Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Kurtarıcı İlk Dans Önerileri – Mükemmel Bir Düğün Dansı İçin 10 Öneri

Düğün Hazırlığı Yapanlara Dans Tavsiyeleri

Düğün gecenizin en etkileyici ve özel anlarından biri olan düğün dansınız için altın değerinde ilk dans önerileri ister misiniz? Öyleyse yazımıza kulak verin…

Düğün gününüzün hazırlıklarını tamamlarken düğün dansı önerisi almak, dansınızın kusursuza yakın bir şekilde sergilenmesi için önemli konulardan biridir. Tüm gözlerin üzerinize çevrildiği, o heyecanlı anda bildiklerinizi unutacağınızı da hesaba katarsak bu önerilerin önceden aklınıza yazılması çok etkili olacaktır. Böylece birkaç tüyoyla düğün dansınızı mükemmelleştirmeniz mümkün. 

İlk dans önerileri düğününüzün stresini azaltarak daha rahat bir şekilde dans etmenizin önünü açacak ve sizi keyifli hissettirecek. En çok ihtiyacınız olan bu düğün dansı önerileri, mutluluğunuzun formülü niteliğinde…  

Düğün Dansı Önerileri ile Dansınıza Odaklanın

Düğün dansı dersleri alarak, rahat bir gelinlik ve damatlık seçerek, kendinizi en iyi anlatan düğün şarkınızı bularak harika bir düğün dansı yapabilirsiniz. İlk dans önerileri çeşitlendirilebilir ve geliştirilebilir. Temelde neler edinmeniz gerektiğini sizin için verelim istedik. İşte bu düğün dansı önerileri ile ilk dansınızı keyifle yapabilirsiniz:

  1. İlk dans önerileri için bahsedeceğimiz en önemli konu müziğinizdir. İlk dans müziğinizi seçerken dikkat etmelisiniz. Hem romantik bir dans olsun hem de konuklarınız sıkılmasın diye klasik çiftlerin yaptığını yapmayın ve sizin için en özel şarkıyı seçin. Bilindik düğün parçalarından uzak durun. 
  2. Seçtiğiniz şarkıya uygun koreografi hazırladınız mı? Bunun için iyi bir düğün dans kursu tercih etmeniz önemlidir. İçinize sinecek, hoş ve etkileyici bir düğün dansı yapmak istiyorsanız bu düğün dansı önerisi ile ilk dansınızı kurtarın. Ezberleyerek değil, öğrenerek ilerleyin. Böylece ilk dans için hazır hissedebilirsiniz. İlk dans öneri listenize bunu da ekleyin.
  3. Provalarda mutlaka topuklu ayakkabı giymeye çalışın. İlk dans önerileri arasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri budur. Pek çok gelin adayı bu öneriyi atladığında düğün dansının yarısında rahatsız hissediyor. Siz de öyle hissetmek istemiyorsanız ve dansınızı sonuna kadar rahat bir şekilde götürmek istiyorsanız düğünde giyeceğiniz ayakkabıyla dans provalarına katılmalısınız. Düğün dansı önerileri arasında en dikkat edilmesi gerekenlerden biri budur. 
  4. Düğünden birkaç gün önce gelinliğinizi giyerek dans provanızı bir kez de gelinlikle yapmanız, düğün dansı önerileri arasında en az topuklu ayakkabıyla prova yapmanız kadar önemlidir. Kendi gelinliğiniz içinde nasıl hareket ettiğinizi görerek koreografiyi ona göre düzenleyebilirsiniz. 
  5. Dansçı değilseniz ilk dans önerileri arasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da dans müziğinizi kısa tutmanız gerektiğidir. Dans süresi için ideal zaman 2-3 dakika arasıdır. Bu süreyi aşarsanız düğün dansınızda hata yapma olasılığınız da artar. 
  6. Düğün şarkınızı dans sırasında mırıldanırsanız fotoğraflarda kötü görünebilirsiniz. Bu yüzden ana ve dansınıza odaklanın. Bırakın müzik aksın. 
  7. Düğün dansı sırasında adımlarınızı saymamaya dikkat edin. Ezberden dans ettiğiniz belli olursa doğal durmayacak ve kötü bir görüntü oluşacaktır. Müziğe kulak verin ve hareketleri unutsanız dahi birbirinize eşlik edin.
  8. Dans pistinize en uygun yapıdaki ayakkabıları tercih edin. Genellikle düğün dansı için salonlar uygun bir zemine sahip olur, yine de dikkatli olmanızda ve bu konuya özen göstermenizde yarar var. Düğün hazırlığı listesi yaparken rahat ayakkabıları atlamayın. 
  9. Hata yapmaktan asla çekinmeyin, çünkü düğüne katılan konuklarınız sizi puanlamayacak. Sadece keyif almaya ve rahat olmaya odaklanın. Unuttuğunuz adımlara ve yaptığınız küçük hatalara çok fazla takılmayın.
  10. Ciddi ve gergin olmak konuklarınızın da gerilmesine neden olabilir. Mutlu ve özgüvenli görünün, sürekli gülümseyin. Gülümsemeniz konuklarınızı da rahat hissettirir. Verdiğimiz bu düğün dansı önerisi belki de en fazla dikkat etmeniz gereken öneri olabilir.

İlk Dans Önerileri Sayesinde Hoş Bir Düğün Girişi Yapın

İlk dans öneri furyasından sıkılmış olabilirsiniz fakat mükemmel bir düğün dansı planlamak istiyorsanız önerileri ciddiye almalısınız. Düğün dansınızı kurtarıcı önerilerle rahat ve mutlu hissetmeniz çok kolay olacak. Bu konuda düğün dansı kursu eğitmenleri de size destek olabilirler. Sizin için en iyi düğün dans kursu ile görüşebilir, ilk dans önerileri hakkında eğitmeninizden de detaylıca bilgi alabilirsiniz. 

Unutmayın, düğün gününüzde en çok sizin mutlu hissetmeniz gerekiyor ve herkes buna katkı sağlamaya çalışıyor. Kendinizi konuklarınızdan daha önemsiz hissetmeyin ve en çok siz keyif almaya çalışın. Heyecanınızın doğal olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46