Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salsa Dansının Faydaları Neler?

Salsa’nın Kıvrak Figürleriyle Daha Sağlıklı Yarınlara Hazır Mısınız?

Gün boyu ev, okul ve iş hayatınız dolayısıyla hareketsiz kalan, pasif bir hayata alışan vücudunuzu salsa yaparak ederek daha sağlıklı bir hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Salsa faydaları arasında fiziksel olduğu kadar zihinsel süreçlerinize de olumlu etkileri sayılabilir… Salsa sizi günlük stresinizden uzaklaştırırken, kıvrak hareketleri ile vücudunuzun da daha zinde olmasına yarar sağlar. Salsa gibi hareketli dans türleri ise sizi tekdüze bir hayattan kurtarırken, dinamik figürlerini egzersiz niyetine yapabilirsiniz!

Latin Amerika’dan tüm dünyaya yayılmış Salsa dansının faydaları saymakla bitmez! Siz de en keyifli hobilerinizden biri olacak Salsa ile sıradan hayat düzeniniz arasında hareketsiz kalan bedeninizi aktifleştirebilir ve kaslarınızı çalıştırarak daha sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz. Salsanın faydaları neler diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Salsanın faydaları kısaca şöyle özetlenebilir;

  • Enerjinizi tazeler
  • Kilo verebilirsiniz
  • Esnekliğinizi artırır
  • Kalbinize fayda sağlar
  • Özgüveninizi arttırır
  • Stresten uzaklaştırır

Peki ama nasıl? Salsa dansının faydalarını açıklıyoruz!

Salsa İle Enerji Bulacaksınız

Salsa müzikleri ve ritimleriyle oldukça enerjik bir dans. Salsa faydaları arasında ilk söyleyebileceğimiz, dans pistine adım attığınız ilk andan itibaren enerjiyle dolacak olmanız! Salsa yaparken kendinizi daha mutlu hissedecek, Salsa müzikleriyle enerji dolacaksınız! Gün içinde bir anda tükenen enerjinizin Salsa müzikleri ile yeniden dolması, Salsanın yararları içinde sizi aktif bir hayata hazırlayacak en önemli faydası. Düzenli aldığınız Salsa dersleriyle kendinizi daha enerjik ve daha mutlu hissedeceksiniz.

Kilo Vermeniz Kolaylaşacak

En güzel salsa yararları arasında sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam dolayısıyla aldığınız kiloları geri verebilmeniz var! Dans öncesi yaptığınız egzersizler, Salsa’nın birbirinden hareketli figürleri ve yerinizde durmanıza imkan tanımayacak hızlı adımları ile siz de pasif bir yaşamın bedeninizdeki olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz! 

Unutmayın, bedeninizi harekete geçirdiğiniz Salsa saatlerinden en yüksek verimi, ancak düzenli olarak dans etmeyle alabilirsiniz. Dans etmek, kilo verme konusunda en az spor kadar etkili! Salsa dansının yararları düzenli dans saatleriyle kendini gösterecek ve çok daha sıkı bir vücuda kavuşacaksınız!

Esnekliğiniz Artacak

Kaçımız gün içinde kaslarını istediği gibi esnetebiliyor? Monoton bir hayatta kaslarımızın sağlığını unutuyoruz. Salsanın bedeninize sağladığı en etkili ve en güzel yararlardan bir tanesi kaslarınızın giderek esnemesi ve hareket imkanınızın artmasıdır. Salsa faydaları yalnızca size keyifli vakit geçirmeyle bitmiyor; kaslarınızı uzatıyor, dans öncesi yaptığınız Stretching hareketleriyle çok daha esnek hale getirerek sizi kas ağrılarınızdan kurtarıyor! 

Yalnızca esnemeyecek, kaslarınızı da güçlendireceksiniz. Yere daha sağlam basan ayaklar, kendi dengesini bulmuş bir beden ve daha dik bir vücutla zinde bir duruş elde edin! Daha sağlıklı bir kas yapısı için siz de hemen Salsa yapmaya başlayın!

Kalbinizin Egzersizi İçin İdeal

Dans etmenin kalbe iyi geldiğini düşünür müydünüz? Salsa dansının yararları say say bitmiyor. Salsa bedeninizi yeniden canlandırırken, kalbinize de iyi geliyor! Özellikle kalp yetmezliği olan hastalara bir egzersiz türü olarak dans etmek öneriliyor. Kalp sağlığı ve solunum sıkıntısı olan bireylerin düzenli olarak dans ettiği taktirde yürüyüş ve bisiklete binmek gibi aktivitelerden daha çok verim aldığı söylenmektedir.

Eğer siz de kalbinizden şikayetçiyseniz doktorunuza danışarak Salsa’nın size uygu türlerinden birini hemen öğrenmeye başlayabilir ve kalbinizin egzersizini dansla yerine getirebilirsiniz. 

Özgüveninizdeki Artışa Şaşıracaksınız

Sizi herkesten ayıracak bir hobiniz olsun istemez miydiniz? Tüm sıradanlığınızı bir kenara bırakın ve hemen Salsa yapmaya başlayın çünkü Salsanın faydaları yalnızca bedeninize yönelik değil! Özgüveninizi tazeliyor ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Salsanın kıvrak figürleri ve yaratıcılığınızı geliştirecek doğaçlama bölümleri ile yeteneklerinizi gösterebilecek ve başarı hissini yaşayacaksınız. Salsanın enerjisiyle tazelediğiniz özgüveniniz yaşam kalitenizi artıracak! Bir hobi edinmenin farklılığını sosyal hayatınızda kendinizi göstererek yaşayacaksınız.

Stres ve Sıkıntıdan Uzaklaşacaksınız

Salsa dansının yararları yalnızca bedeninizi sağlamlaştırmaya ve fiziksel sağlığınıza yönelik değil! Salsanin eğlenceli ritmleri, kıvrak dans figürleri, hareketli yapısı sizi günlük stresinizden, üzüntülerinizden ve depresif düşüncelerinizden uzaklaştıracak! Salsa faydaları arasında en hızlı sonuç alabileceğiniz kriter olarak stres ve sıkıntınızı dans pistinin ardında bıraktığınızı göreceksiniz. 

Hafif ve orta seviyeli depresyonların dans ederek daha iyi bir hal aldığı kanıtlanmıştır. Salsa’nın eğlenceli figürleriyle siz de gündelik sorunlarınızdan uzaklaşın ve keyif alacağınız müziklerin tadını çıkararak daha pozitif günlere merhaba diyin!

Salsa İle hayatını Değiştir!

Salsanın vücudunuza sağladığı faydaları ile hayatınız değişecek… Sadece kendinizi iyi hissetmekle kalmayacaksınız, bedeninizin daha formda ve zihninizin daha pozitif bir hale büründüğünü gözlemleyeceksiniz. Sosyal hayatınızda bir farklılığınız olacak, günleriniz sıradanlıktan kurtulacak ve bedeninizin sağlamlaştığını göreceksiniz. 

Hayatınızı Salsa ile değiştirmek isterseniz siz de hemen kendinize uygun bir dans kursu ile Salsanın faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz! Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı dans eğitimi modeli ile Salsa’nın teknik ve pratiklerini öğreneceğiniz Dans Akademi Salsa kursu ile siz de bireyselleştirilmiş eğitim programlarından yararlanarak Salsa eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Dans akademi ailesine hemen katılın, ayrıcalıklı bir hobi edinmenin faydalarını görmeye başlayın!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46