutlu edecek, sınıf içinde rahatça hareket edebileceğiniz, uzman eğitmen kadrosuyla dans kabiliyetinizi geliştirebileceğiniz dans eğitimi merkezlerinden almaya dikkat edin, dünyanın en keyifli hobilerinden birine sahip olmanın keyfini yaşayın!

Tango dansı nasıl öğrenilir diyorsanız sizlere en uygun Tango eğitimini yaşayabileceğiniz bir kurs imkanı sunuyoruz. Dans Akademi’ye gelin, siz de uzman eğitmenlerden Tango dansı inceliklerini öğrenin; Avrupa standartlarından uygunlama ağırlıklı dans eğitimlerinin tadını çıkarın. Geniş ve ferah sınıflarda 12 kişilik Tango eğitimleri ile dans etmenin farkını yaşayın! Samimi bir atmosferde en kapsamlı Tango eğitimleri için gelin, bir kahvemizi için, sizin için en uygun Tango dansı eğitimine birlikte karar verelim…

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46