Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Capoeira Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir? - Capoeira Kursu Fiyatları 250 TL'den Başlıyor!

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin! - Capoeira Kursu Fiyatları 250 TL'den Başlıyor!

2000’li yıllardan itibaren dans ve savunma sporlarına meraklı olan insanların en çok tercih ettiği kurslardan biri Capoeira kursu. Nitekim bu yüksek talebe bağlı olarak Capoeira kursu veren çok sayıda dans okulu olduğunu da gözlemlemekteyiz. Ancak nicelik bakımından bu fazlalık avantajların yanı sıra dezavantajları da beraberinde getiriyor. Özellikle Capoeira kursu fiyatları söz konusu olduğunda dans okulları arasındaki uçurum, Capoeira meraklılarının kafasını oldukça karıştırıyor.

Peki Capoeira kurs fiyatları açısından böylesine bir farklılık neden var? Capoeira kursu fiyat teklifleri göre belirleniyor? Yazımızda Dans Akademi olarak sizlerle 15 yıllık deneyimimizi paylaşacak, Capoeira dersi fiyatları ve eğitim kalitesi açısından dikkat etmeniz gereken noktaları belirteceğiz. Aşağıda sıraladığımız konu başlıklarına dikkat ettiğiniz takdirde sizin için en uygun Capoeira kursu programını bulabileceğinize inanıyoruz. İşte Capoeira kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörler...

 

250 - 750 TL Capoeira Kursu Ücretleri Ucuz mu?

Dönüşler, esneklik hareketleri ve vuruş kombinasyonları gibi teknikleri öğrenerek profesyonel bir şekilde capoeira yapmak için iyi bir kursa gitmeye ihtiyacınız var. İyi bir kurs için de capoeira kursu fiyatlarına ayırdığınız bütçeyi biraz artırmanız gerekiyor. Capoeira eğitimi fiyatlarını araştırırken illaki ucuz kurslara denk gelmişsinizdir. 250 ila 750 TL aralığında capoeira kursu ücretleri sunan kurumlar, aynı anda onlarca kişiye eğitim vererek eğitim standartlarını düşürür. Üstelik capoeira kursu fiyatlarının düşük olduğu kurumların pek çoğu kaçaktır. Tahmin edersiniz ki capoeira eğitimi çok yaygın bir alan değil. Doğal olarak yalnızca seçkin eğitim merkezlerinde capoeira eğitimleri oluyor, bunlar da capoeira eğitimi fiyatlarında çok indirim yapılamaması demek oluyor. 

1000 - 2000 TL Aralığındaki Capoeira Kursları Ne Sunuyor?

Capoeira kursu ücretlerinin beklentilerinize göre değiştiğini de söylememiz gerekiyor. Eğer profesyonel olarak capoeira yapmak istiyorsanız capoeira kursu fiyatlarının 1000-2000 TL aralığında olduğu yerler sizin için yetersiz kalabilir. Capoeira kursu ücretleri için bir miktar daha bütçenizi artırabilirsiniz. Ucuz capoeira kursuna kaydolduğunuzda standarda göre daha az bir ödeme yaptığınız için ders telafisi veya ders saatlerinde esneklik gibi haklara da sahip olamazsınız. Ancak capoeira derslerinden fazla bir beklentim yok, maksat hobi edinmek ve dans etmek diyorsanız capoeira kurs fiyatları olarak 1000-2000 TL aralığını sunan kurumlara başlayabilirsiniz.

2250 - 4500 TL Capoeira Kursu Fiyatları Yüksek mi?

İleri seviye kurslar, akrobasi, karmaşık hareketler ve dövüş teknikleri gibi daha gelişmiş unsurlara odaklanılması, capoeira kursu fiyatlarını da artırıyor. Ancak capoeira kursu fiyatları için 2250 ila 4500 TL aralığında ödemeler yaptığınızda profesyonel bir eğitim alıyorsunuz, mezun olunca capoeira kursu sertifikası kazanıyorsunuz. Merkezi konum, otopark hizmeti, rehberlik desteği gibi imkanlar da capoeira kursu ücretlerinin yüksek olduğu kaliteli eğitim merkezlerinde bulunur. 

Capoeira Kursu Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Capoeira kursu fiyatlarını etkileyen faktörleri öğrenmeden kararınızı vermeyin. Capoeira kursu fiyatları üzerinde doğrudan etkili olan kriterleri keşfedip değerlendirmenizi öyle yapın:

1. MEB Ruhsatı

Capoeira kursu fiyatları araştırmanız esnasında ilk dikkat etmeniz gereken konu kurumun MEB ruhsatıdır. Eğer dans okulunun MEB ruhsatı yoksa gerçek bir eğitim kurumu olmadığını unutmayın! Kaçak eğitim kurumlarından Capoeira kursu alarak suça ortak olmayın, dans tutkunuzun düşük standartlı eğitimlerle sönmesine izin vermeyin.

2. Kurum Deneyimi

Capoeira eğitimi fiyatları hakkında yapacağınız araştırmanın bir başlığı da kurumların deneyimi olacak! Çünkü genelde yeni ve deneyimsiz dans okulları düşük Capoeira dersi fiyatları ile dans tutkunlarının dikkatini çekmeye çalışır. Ancak deneyimsiz kurumların nasıl bir dans kursu verdiğine dair önceden fikir edinmeniz zordur. Uzun yıllardır eğitim sektöründe olan bir dans okulunun mezun yorumlarına bakabilir, vurguladıkları noktaları inceleyerek size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

3. Eğitmen Kadrosu

En az kurumun deneyimi kadar eğitmen kadrosunun da deneyimi ve uzmanlığı önem taşır. Hele ki Capoeira dansı gibi zor bir dans söz konusu olduğunda yeterli uzmanlığa sahip olmayan eğitmenler vaktinizi boşa harcamanıza neden olur. Ucuz Capoeira kursu fiyatları ile eğitim veren kurumlar, genellikle yeterli deneyime sahip olmayan personellerle çalışarak maliyetleri düşürmeye çalışır. Bu nedenle Capoeira dersi fiyatları hakkında bilgi alırken kuruma eğitmen kadrosunun yeterliliği hakkında sorular sormayı unutmayın!

4. Kurs Lokasyonu

Bulundukları konum itibariyle eğitim verdikleri şubeler toplu taşıma araçlarından uzak olan dans okulları, Capoeira kursu fiyatları ile bu durumu telafi etmek için ucuz Capoeira kursu verebilir. Yine de böylesine uzun bir yolculukla Capoeira kursu almanız, içinizdeki dans tutkusunun sönmesine neden olabilir. Çünkü zamanınızın büyük bir bölümü hobinizle meşgul bir şekilde değil, yolda geçecektir.

5. Sınıf Mevcudu

Kamu kurumları tarafından verilen ücretsiz Capoeira kursu ve özel dans okullarının verdiği ucuz Capoeira kursu programlarının en büyük eksiği kalabalık sınıflardır. Sürümden kazanmayı hedefleyen dans okulları, 20-30 kişilik tıka basa dolu sınıflarda Capoeira dersleri vermeye çalışır. Ancak böyle bir kurumdan uygun Capoeira kursu fiyat paketleri ile eğitim alsanız bile yeterince verimli olmayacaktır. Capoeira kursu fiyatları hakkında araştırma yaparken sınıf mevcudunun 10-12 kişiyi geçip geçmediğini sorgulayın!

Kalitesiz Capoeira Kursları Dans Tutkunuzu Yok Eder!

Standartları düşük dans okullarından ucuz Capoeira kursu fiyatları ile alacağınız eğitimler bütçeniz açısından başlangıçta uygun olsa da zamanla hem vaktinizi hem de paranızı boşa harcadığınız bir kurs programıyla karşılaşabilirsiniz. Unutmayın ki Capoeira kursu fiyat paketleri ile eğitim olmaz! Capoeira kursu fiyatları için öncelikle ihtiyaçlarınızın ve seviyenizin analiz edilerek beklentilerinize uygun bir program hazırlanması gerekir.

Eğer en iyi Capoeira kursu deneyimini yaşamak, keyifli bir ortamda hem sosyalleşmek hem de Capoeira dansının tadını çıkarmak istiyorsanız Dans Akademi’ye gelin! Uluslararası standartlarda Capoeira kursları ile Türkiye’nin en iyi dans okulunda eğitim almanın ayrıcalığını yaşayın!

[widget-200]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46