Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salsa Dans Stüdyosu Kiralama - Kiralık Salsa Dans Stüdyosu

Salsanın Özgür Ritmini Yaşayacağınız Ferah ve Konforlu Dans Stüdyoları

Kanınızı kaynatan, içinizi kıpır kıpır yapan, Latin danslarının en keyiflisi Salsa dansı pratikleriniz ya da koreografileriniz için dans stüdyosuna ihtiyacınız mı var? Dans kursları, dans salonlarını kiralayarak salsa dansı provası yapmak isteyen gruplara ve organizasyon firmalarına, kurumsal şirketlere ve okullara destek oluyor. 

Salsa dans stüdyosu kiralama fiyatları ve salonların sahip olduğu özellikler elbette birbirinden farklı oluyor. Saatlik ya da günlük kiralanan dans stüdyoları; dans provası yapacak mekana sahip olmayan, etkinlikleri için özel koreografi hazırlamak isteyen, dans yarışmalarına hazırlanan ve salsa dansını daha iyi öğrenme amacı olanların tercihi oluyor. 

Kimler Salsa Dans Stüdyosu Kiralayabilir?

1930’lu yıllarda Afrika’da doğmuş, Amerika ve Avrupa kültürlerinden etkilenerek Küba’da gelişmiş Latin Amerika dansı Salsa, dans kurslarının en çok tercih edilen danslarından biridir. Cha cha, mambo, merengue, rumba, samba ve bachata danslarına ait figürleri içeren Salsa dansı özellikle müzikleriyle dikkat çeker. Kıvrak ve hareketli figürleri, dansçılara gerçekten dans etmenin keyfini yaşatır. İşte bu dansın tutkunları dans salonları kiralayarak pratiklerini bu salonlarda gerçekleştirebilirler ya da gösterilerine hazırlanabilirler. Salsa dans stüdyosu kiralama aynı zamanda; 

  • Dans ve gösteri toplulukları

  • Lise ve üniversiteler

  • Dans yarışmasına hazırlanan dansçılar

  • Dansçı seçmelerine hazırlananlar

  • Oyuncular

  • Dizi ve film projesi

  • Kurumsal organizasyon düzenleyecek firmalar

  • Salsa dansı tutkunları tarafından kiralanabilir. Salsa dans stüdyosu kiralamak sadece bahsettiğimiz kişi ve gruplar için geçerli değildir. Salsa dansı ile ilgili ya da dans etmekle ilgili olan herkes dans stüdyosu kiralayabilir. 

Salsa Dans Stüdyosu Seçerken Bunlara Dikkat Edin! 

Salsa dansçısı iseniz ya da salsa dans koreografinizi çalışacak iyi bir stüdyo arıyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı kriterler var elbette. Sadece dans stüdyosu kiralama fiyatları değil aynı zamanda salsa stüdyosunun sahip olduğu imkanlar da seçimlerinizde rol oynamalı. İşte dikkat etmeniz gerekenler: 

Geniş dans salonlarına ihtiyacınız olacak.

Salsa dansı çok kıvrak ve hareketli figürleri olan bir danstır. Bu nedenle dar salonlarda yapılamaz. Salsa dans stüdyosu kiralama sırasında geniş bir dans stüdyosu tercih etmeye özen gösterin. 50 metrekare ve üzerindeki salonlarda daha rahat hareket edersiniz. Kiralık dans stüdyosu araştırması yaparken mutlaka dans salonlarını yakından görün. 

Müzik ve ses sistemleri önemli.

Latin dans müzikleri, içinizi kıpır kıpır yapan müziklerdir. Dolayısıyla birkaç küçük hoparlörden yükselen salsa müzikleri ile bu dansı hissedemezsiniz. Salsa dans stüdyosu kiralama aşamasında salonun ya da kursun ses sistemini inceleyin. Büyük hoparlörler, ses yalıtımı, projeksiyon ve bilgisayar gibi imkanlarının olup olmadığını görün. 

Aydınlatma ve ışık kaynaklarına dikkat. 

Salsa ateşi iyi bir stüdyoda ortaya çıkar! Günlük kiralık dans stüdyosu seçiminizde salonun ne kadar ışık aldığını görün, hangi ışık kaynakları ile aydınlatıldığını inceleyin. Salsa dans stüdyosu, kesinlikle aydınlık ve ferah olmalı. Yoksa salsa pratikleriniz keyif vermez. 

MEB onaylı dans kurslarını seçin.

Son yıllarda dans kursları ve spor salonlarının salonlarını kiraladıklarını söyledik. Ancak her kurs ve kurum dans için uygun standartları sağlayamayabiliyor. Bu nedenle salsa dans stüdyosu kiralama aşamasında kursun Milli Eğitim ya da Spor Bakanlığına bağlı olup olmadığına dikkat edin. Çünkü bu kurslar derslik büyüklüklerinden acil çıkışlara, ekipman yeterliliğinden hijyene, sosyal alanlardan ulaşıma kadar farklı kriterleri sağlayarak ruhsatlarını almışlardır. Bunun anlamı; salsa stüdyosu standartların üzerindedir. 

Merkezi konumda olmalı.

Salsa dans stüdyosu kiralamak ve salsa provalarınızı yapmak için şehir merkezine yakın dans salonlarını tercih edin. Partnerinizle ya da dans grubunuzla, çalışma arkadaşlarınızla ya da topluluğunuzla kolay ulaşabileceğiniz bir salsa stüdyosu, pratiklere keyifle gitmenizi sağlayacaktır. Metro, metrobüs, otobüs, dolmuş ve diğer ulaşım seçeneklerine yakın bir dans stüdyosu seçin.

Kostüm, makyaj ve dekor talepleriniz karşılansın.

Salsa renkli, taşlı ve hareketli kıyafetleri ile dikkat çeken bir danstır. İyi bir salsa dans stüdyosu size bu dansın kıyafetlerini ve ayakkabılarını sağlayabilir. Hatta saç ve makyaj ihtiyaçlarınızı karşılar, dekor ve sahne imkanı da sunar. Dans stüdyosu fiyatları üzerinde elbette etkili olacak olan bu ayrıcalıklar seçiminizi yaparken sizi cezbedebilir. 

Salsa Dans Stüdyosu Kiralama Fiyatları – 100 TL’den Başlayan Kiralık Salsa Dans Stüdyosu!

Salsa dans stüdyosu kiralama her ne kadar kolay gibi gözükse de fiyatlar seçimleriniz üzerinde etkili olacaktır. Salsa dans stüdyosu kiralama fiyatları 100 TL gibi cazip rakamlarla daha düşük ücretlerle karşınıza çıkabilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, dans salonunun konforu ve sağladığı imkanlardır. 

Büyük dans stüdyoları, temiz bir ortam, teknolojik imkanlar, merkezi konum ve güler yüzlü hizmet tercihinizi belirlemeli. İyi bir salsa stüdyosu kiralamak istiyorsanız saatlik 350 TL gibi bir ücreti normal karşılamalı hatta taleplerinize göre artan rakamlara şaşırmamalısınız. 

Bizler de Dans Akademi olarak salsa dans stüdyosu kiralama hizmeti veriyor, zamanınızı ve paranızı boşa harcamamanızı sağlıyoruz. Salsa dans stüdyosu kiralama fiyatları hakkında bilgi almak ve dans stüdyolarımızı yakından görmek isterseniz sizleri kurumumuza bekliyoruz. 

[widget-229]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46