Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Kimler Capoeira Yapabilir? Capoeira Ne Kadar Zamanda Öğreenilir?

Yaşamına Hareket Katmak İsteyenler İçin Capoeira Dansı

Capoeira dansı vücut esnekliğine sağladığı katkı, yüksek dinamizmi ve savunma sanatlarına giriş yapmak açısından önemi ile pek çok insanın son yıllarda tercih ettiği dans kursları arasında yer alıyor. Ancak pek çok dans ve dövüş sanatı meraklısının Capoeira dansı hakkında endişelere sahip olduğunu gözlemlemek de mümkün...

Bu endişelerin başında Capoeira tehlikeli mi, Capoeira ne kadar zamanda öğrenilir, kimler Capoeira yapabilir gibi sorular geliyor. Yazımızda Capoeira nasıl yapılır sorusuna kısaca yanıt vererek Capoeira için yaş sınırı var mı, tehlikeli mi gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. İşte Capoeira dansı hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtları!

 

Capoeira İçin Yaş Sınırı Var Mı? – Kimler Capoeira Yapabilir?

Capoeira dansı her yaştan dans severin katılımına açıktır. Çocuk veya yetişkin, kadın ve erkek fark etmeksizin gidebileceğiniz Capoeira kursu vücut yapınıza uygun teknikler ve birebir ders olanakları ile sizlere geniş imkanlar sunmaktadır. Dansın en önemli özelliklerinden biri de küçük yaşlarda vücudunuzun esnek ve çevik bir görünüme sahip olabilmesidir. Capoeira dansı için yaş sınırı bu nedenle yoktur. Yaşa göre capoeira faydaları da değişmektedir. Bu nedenle kursa başlamadan önce eğitmeninizden bilgi almanız sağlıklı olacaktır. Capoeira kursu için herkes kayıt yaptırabilir.

Capoeira kursu için yaş sınırı olmaması bu dansın ve kültürün hayatınızın bir parçası olmasını sağlayabilir. Capoeira kursu için dilediğiniz yaşta kayıt yaptırabilirsiniz.

Capoeira Tehlikeli Mi? – Capoeira Nasıl Yapılır?

Capoeira kursu için kayıt yaptırmak isteyenlerin aklındaki ilk sorulardan biri Capoeira dansı tehlikeli mi sorusudur. Görünüm itibariyle zor ve tehlikeli bir spor izlenimi taşıyan Capoeira dansı, öğrenilmesi ve profesyonel ekiplerle çalışılması halinde hiçbir tehlike barındırmamaktadır. Bedene hakim olunması esasına dayanan dansta, zorluk düzeyine bağlı olarak tehlike kavramından söz edilebilmektedir. Ancak kişisel teknik ve uygulama çalışmalarıyla bu durum ortadan kaldırabilmektedir. Capoeira kursu programları yaşa ve kursiyerin seviyesine göre düzenlendiği için herhangi bir tehlike söz konusu değildir.

Capoeira Ne Kadar Zamanda Öğrenilir?

Capoeira dansı, uzun süreli çalışma tekniklerini kapsaması nedeniyle genellikle Capoeira kursu programları da buna göre düzenlenir. Uzmanlar, dansı öğrenebilmenin en az 12-16 haftalık süreçleri kapsadığı üzerinde durmaktadır.

Bu süreci hızlandıracak uygulamalar, kişisel gelişim düzeyinizle de ilişkilidir. Zorlu tekniklerin alıştırma yapılarak pekiştirilmesi, kurs sürecini olumlu hale getirecektir. Yaş sınırı olmayan eğitimlerde öğrenme süreniz kabiliyetlerinize göre değişir. Capoeira kursu ne kadar sürer sorunuza becerilerinizi ve beklentilerinizi analiz ettikten sonra eğitmenleriniz daha net bir yanıt verecektir.

Dansın Felsefesi De Olur Muymuş Demeyin!

Yeni bir dünyayı tanımak, Capoeira dansı ile birlikte farklı bir felsefeyi öğrenmek, dövüş sanatlarının dinamizmiyle dansın estetiğini bir araya getirmek istiyorsanız Capoeira kursu tam size göre! Afro-Brezilyan kültüre merhaba deyin, Capoeira dansı müzikleri, figürleri ve felsefesiyle büyüleyici bir dünyaya adım atın!

Vücudunuza esneklik kazandırmak, kas gücünüzü artırmak ve Capoeira dansı figürleriyle keyifli vakit geçirmek için Dans Akademi ile tanışın. Capoeira dansının ruhunu hissettikçe daha çok dans etmek isteyecek, bedeninizin geçirdiği olumlu değişimin farkına varacaksınız. Capoeira kursu sayesinde bambaşka bir hayatınız olacak.

[widget-200]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46