Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İyi Bir Dans Kursunda Olması Gerekenler - Dans Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

En İyi Dans Deneyimi İçin Hangi Dans Kursları Sizin İçin En İyi Tercih?

Dans kursuna gitmek istiyor ancak iyi bir dans kursu nasıl olur bilmiyor musunuz? Cevabınız evet ise iyi bir dans kursunda olması gerekenler hakkında olmazsa olmazları listelediğimiz bu yazımızı okumaya devam edin…

Dans eğitiminizi başarıyla tamamlamanızın ilk anahtarı iyi bir dans kursuna gidiyor olmanızdır. Bu nedenle hangi dersi seçeceğinizden çok hangi dans kursuna gideceğinize karar vermeniz gerekiyor. Kötü bir dans kursunda eğitim alıyor oluşunuz tüm dans hayatınızı olumsuz etkileyecek hatta bir daha ders almamanıza bile neden olacaktır. Bu nedenle sizlere seçiminizi yaparken işinizi kolaylaştıracak birkaç ipucu vermek istiyoruz. Söylediklerimizi göz önünde bulundurarak en iyi dans kursları arasından rahatça tercih yapabilirsiniz.

Keyifli bir dans süreci geçirmeniz için iyi bir dans kursunda olması gerekenler:

İstediğiniz dans kursta var mı?

İyi bir dans kursu bütün dans türlerinde sınıf açabilecek nitelikte ve bilinirlikte olmalıdır. İstediğiniz dersi alamayacaksanız sadece kursa yazılmış olmak için kayıt yaptırmayın. Dans kursu nasıl olmalı sorunuzun araştırmasını kursa gitmeden yapın.

Dans Kursu Merkezi bir konumda mı?

Rahat ulaşabildiğiniz bir kursa her zaman hevesle gidersiniz. İyi bir dans kursu arka sokaklarda ya da bodrum katlarında olmaz. Dans kursu nitelikleri açısından kaliteli bir eğitim sunmalıdır.

Stüdyoları geniş mi?

İyi bir dans kursunda olması gerekenler nelerdir derseniz geniş stüdyolara sahip olmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Dans kursunuzun stüdyolarının geniş olması önemlidir. En iyi dans kursları sizi daracık sınıflara hapsetmez. Stüdyolar geniş ve ferah olmalıdır. Dans etmeyi daha keyifli hale getiren özelliklerden biri de budur.

Sertifika veriyor mu?

Dans kursu seçerken sertifika verip vermemesine dikkat etmelisiniz. Katılım sertifikası verenler işlerini daha ciddiye alıyorlardır. Aynı zamanda eğer MEB onaylı bir dans kursu ile dans etmeye başlarsanız sizler için daha güvenli ve daha kaliteli bir dans serüveni olacağını da söylemeliyiz.  Dans kursu nasıl olmalı diyorsanız sertifikasız kurslara gitmemenizi öneririz.

Teknik donanımları tam mı?

Dans ederken gerekli olacak DVD ve VCD oynatıcılara, müzik ve ses sistemlerine sahip olan dans kursları kaliteli eğitim verirler. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında teknik donanım mutlaka vardır. En iyi dans kursu deneyimi sizler için tüm imkanları sağlayan dans kurslarıdır denilebilir. 

Aksesuar ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu?

Aksesuar, ayakkabı ve kıyafet gibi malzemelerin kurs depolarında yer alması ve ihtiyacınız anında size sunulması çok önemli. Ders içeriğinde yer alan hareketleri yapmanızı kolaylaştıracak kostümler ve ayakkabılar donanımlı bir dans kursu izlenimi verecektir size. Dans kursu özellikleri arasında mutlaka ihtiyaçlarınızı karşılamaları da yer almalı. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında bu durumu atlamamalısınız.

Eğitmenleri deneyimli mi?

Dans kursu nasıl olmalı sorunuzun bir diğer yanıtı da eğitmenlerin profesyonellik derecesidir. Dans kursu seçerken en önemli konu aslında eğitmenlerinizin deneyimli olup olmamasıdır ayrıca. Eğitim almak istediğiniz dans türünde uzman, daha önce eğitim vermiş, yarışmalara katılmış ve hatta ödül almış kişilerden aldığınız derslerin yararı daha fazla olacaktır. İyi bir dans kursu sizleri iyi eğitmenlerle çalıştırır.

Etkinlik düzenliyor mu?

En iyi dans kursları etkinlik ve yarışma düzenleyebilecek kalitede olurlar. Farklı sektörlerde ve dans okullarında tanıdıkları olan kursunuz dans geceleri ve yarışmalar düzenleyebiliyorsa standardın üstünde hizmet veriyordur. Dans kursu özellikleri arasındaki bu durumu dikkate alın.

Özel ders imkanı veriyor mu?

Topluluk ile eğitim almak istemeyen kişiler için özel ve ek ders imkanları sunan kursları seçmelisiniz. Bunlar sizinle daha yakından ilgileneceklerdir. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında özel ders imkanlarını es geçmeyin.

Hijyene dikkat ediliyor mu?

İyi bir dans kursunda hijyene ve sağlık kurallarına önem verilmelidir. Sınıfları ve lavaboları temiz olmayan kurslara kayıt yaptırmayın. Kursunuzun her yerini incelemekle işe başlayın. Dans kursu nasıl olmalı, elbette temiz olmalı.

Ücret politikası uygun mu?

Verdiği eğitim niteliğine rağmen yüksek ücret talep edenlere kesinlikle kaydınızı yaptırmayın. Çok çok kaliteli okullara diğerlerinden fazla ücret ödemeniz normal ancak derslikleri dökülen, iletişimi olmayan eğitmenlere sahip olan kurslara paranızı harcamayın. En iyi dans kursları önce sizin eğitiminizi düşünür, alacağı ücreti değil.

Yurt dışı bağlantıları var mı?

İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında yurt dışı dans kursu ya da okulu bağlantıları da yer alır. Dans eğitiminizi profesyonel anlamda devam ettirmek ve yurt dışında eğitim almak istiyorsanız yurt dışı bağlantıları olan okullar tercih edin. Bu dans okullarının kaliteleri de standart üstü olacaktır.

Sınıflar kalabalık mı?

Sınıfların çok kalabalık olması eğitim almanızı ve öğrenmenizi zorlaştırır. Maksimum 10 - 12  kişilik sınıflar açan ve derslikleri büyük olan kurslara kayıt yaptırabilirsiniz. İyi bir dans kursu sizi rahat ettirmeyi hedefler. sınıların dar ve havasız olması, hem danstan verim alamamanıza neden olur hem de sağlığınız içn iyi bir durum oluşturmaz.

İletişimi kuvvetli mi?

Eğitmenlerin ve yöneticilerin sorunlarınızı çözebilecek ve yapıcı nitelikte olmaları, dilediğiniz an sizinle iletişime geçebilmeleri gerekmektedir. Konuşamadığınız kişilerden beklediğiniz eğitimi de alamazsınız. İyi bir dans kursunda olması gerekenler arasında sizi anlayacak ve taleplerinize hızla yanıt verecek eğitmen ve görevlilerin olması da var.

İyi bir dans kursu size bunların yanında güler yüz ve samimiyet, ders telafi imkanı, organizasyon düzenleme vb. olanakları da veriyor olmalı. Böylece hem mutlu olacağınız bir ortamda ders alır hem de kendinizi daha iyi geliştirirsiniz. O nedenle, dans kursu seçimi yaparken dikkat!

Dans Akademi’de En İyi Dans Serüvenini Yaşayacaksınız!

Dans kursları arasından sizlere en iyi dans deneyimini sunacak dans eğitimi merkezlerinde bahsettiğimiz kriterlerin hangilerinin bulunduğu oldukça önemli. Dolayısıyla bir eğer dans etmek istiyor ve kendinizi eliştirebileceğiniz bir kurs arıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken kriterleri bir gözden geçirmelisiniz!

Keyifli ve kit geçirmek ve zevk alacağınız bir dans kursu programına katılmak istiyorsunuz, hangi dans okulunu tercih edeceğinize karar veremiyor musunuz? Gelin, Dans Akademi’de sizi misafir edelim… 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı dans eğitimi programlarıyla uzman eğitmenlerden dans dersi almak için Dans Akademi dans eğitimi merkezimizi gezin. Geniş ve ferah sınıflarımızı her zaman temiz tutuyor, öğencilerimize kaliteli eğitim fırsatının yanında samimi bir atmosferde vakit geçirme imkanı da tanıyoruz.

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46