Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zeybek Kursunda Ne Öğrenilir? Zeybek Kursları Eğitim İçeriği

Zeybek Eğitimi Alarak Efeliği Tecrübe Etmek İsteyenlere …. Zeybek Kursu Size Ne Katacak?

Zeybek kursunde ne öğrenilir merak ediyorsanız ve Zeybek kursu programları sizing de ilginizi çekiyorsa Zeybek eğitimleri ile ilgili aklınızdaki tüm soruları yanıtlıyoruz! Zeybek kursu nedir, Zeybek kursları size ne katacak? Gelin, Zeybek dersi programlarına biraz göz atalım…

Zeybek eğitimi almayı arzuluyor ancak Zeybek kursları size ne kazandıracak önceden bilmek mi istiyorsunuz? Bir Zeybek kursuna kayıt olmadan önce Zeybek kursu programları size ne öğretir yakından bakalım!

Zeybek kursu ne öğretir, işte cevabı:

 

1. Beden Farkındalığı 

Zeybek kursu ne öğretir merak ediyorsunuz, ilk cevaplardan birinin “Zeybek figürleri” olacağını sanabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz. Bunun sebebi, her danstan önce olduğu gibi Zeybek oyunu için de ilk olarak gereken eğitimin bedeninizi dansa hazırlamak olmasıdır. Zeybek oynamaya başlamadan önce genel anatomi bilgisi, Stretching hareketleri, Kuvvet ve esneklik çalışmalarıyla bedeninizi geliştirir ve “Alan, Beden, Efor, Biçim" olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalar üzerinde durulur. 

Dans etmeye başlamadan önce ısınma hareketleri daha verimli ve sağlıklı dans etmenize fayda sağlar bu nedenle Zeybek kursunda ne öğrenilir sorusunun ilk yanıtlarından biri beden farkındalığı ve anatomi bilgisidir. Kaslarınızın sınırlarını, ne kadar esnemeniz gerektiğini ve hangi hareketi nasıl yapabileceğinizi öğrenirsiniz. 

2. Doğru Postür ve Nefes Egzersizleri

Zeybek, dik ve doğru bir duruş isteyen bir halk oyunudur. Zeybek dersleri eğitim planında da ilk olarak size duruşunuzu düzeltmenize fayda sağlayacak eğitimler verilir ve dansınızının daha estetik ve doğru olması sağlanır. 

Yalnızca postür bilgisi değil, nefes egzersizleriyle de dansınızın sürekliliğini sağlar ve daha verimli dans edebilirsiniz.

3. Müzik ve Ritim Bilgisi

Zeybek, hareketleri ve adımları itibarıyla müzik ve ritim bilgisinin en çok öne çıktığı danslardan biridir. Doğru vuruşlarda diz çökmek, doğru yerde dönüş gerçekleştirmek ve doğru ritimlerde adımlama yapmak gerekir. Aksi halde Zeybeğin ağır adımlarla ilerleyen koreografileri içinde ritme uymayan hareketleriniz çok göze batacaktır. Dolayısıyla Zeybek kursunda ne öğrenilir sorusunun bir diğer cevaı müzik ve ritim bilgisidir. 

4. Zeybek Türleri, Adımları, Figürleri ve Daha Fazlası

Zeybek kursu programları arasından seçim yapacak dans severlere ilk olarak söyleyebileceğimiz şey, size en iyi Zeybek dersi deneyimini yaşatan kursları tercih etmeniz olacaktır. Çünkü Zeybek kursu size Zeybek ile ilgili her şeyi öğretmelidir. 

Zeybek adımları, dönüşleri, figürleri ve her hareketi; Zeybek sırasında dansçıların attığı nidalar ve anlamları, farklı Zeybek türleri ve bu türlerin oynanışı, ve erkek ile kadın figürleri arasındaki farklılıkları, zeybeğin ne olduğunu, zeybek kültürünü, harmandalı teknikleri, ekme ve çapraz figürler, kaba hava oyunu, diz çökme, dizin yere vurulması, el ve kolların kullanımı, el-kol koordinasyonu, ayak ve bacakların kullanımı, çökertme teknikleri, kerimoğlu teknikleri Zeybek kursunda öğrenilir. 

5. Jest ve Mimik Kullanımı

Dans etmek yalnızca bedenin müzikle uyumlu hareket etmesi değildir. Hele de Zeybek gibi yoğun duygu aktarımı ve insanları coşkuyla dolduran hikayesi varsa! O nedenle bir zeybek dersleri size jest ve mimiklerinizi etkin kullanmayı da öğretir. Zeybek oyununda gururlu bir duruşu yansıtmanız için yüz ifadeleriniz, beden diliniz ve atacağınız nidalar Zeybek eğitimleri ile kazanacağınız yeteneklerdendir. 

6. Partner ve Grupla Dans Etme Kabiliyeti

Zeybek tek başına ya da partnerle ve grupla yani üç farklı şekilde sergilenebilen bir dans türüdür. Bu nedenle Zeybek dersleri size diğer dansçılarla nasıl uyum içinde olabileceğinizi de öğretir. Bu sayede koregorafi mükemmel bir hal alır ve hem siz hem de partnereriniz senkronize gerçekleştirdiğiniz hareketlerinizden keyif alırsınız. 

En Kapsamlı Zeybek Dersleri İle Efeliği Tadın!

Bir Zeybek kursundan beklentiniz nedir, Zeybek kursunda ne öğrenilir? Zeybeği en ince ayrıntısına kadar öğrenerek en mükemmel figürleri tıpkı bir efe gibi sergilemek istersiniz değil mi? Zeybek kursu seçiminizde eğitim içeriğine en iyi deneyimi kazanmak istiyorsanız dikkat etmelisiniz. Zeybek kursları ilginizi çekiyorsa kaliteli ve kapsamlı Zeybek eğitimi içeriklerini seçmelisiniz. 

Eğer siz de Zeybek oynamak istiyor, Zeybek eğitimi alarak efeliği deneyimlemeyi arzuluyorsanız uzman eğitmenlerden alacağınız Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Zeybek eğitimleri ile Zeybek oyununu en kapsamlı şekilde öğrenin! Zeybek dersleri ile bir halk oyununu öğrenmeinn tadını çıkarın ve dans etmekten keyif alın.

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46