Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Romantik Düğün Dansı Nasıl Yapılır?

En Etkileyici Düğün Dansı Sizinki Olsun

Romantizmin doruklarında bir düğün dansı performansı sergilemeyi düşünen çiftler buraya! Sizin için romantik bir düğün dansı nasıl yapılır konusunun sırlarını paylaşıyoruz. 

Davetlilerinize aşk ve tutku dolu dakikalar yaşatmak ister misiniz? Bunun için en iyi seçenek romantik düğün girişleri sergilemektir. Romantizmi hissetmek ve hissettirmek için siz de romantik düğün dansı öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Romantik Dans Türleri Nelerdir?

Misafirlerinizin eğlenmesini ön plana alarak düzenlediğiniz düğün organizasyonunuzun olmazsa olmazı romantik düğün dansları diyebiliriz. Tüm konuklar bu dansları sergilemekten geri durmayacaktır fakat esas beklenen, çiftin ilk düğün danslarını sergiledikleri andır. O halde romantik düğün dansı nasıl yapılır diye merak eden çiftlere dans türü alternatiflerinden bahsedelim.

Romantik düğün dansları Vals, Tango ya da Rumba olabilir. Genellikle bu dans türleri düğünlerde ilk dans olarak tercih edilir. Slow dans kategorisinde sayılabilen bu danslar, çiftlerin en çok tercih ettikleri romantik düğün dansı çeşitleridir. Slow dans nasıl edilir bilmiyorsanız, düğün dans kursları sizin için dans eğitimlerinde tüm bu türlere göre eğitim düzenliyor. 

Düğünde romantik dans etmek isteyen çiftler için önerdiğimiz düğün dansı türlerine bir göz atalım:

Rumba:

Heyecanlı ve romantik bir dansı Afrika ve İspanyol ezgileriyle yapmak isteyen çiftlere Rumba düğün dansı önerebiliriz. İlk dansın cazibesini konuklarınıza hissettirebilmeniz için kalp atışı ritmindeki Rumba dansını sergilemelisiniz. Yakın temas gerektiren bu dansta birbirinizin sıcaklığını hissederek en romantik dakikaları yaşayabilirsiniz. Romantik düğün girişleri arasında şık bir tercih olan Rumba ile profesyonelce dans edebilmek için prestijli bir düğün dansı kursu tercih etmelisiniz. 

Vals:

Romantik ve aynı zamanda ahenkli bir salon dansı sergilemek isteyen çiftlerin tercihi Vals düğün dansı oluyor. Zarafeti ve şıklığı yansıtan Vals dansı ile adımlarınızın inceliğini fark edersiniz. Romantik düğün dansı nasıl yapılır diye merak eden çiftler eğer Vals dansını tercih ediyorlarsa; üst bedenleri birbirlerine biraz uzak, ayakları birbirlerine yakın bir şekilde, sadece kollarıyla birbirlerini kavradıkları bir pozisyon alırlar. Düğünde romantik dans gösterisi sergilemek isteyen çiftlerin en rahat yapabilecekleri dans türlerinden biri Vals dansıdır.

Tango: 

Çiftlerin ten uyumunu ve tutkularını yansıtan Tango, düğün dansları arasında en iddialı olanlardan biridir. Romantik düğün dansı yapmak isteyen çiftlerin son yıllarda fazlasıyla rağbet gösterdiği Tango dansını hayran bakışlar arasında sergilemek yoğun bir çalışma disiplini gerektirir. Ancak korkmayın, düğün dansı kursu veren Tango eğitmenlerinden özel dersler alabilirsiniz. 

Asla Eskimeyen Romantik Düğün Dansları 

Romantik düğün dansı tercih etmenizin sebebi, sizi çok eskiden beri cezbediyor olması olabilir. Çünkü eskiden günümüze, düğünlerde en çok tercih edilen dans türleri romantik danslardır. Siz de düğününüzü bu doğrultuda planlamak isteyebilir, bu süreçten keyif alabilirsiniz. Duygusal anlar yaşatan bu dans türleriyle etkileyici bir performans sergilemek mümkün. Tabii en doğru koreografi için bir düğün dansı kursu ve eğitmeninden destek almanız gerekebilir.

Provalarınızda Gelinlik ve Damatlık Kullanın

Romantik düğün girişleri planlamak sizin için önemliyse, romantik dans türleri içerisinden bir tercihiniz de olduysa, en doğru müziği bularak eğitmeninize iletirseniz ritme en uygun koreografi belirlenebilir. Ayrıca bazı dans provalarınızda mutlaka gelinlik ve damatlık giymeniz, düğün günü en rahat şekilde dansınızı sergilemeniz noktasında hem size fikir verir hem de düğün dans kursu eğitmeninizin sizi doğru yönlendirmesini sağlar.

Slow Dansın İnceliklerini Keşfedin

Romantik düğün dansı yapmak isteyen çiftlerin genellikle slow dans nasıl edilir bilmediklerini fark ediyoruz. Çünkü sosyal ortamlarda daha önce dans edilmediyse, hiç öyle bir ortamda bulunulmadıysa ya da çok nadir dans edildiyse bilmemek normal. Romantik düğün dansı yapmak isteyen çiftlerin öncelikle slow dansın nasıl edildiğini kavraması gerekiyor. Ayakların pozisyonu, giysilerin hesaba katılması, bakışmalar, sarılmalar… Tüm bunlar slow dans için gerekli bilgilerdir. Eğitmeniniz temelde size bu detayları öğreterek yavaş yavaş seçeceğiniz dans türünün inceliklerine yönelecektir.

Daha rahat bir dans sergilemeniz için ayrıntıları kavradıktan sonra düğün dansı yapacağınız pistten gelinliğinize kadar her detay önem kazanacak ve tercihlerinizi ona göre belirleyebileceksiniz. Romantizmi bozmadan, dans pistinde profesyonel dansçılar gibi görünmek istiyorsanız eğitmeninize tüm dikkatinizi verin.

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46