Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Profesyonel Tango Dansçısı Olmak İsteyenlere 10 Öneri

Başarılı Bir Tango Kariyeri Hedefleyenlere… Uzman Dans Eğitmenlerinden 10 Öneri

Tango’ya ilgi duyuyor, karyerinizi başarılı bir Tango dansçısı olmak üzerine mi kuruyorsunuz? Nereden başlayacağınızı bilemiyor, desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizlere uzman Tango eğitmenlerinden 10 öneri veriyoruz! Profesyonel dansçı olmak istiyorum diyenlerdenseniz bu serüvenin biraz uzun ve sabır isteyen bir yol olduğunu unutmayın; her dansçının hikayesi büyük uğraşlar ve sürekli gelişimle doludur!

Tango dansçısı olmak isteyenler bir yana, hedefine ulaşarak Tango’nun zarafetiyle yıllarca dans etmiş başarılı isimler bir yana… Ancak her birini ortak bir noktada buluşturan bir şey var: dans sevgisi! Eğer siz de tango dansçısı olmak istiyor ve bu maceraya atılmayı düşünüyorsanız, dans tutkunuzu dinleyin ve önerilerimize bir göz atın!

Dans tutkum var profesyonel Tango sanatçısı olmak istiyorum diyorsanız;

1. Her zaman Erken Eğitim

Profesyonel Tango dansçısı olmak isityorsanız hedefinize erkenden karar verip size en uygun eğitimi erkenden almanız en iyisi olur. Eğitiminizi ertelemeyin, Tango’ya zaman ayırın ve olabildiğince erken öğrenmeye gayret edin! Profesyonel bir Tango dansçısı olmak için size uygun en iyi Tango kurslarını araştırın, eğitiminizi almaya hemen başlayın.

2. Profesyonel Tango Eğitmenlerinden Ders Alın

Tango eğitimini program kalitesi kadar kimden eğitim aldığınız da Profesyonel Tango dansçısı olmak için çok önemli. Teknik ve dik bir duruş gerektiren zor danslardan biri olan Tango’da sizi profesyonel bir seviyeye taşıyabilecek Tango eğitmenlerinden dersler almayı ihmal etmeyin. Yolculuğunuza doğru dans eğitmenleriyle çıkın çünkü nitelikli bir Tango sanatçısı olmak için onların bilgi birikimlerinden yararlanmanız çok önemli.

3. Söylenenler Sizi Yıldırmasın

Herkes sizden daha “normal” bir kariyer bekliyor olabilir… Profesyonel Tango dansçısı olmak istiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken şey Tango hakkında söylenilenlere kulak tıkamanız! Hedefinize odaklanın ve insanların hayallerinizden sizi vazgeçirmesine izin vermeyin. Hem psikolojik olarak yıpranırsınız hem de hayallerinizi gerçekleştirmek için gerekli motivasyonu bulamazsınız. Tek yapmanız gereken doğru adımları atmak ve başarılı bir Tango dansçısı olmak için çok çalışmak!

4. Her Gün Pratik Yapın

Gerçekten profesonel dansçı olmak istiyorum diyorsanız kendinize örnek aldığınız profesyonel dansçıların hangi yollardan geçtiğini anlamanın en iyi yol pratiklerinizi aksatmamak. Tango kursunda öğrendiklerinizi sürekli tekrar etmelisiniz, profesyonel dansçı olma yolunda pratik yapmak çok önemli! Kendinize başarılı bir Tango kariyeri oluşturmak istiyorsanız bol bol pratik yapın.

5. Bedeninizi Tango’ya Hazırlayın

Tango teknik ve dik bir duruş gerektiren danslardan biridir. Her şeyden önce bedeninizi Tango’nun keskin figürlerine ve kendinden emin adımlarına bedeninizi alıştırmalısınız. Yapacağınız Tango pratikleriyle bedeninizi Tango’ya alıştırmış olacak, daha rahat hareket ettiğinizi gözlemleyeceksiniz. Tango yapmaya devam ettikçe bedeninizdeki hantallığın gittiğini göreceksiniz. 

6. Tango Bilginizi Güncel Tutun 

Profesyonel bir dansçı olmak ve Tango’da dans etmek istiyorsanız dans dünyasında neler olup bitiyor takip edin. Her zaman takip ettiğiniz ve izlediğiniz bir profesyonel bir Tango dansçısı olsun. Tango ile ilgili ilham verici filmler izleyin, Tango sanatçılarının hayatlarına göz gezdirin. Onların deneyimlerinden yararlanarak kendinizi geliştirin.

7. Hedefinize Kilitlenin

Profesyonel Tango dansçısı olmak istiyorsanız eğer, psikolojik olarak bu yolun zorluğu ve süresine kendinizi hazırlayın. Başarı hemen elinizde olmayacak! Dans pistine adım attığınız ilk an ve en güncel sahneniz arsında farkın daha da açıldığını göreceksiniz. Giderek uzmanlaştığınız Tango’da her gün gelişmek mümkün! Siz sadece hedefinize odaklanın ve her gün pratik yapmaya odaklanırken sabırsızlığın sizi tüketmesine izin vermeyin.

8. Hatalarınızın Üstüne Gidin

Tango’nun figürleri ilk başlarda zor gelebilir ancak pratik yaptıkça daha kolay hale gelecek! Her zaman gelişmeye, yanlışlarınızı düzeltmeye odaklanın. Bir boy aynası edinin ve figürlerinizi kontrol edin, dans ederken kendinizi kaydederek izlemeyi ihmal etmeyin; yanlışlarınızı daha kolay görecek ve düzelteceksiniz. 

9. Yaşamaya Zaman Ayırın

Her zaman pratik yapın ama sosyalleşmeye ve kendinize de vakit ayırın. Çok fazla çalışmak hayallerinizden bunalmanıza neden olabilir ve mental açıdans sizi çok yorabilir. Psikolojinizi yıpratmayın; arkadaşlarınıza, ailenize ve sevdiklerinize zaman ayırın, Tango yapmaktan daha fazla keyif alın!

10. Özgüven Her Şeydir!

Hedefnize odaklanın, konsantre olun ve Profesyonel Tango dansçısı olmak için çok çalışın! Geriye yalnızca en önemli şey kalıyor, en ufak hatanızda hayallerinizden vazgeçmemek! Kendinize ve başarabileceklerinize inanın, göreceksiniz, hayalleriniz bir bir gerçekleşecek ve başarılı bir Tango dansçısı olacaksınız.

Profesyonel Tango Dansçısı Olmak İçin Emin Adımlar Atın!

Profesyonel Tango dansçısı olmak istiyorum diyorsanız vakit kaybetmeden yeteneğinizi geliştirin ve siz de Tango’nun tadına varın! Hayaliniz başarılı bir dansçı olmak mı? O zaman hayallerinize yönelik çalışmalara başlayın! Pratik yaparken keyif alacak, ilerledikçe kendinize güveniniz artacak ve Tango dansçısı olmak için daha da motive olacaksınız. 

Hayallerinizi kaliteli ve kapsamlı eğitim programlarıyla desteklemek mi istiyorsnunuz? O halde gelin, Dans Akademi ailesine siz de katılın! Kendinizi geliştireceğiniz Avrupa standartlarında uygulamalı Tango dersleri ile fark yaratın Tango eğitimleri alın ve hayallerinize sağlam adımlarla ilerleyin! Tango’nun profesyonellerinden eğitim almanın tadını çıkarın, başarılarınızı birlikte kutlayalım!

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46