Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Küba Sokaklarından Yayılan Topuk Sesleri Cha Cha Dans

Renkli Yapısıyla Cha Cha Dansı Nedir? En Hareketli Latin Cha Cha Dansları

Yoğun iş ve okul tempolarından bunalan, stres atmak ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak için hareketli bir dans eğitimi almak isteyenlere eşsiz bir fırsat! Cha Cha dans ile hem Latin ezgilerinin tadını çıkartacak hem de eğlenceli dakikalara sahip olacaksınız.

Peki, renkli yapısıyla cha cha dansı nedir ve Cha Cha dansı kökeni nereye dayanmaktadır? İşte cha cha dansı yapmak isteyenler ve bu dansı nasıl yapacağını öğrenmeyi amaçlayanlar için kaçırılmaması gereken bilgiler!

Cha Cha Dans Nedir? Küba Sokaklarından Dans Pistlerinden Cha Cha Dansı Kökeni

1900’ü yıllarda sesini duyurmaya başlayan cha cha dans, adını topuk seslerinin çıkardığı ritimden almıştır. Cha Cha Cha adıya da bilinen ve köken olarak Latin esintilerini taşıyan cha cha dansı, salsa Latin dansına oldukça benzemektedir. Fakat cha cha dansı adımları salsadan daha yavaş bir tempoya sahip olması yönüyle ayrılmaktadır.

Cha cha dansı hareketleri için ritme ayak uyduran adımlar ve kıvrak kalça figürleri önem arz etmektedir. Doğaçlama olarak da yapılabilen cha cha dansı için ritme uygunluk ve tüm vücudun müziğe eşlik etmesi son derece önemlidir.

Cha Cha Dansı Müzikleri – Latin Ezgileriyle Cha Cha Dans

Cha cha Dans müzikleri bağımsız bir müzik türü olarak tarihte yerini almıştır. Yalnızca bir dans türü olarak değil, müzik türü olarak da coşkuyu hissettiren cha cha, sesini ilk defa 1953’te Kübalı viyolonist ve besteci Enrique Jorrin tarafından duyurmuştur.

Cha cha ritmi gerek cha cha dans gerekse de müzikler noktasında danzon dansındaki dördüncü vuruşun değiştirilmesi sonucunda şekillenmektedir.

Cha Cha Dans Kursu İle Latin Dansı Öğrenin! Profesyonel Eğitimle Cha Cha Dans Kursları

Latin dansları arasında kendine bir yer bulmak isteyen cha cha ritminin keyifli yapısıyla profesyonel bir eğitim almayı amaçlayanlar için cha cha dans kursları oldukça önemlidir.

Cha Cha dans kursu seçerken güvenilir ve verimli bir eğitim için MEB onaylı bir lindy hop kursu tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Dans kursunuzun MEB ruhsatına sahip olması haricinde dikkat etmeniz gereken bazı faktörler de bulunmaktadır.

lindy hop dans kursu uzman eğitmen kadrosu, lindy hop dans kursu sınıflarının konforu, genişliği ve temizliği, dans kursunun toplu taşımaya yakın olması da özel araçla kolayca ulaşabileceğini merkezi bir konumda yer alması size en verimli dans eğitimini verecek lindy hop kursu seçiminizde son derece önemlidir.

Cha Cha ile topuk seslerinizi tüm dünya duysun!

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46