Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Stüdyosu Kiralamak İçin Gerekenler

Salon Kiralama Sözleşmesi ile İlgili Tüm Detaylar

Dans stüdyosu kiralama fırsatları; genellikle okul olarak yıl sonu gösterilerine hazırlanan, dans kursundaki öğrencilerine daha geniş bir alanda koreografi çalıştırmak isteyen ya da ekip olarak prova yapabileceği bir mekan arayan kişiler tarafından takip ediliyor. Dans stüdyosu ile birlikte ekipmanların da tedarik edilmesi, konuklar için daha avantajlı oluyor.

Salon kiralama sözleşmesi de genellikle dans stüdyosu kiralamak isteyen kişilerle mekan sahipleri arasında imzalanıyor ve uzun süreli kiralamalarda her iki taraf için de bir güvence oluşturuyor. Peki, dans stüdyosu kiralamak için gerekenlerden biri olan mekan kiralama sözleşmesinde hangi maddelere yer veriliyor, bu belge, konuklar için nasıl bir avantaj yaratıyor?

Dans Stüdyosu Kiralamak İçin Gerekenler – Nelere İhtiyacınız Var?

Dans stüdyosu kiralamak için gerekenler, salonu ne kadar süreyle kiralayacağınız ve hangi amaçla kullanacağınıza bağlı olarak değişebiliyor. Eğer günlük dans stüdyosu kiralama amacınız, geniş bir salonda kurumsal bir organizasyon, etkinlik vermekse ya da iş toplantısı düzenlemekse mekan kiralama sözleşmesi ona göre oluşturuluyor. Eğer bireysel olarak dans provası yapmak, ekibinizle birlikte koreografi oluşturmak gibi amaçlarla dans stüdyosu kiralamak istiyorsanız salon kiralama ve organizasyon sözleşmesinin maddeleri daha farklı olabiliyor. 

Dans stüdyosu kiralamak için gerekenlerden biri olan salon kiralama sözleşmesi, karşılıklı olarak her iki tarafından mağduriyet yaşamaması için hazırlanıyor. Bu arada pek çok dans stüdyosu bu sözleşmeyi talep etmeyebiliyor çünkü konuklarına sundukları kaliteli bir ortamları bulunmuyor. Gelişmiş ses sistemlerine, son teknoloji cihazlara ve kaliteli ekipmanlara sahip olan üst düzey dans stüdyoları ise kiralama işlemleri için bu sözleşmeyi isteyebiliyor. 

Bunun dışında dans stüdyosu kiralamak için gerekenlerden bir diğeri de ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirleyebilmeniz. Yani farklı büyüklükteki sınıflardan hangisinin organizasyonunuz için yeterli olduğunu bilirseniz daha büyük bir salon için fazla para ödemek zorunda kalmazsınız. Özellikle iş toplantısı, seminer ve workshop gibi kurumsal amaçlı olarak dans stüdyosu kiralamak istiyorsanız konuklarınızın sayısını ve organizasyonun büyüklüğünü belirlemeniz, sizin için çok daha iyi olur.

Günlük Dans Stüdyosu Kiralama – Dilediğiniz Organizasyon İçin Değerlendirebilirsiniz!

Günlük dans stüdyolarının şık ve sade dekorasyonu, pek çok farklı etkinlik için de uygun bir ambiyans yarattığından genellikle kurumsal ve bireysel ihtiyaçlarda çok amaçlı olarak değerlendirilebiliyor. Yani dans stüdyosu kiralamak için illaki dansla ilgili bir organizasyonunuzun olması gerekmiyor. İsterseniz;

 • İş toplantısı, 

 • Seminer, 

 • Kongre, 

 • Eğitim salonu,

 • Orkestra müzik provası,

 • Dizi, film ve klip çekimleri,

 • Fotoğraf ve video çekimleri,

 • Firmaların özel davetleri, 

 • Doğum günleri, kutlamalar,

 • Sunum çalışmaları ve

 • Tiyatro çalışmaları gibi farklı amaçlarla da değerlendirebiliyorsunuz.

Dans Stüdyosu Kiralama Fiyatları – 100 TL’den Başlayan Fiyatlarla…

Günlük dans stüdyosu kiralamak için gerekenlerden bir diğeri de fiyat araştırması yapmak. Çünkü internette dans stüdyosu kiralama hizmetiyle ilgili farklı fiyat aralıkları görebilirsiniz. Elbette her dans stüdyosunun kendi fiyat politikası bulunur ancak sizin de ödediğiniz fiyat ve karşılığında aldığınız hizmetle ilgili aklınızda hiçbir soru işareti kalmaması gerekir. Dans stüdyosu kiralama hizmeti veren pek çok salon 100 TL, 200 TL ve 300 TL gibi oldukça uygun rakamlar vadedebiliyor. Peki, karşılığında ne veriyor?

Kırık dökük aynalar, aşınmış parkeler, eskimiş ve kalitesiz teknolojik cihazlar, göze hitap etmeyen ve sizi konuklarınıza karşı mahcup duruma düşürecek bir dekorasyon… Evet, bu dans stüdyosu kiralama fiyatları için 100-500 TL arası çok normal. Ama eğer ki siz, misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak istiyor, dans ekibinizle birlikte mükemmel bir salonda prova yapmak istiyorsanız bütçenizi 500-1000 TL aralığına çıkarmanız gerekiyor. Son olarak dans stüdyosu kiralamak için gerekenlerden bir diğeri de mekan sözleşmesini imzalamadan ve tuttuğunuz salona karar vermeden önce internetteki görsellerle yetinmeyip kurumu bizzat ziyaret etmeniz. Yerinde görmek her zaman daha iyidir!

[widget-229]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46