Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Pratiği İçin Stüdyo Kiralama - Dansta Sınırlarınız Olmasın!

Dans Pratiği Yapmak İçin Stüdyo mu Arıyorsunuz? – Kiralık Dans Salonu İstanbul

Çalışmalarınızı rahat bir şekilde yapabileceğiniz bir stüdyonuz yok mu? Eğer kısıtlı bir ortamda dans pratikleri yapmaya çalışıyorsanız koreografilerinizi dilediğiniz gibi oluşturamayabilirsiniz. Dans pratiği için stüdyo kiralayarak çok daha ferah, enerjik ve keyifli bir ortamda müziğin ritmine kendinizi kaptırabilirsiniz.

Kiralık dans pratiği stüdyosunda direk dansı, bale, zumba, modern dans ve tango gibi pek çok dans türünde rahatça hareket edebilir, dans yarışmaları düzenleyebilir, koreografinizi dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. İsterseniz ekibinizle birlikte isterseniz de bireysel olarak çalışma yapmak için kiralık dans salonları fikrini değerlendirebilirsiniz.

Dans Pratiği Yapmak İçin Stüdyo Kiralamak Gerekli mi?

Yıl sonu için gösteri planlıyor, ekibinizle birlikte grup dans çalışmaları yapıyor ya da büyük çaplı bir organizasyona hazırlanıyor olabilirsiniz. Dans pratiği için stüdyo kiraladığınızda sade ve estetik bir şekilde dekore edilmiş sınıflarda, gelişmiş ses sistemi ve ihtiyacınız olan ekipmanlarla birlikte istediğiniz gibi dans edebilirsiniz. 

Kiralık dans salonunu isterseniz günlük isterseniz de saatlik olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca dans pratiği yapmak için stüdyo kiraladınız diye yalnızca dans çalışmaları yapmak zorunda da değilsiniz! Dilerseniz ekibinizle birlikte yoga, pilates ya da zumba gibi enerji dolu aktiviteler için değerlendirebilirsiniz. 

Dans Stüdyosu Kiralamadan Önce Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Dans pratiği için stüdyo kiralamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Eğer geniş bir ekibiniz varsa ya da halk dansları gibi hareket özgürlüğü isteyen bir dans türünde çalışmalar yapacaksınız dans stüdyosunun mutlaka çok geniş bir kullanım alanının olması gerekiyor. Özellikle de dönme ve zıplama gibi hareketlerde sınırlara ve kalıplara bağlı olmamak önemli…  Ayrıca kiralık dans pratiği stüdyosunun dizaynının sağlığınızı tehlikeye atmayacak şekilde yapılmış olmasına dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Salsa, swing, cha cha cha ve vals gibi hareketli dansları yaparken kaymamanız ve düşmemeniz için yerlerin mutlaka kaydırmaz parkelerle döşenmiş olması gerekir. Bu noktada sizlere tavsiyemiz, kiralık dans salonlarını görmeden karar vermemeniz. Çünkü dans için stüdyo kiralama yaptığınızda alanda hareketlerinizi kısıtlayacak ve özgürce dans etmenizi engelleyecek hiçbir mobilyanın ya da aksesuarın olmaması çok önemli. Ayrıca ekibinizi daha iyi yönetebilmeniz için kiralık dans salonunun aynalarla donatılmış olması da şart. Yani dans pratiği yapmak için stüdyo kiraladığınızda;

 • Temiz ve hijyenik bir ortam, 

 • Kaliteli ve yeterli ekipmanlar, 

 • Gelişmiş ses sistemi, 

 • Güvenilir ve kullanışlı dekorasyon, 

 • Merkezi konum ve 

 • Eğitmen desteği gibi özellikler sunup sunmadıklarına dikkat etmeniz gerekir.

Kiralık Dans Pratiği Stüdyosu Çok Amaçlı Olarak Değerlendirilebilir!

Kiralık dans pratiği stüdyosunun sunduğu avantajlardan yalnızca dans çalışmalarınızda değil, geniş ve konforlu bir alana ihtiyaç duyduğunuz her konuda yararlanabilirsiniz.

 • Şirket toplantıları,

 • Çeşitli organizasyonlar, 

 • Fotoğraf çekimleri,

 • Doğum günü partileri, 

 • Yoga, meditasyon ve pilates dersleri,

 • Workshoplar,

 • Atölyeler,

 • Müzik çalışmaları,

 • Klip ve dizi çekimleri gibi pek çok organizasyon için de doğal ışığın ve konforlu kullanım alanının keyfini çıkarabilirsiniz.

Dans Stüdyosu Kiralama Fiyatları Neye Göre Değişir? - 100 TL’den Başlayan Fiyatlar!

Dans pratiği için stüdyo kiraladığınızda dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Ancak elbette dans stüdyosu kiralama fiyatlarını etkileyen başka faktörler de var. Araştırma yaptığınızda mutlaka oldukça uygun fiyatlı dans pratiği stüdyolarına denk gelmişsinizdir. Evet, 100 TL’ye saatlik olarak dans pratiği stüdyosu kiralayabilirsiniz ancak salonun öğrencileriniz için yeteri kadar hijyenik ve kullanışlı olduğundan emin olabilir misiniz?

Dans stüdyosu kiralama fiyatlarının 200-300 TL aralığında olduğu salonlarda genellikle elektrik ve su gibi harcamalar, kiralamaya dahil edilmez ve bu kullanımlar için ekstra ücret talep edilir. Ancak kiralık dans pratiği stüdyosu için bütçenizi 500 ve 1000 TL aralığına çıkardığınızda otopark, dinlenme alanı, soyunma odası, kilitli dolap ve kafe gibi ayrıcalıklı imkanlardan yararlanabilirsiniz. Şimdi şöyle düşünün, tüm ekipmanlarınızı kendiniz tedarik edip hiç de konforlu olmayan bir dans salonunu kiralamaya 100 TL ödemek mi yoksa bütçeyi biraz daha artırıp dans pratiği yapmak için elverişli, hijyenik ve keyifli bir stüdyo tercih etmek mi? Karar sizin!

[widget-229]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46