Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Aylık 250 TL'den Başlayan Samba Dersi Fiyatları - Samba Kursu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat! - 250 TL Samba Kursu Fiyatları İçin Az mı?

Dansın eğlenceli dünyasına adım atmak istiyorsanız hiç şüphesiz bunun için en iyi seçeneklerden biri Samba kursu almaktır. Nitekim bugünlerde ülkemizde de Samba kursu veren birçok dans okulu bulunuyor. Ancak Samba kursu fiyatları açısından uygun ve kaliteli bir eğitim veren dans okulu dediğimizde aynı zenginliğin olduğunu söylemek kolay değil.

Yazımızda sizlere Samba kursu fiyat teklifleri ve eğitim kalitesi arasındaki bağlantıyı açıklayacak, ucuz Samba kursu fiyat paketlerinin altındaki gözden kaçan noktaları görmenizi sağlayacak ipuçları vereceğiz. Elbette yüksek fiyat eşittir kaliteli bir eğitim demek istemiyoruz. Ancak yine de Samba kursu fiyatları ve eğitim kalitesi arasında bir bağlantı olduğunu da inkar edemeyiz. Dilerseniz gelin, ortalama samba kursu fiyatlarını ve size sunulacak imkanları görelim:

     

250 - 750 TL Samba Kursu Ücretleri Ucuz mu?

Brezilya'nın coşkusunu ve canlılığını en iyi yansıtan danslardan biri olan sambayı öğrenmek isteyenler, samba kursu fiyatlarını araştırmaya başlar. Tabii çoğu kişinin öncelikli tercihi, ücretsiz samba kursu veya ucuz samba kursu olur. Öncelikle sizlere şunu söyleyelim. 250 ila 750 TL aralığında samba kursu fiyatları sunan yerlerde hayal ettiğiniz gibi dans edemezsiniz. Çünkü muhtemelen sınıflar, 20 ila 50 kişi aralığında bir mevcuda sahip olur. Giriş kısmında da dediğimiz gibi dans kursunun size sunacağı imkanlarla samba kursu ücretlerine ödediğiniz rakamlar doğru orantılı. Yani ferah sınıflar, konforlu bir öğrenme süreci ve profesyonel eğitmenler bekliyorsanız samba kursu fiyatları için bütçenizi artırmanız gerek... Ayrıca şunu da hatırlatalım: 250 ila 750 TL aralığında samba kursu fiyatları ödediğiniz bir kurumun kaçak olma olasılığı çok yüksek...

1000 - 2000 TL Aralığındaki Samba Kursları Ne Sunuyor?

Şöyle içimdeki enerjiyi dışarı atabileceğim çok keyifli bir samba kursuna gitmek istiyorum diyorsanız 1000 ila 2000 TL samba kursu ücretlerinin de az olduğunu söylememiz gerekiyor. Bildiğiniz gibi sambada çok hızlı ayak ve kalça hareketleri var. Dolayısıyla hareketleri ve teknikleri doğru yapıp yapmadığınızı anlayabilmek için öğretmeninizin sizi yakından gözlemlemesi gerekiyor. Samba kursu fiyatları için 1000-2000 TL aralığında bir ödeme yaptığınız dans kursları muhtemelen 8-10 kişilik sınıf mevcuduna sahip olacak ve bu kalabalığın arasında sizin gelişiminiz fark edilmeyecek. Ayrıca grubun ahengine uyum sağlayamayanlar sizin de öğrenme sürecinizi etkileyecek. Eğer maksat hareket etmek, monotonluğa renk katmak diyorsanız elbette samba eğitimi fiyatları için bu aralıkta bir rakam ödemeniz yeterli ancak dans kursundan beklentiniz çok daha fazlaysa haydi bakalım, bütçemizi biraz daha artıralım. 

2250 - 4500 TL Samba Kursu Fiyatları Yüksek mi?

Samba kursu fiyatlarından çok kaliteye önem veriyorum diyenler buraya... Dans ederken kendimi rahat hissetmeliyim, az kişiyle planlı ve programlı şekilde çalışmalıyım, koordinasyonum ve esnekliğim eğitmenim tarafından kontrol edilmeli diyorsanız samba kursu ücretleri için minimum 2250'yi gözden çıkarmanız lazım. Kaliteli kurslarda samba dersi fiyatları 2250-4500 TL aralığında yer alıyor. Ancak samba eğitimi fiyatlarına bu rakamları ödediğinizde iyi eğitmenlerle, ferah dans atölyelerinde istikrarlı bir şekilde dans pratikleri yapıyor, en kaliteli ses sistemleriyle samba müzikleri dinleyerek senkronize oluyorsunuz. Temiz ve güvenli bir ortamda hazırlanıyor, sizlere daima güleryüzle destek olan rehberlik personelleriyle iletişimde oluyorsunuz. E, sizce böyle mükemmel bir öğrenme deneyimi için samba kursu fiyatlarına 4500 TL vermek çok mu?

MEB Onaylı Samba Kursu 5000 TL'den Başlıyor!

Samba kurslarında en yüksek çıta, tabii ki MEB onaylı samba kurslarında. Kalite üst düzey olunca samba kursu fiyatları da bir miktar artıyor doğal olarak. MEB onaylı samba kursu fiyatları 5000 TL'den başlıyor fakat samba eğitimi fiyatları için bu rakamları ödediğinizde afet risklerine karşı önlem alınmış, korunaklı, hijyenik ve merkezi konumlu bir binada eğitim alıyorsunuz. Samba dersi içeriğinden eğitmenlerin deneyimine, karşılama personelinden soyunma kabinlerine kadar her konuda Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygunluk sağlayan bir kurumdan eğitim almış oluyorsunuz. Üstelik bir aylık 5000 TL civarında ödeme yaptığınız samba dersi fiyatları için 20 saat katılım hakkına sahip oluyorsunuz. 

Samba Kurs Fiyatlarından Önce Kaliteyi Araştırın!

Her katılımcının bütçesine uygun olarak değerlendirebileceği samba kursu fiyatlarını aktardık. Ancak ucuz samba kursuna da gitseniz kaliteli samba kursuna da gitseniz önceliğiniz mutlaka size sunulacak imkanları öğrenmek olsun... İşte samba kursu fiyatlarını etkileyen kriterler:

1. MEB Ruhsatı

Samba kursu ücretleri hakkında araştırma yaparken ilk dikkat etmeniz gereken noktalardan biri MEB ruhsatıdır. MEB ruhsatı olmayan bir kurum normal şartlar altında eğitim veremez. Ancak pek çok sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de kaçak veya merdiven altı kurumlar bulunmaktadır. MEB ruhsatı olmayan bir eğitim kurumu ucuz Samba kursu fiyat paketleri ile eğitim verse bile kalite bakımından yetersiz olacağı için hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamanıza neden olur.

2. Kurum Deneyimi

Samba eğitimi fiyatları hakkındaki karşılaştırmanızı etkileyecek bir diğer başlık da kurumların deneyimleri olacaktır. Çoğu zaman yeterli deneyimi bulunmayan dans okulları Samba kurs fiyatları bakımından daha düşük fiyat paketleri sunar, yine de kaliteli bir eğitim verebilecek organizasyonları olmadığı için böylesi bir kuruma güvenmek zordur. Ayrıca sektörde yeni sandığınız pek çok kurum aslında yeni değildir! Sadece geçmiş öğrencilerinin kötü yorumlarını gizlemek ve dans tutkunlarını tuzaklarına düşürebilmek için her yıl isim değiştiren kurumlar; ucuz Samba kursu fiyatları ile öne çıkmaya çalışır!

3. Eğitmen Kadrosu

Ucuz veya ücretsiz Samba kursu veren dans okullarının en zayıf olduğu konulardan biri eğitmen kadrosudur. Çünkü alanında uzman ve deneyimli eğitmenler kurum için hiç kuşkusuz daha maliyetli olacaktır. Bu maliyeti azaltarak daha düşük fiyatlarla ucuz Samba kursu vermek isteyen dans okulları, deneyimsiz eğitmenlerle çalışmayı tercih eder. Ancak deneyimsiz eğitmenlerden alacağınız bir Samba kursu faydadan çok zarar getirecektir.

4. Kurs Lokasyonu

Bulundukları konum itibariyle eğitim verdikleri şubeler toplu taşıma araçlarından uzak olan dans okulları, Samba kursu fiyatları ile bu durumu telafi etmek için ucuz Samba kursu verebilir. Yine de böylesine uzun bir yolculukla Samba kursu almanız, içinizdeki dans tutkusunun sönmesine neden olabilir. Çünkü zamanınızın büyük bir bölümü hobinizle meşgul bir şekilde değil, yolda geçecektir.

5. Sınıf Mevcudu

Ucuz Samba kursu fiyatları ile hizmet veren dans okullarının en büyük eksiklerinden biri sınıf mevcududur. Bu tür kurumlar çoğu zaman tıka basa dolu sınıflarda eğitim vererek öğrencilerini verimsiz bir Samba kursuna mahkum eder. Samba dersi fiyatları açısından uygun olsa da böyle bir kurumdan eğitim almak tam bir zaman kaybıdır. Çünkü Samba öğrenmek için maksimum 10-12 kişilik sınıflarda ders almak gerekir. Kalabalık sınıflarda öğrenciler eğitmenleri ile yeterli oranda etkileşim kuramayacağı için beklentilerini karşılayamayacaklardır.

Tutkularınızdan Taviz Vermeyin!

Samba kursu fiyatları açısından en uygun kurumu bulmak için tutkularınızdan taviz verirseniz sizin için eğlenceli dakikaların kaynağı olması gereken Samba dersleri gerçek bir eziyete dönüşebilir... Samba kursu fiyatları ve eğitim kalitesi arasındaki dengeyi bulmak için yukarıda saydığımız konu başlıklarına dikkat edin, sizin için en uygun Samba kursu programını bulduğunuzdan emin olmak için muhatap olduğunuz kurumlara bu konular hakkında sorular sorun!

Eğer en iyi Samba kursu deneyimini yaşamak, keyifli bir ortamda hem sosyalleşmek hem de Samba dansının tadını çıkarmak istiyorsanız Dans Akademi’ye gelin! Uluslararası standartlarda Samba kursları ile Türkiye’nin en iyi dans okulunda eğitim almanın ayrıcalığını yaşayın!

[widget-193]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46