Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salsa Müzikleri - Yerinizde Duramayacağınız Capcanlı Ritimler!

Salsa Müzikleri İle Adımlarınızı Tutamayacaksınız!

Salsa dansı Latin kültürünün en önemli enstrümanlarından biridir. Kıvrak figürleri, istemsizce harekete geçmenizi sağlayacak salsa müzikleri ile enerjinizi tazelemenizi sağlayacak ezgilere sahip salsa müzikleri özellikle latin kültürüne merak duyan insanların araştırdığı ve dinlemek istedikleri müzik türleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Salsa müzikleri ile dans etmek isteyen öğrencilerden yalnıza latin müziklerine ilgi duyan insanlara kadar ya da açtığı radyoda son dönemin popüler latin şarkılarını duyan ve bu kültürü merak etmeye başlayanlara kadar hatırı sayılır bir kitle salsa müziği nedir, ne değildir bilmek istiyor… 

Kimi zaman daha farklı enstrümanların kullanıldığı, kimi zaman klasik salsa ezgilerini duyduğumuz salsa müzikleri nedir biraz yakından bakalım ve salsa şarkıları için sizlere birer örnek verelim… Kült parçalardan farklı salsa yorumlarına, sizleri enerji ile dolduracak salsa müzikleri listemize mutlaka göz atın!

Nedir Bu Salsa Müziği? - Kendinizi Yenilenmiş Hissedin!

Salsa müzikleri, ezgisinin tınısı ile diğer Latin dans müzikleri ile ayrılıyor. Özellikle salsa müziği denildiğinde akıllara kimi kült isimlerin gelmesi de bu müzik türünün diğerlerine oranla çok daha tanınabilir olmasını sağlıyor. Birbirinden çok farklı olan ancak aynı tınıyı paylaşan salsa müzikleri, popüler hale geldikçe daha bilindik bir hal aldı tabii. Türkiye’de ve dünya genelinde salsa dansı ve salsa dans müzikleri özellikle son yıllarda son yıllarda oldukça revaçta. Dolayısıyla Türkiye’de de sık sık televizyon ve radyolarda yabancı Latin müzikleri ve salsa müzik çeşitlerine rastlıyoruz! 

Sizler için en klasiklerden en popüler salsa dans müziği ve latin şarkılarını derledik! Bu listede milyonların dans ettiği salsa müzikleri de bulunuyor, yeni nesil Latin kültürünü yansıtan ancak şimdiden bir kült haline gelmiş salsa müzikleri de bulunuyor… Sizleri keyifli bir salsa müzikleri yolculuğuna çıkarıyoruz, keyifli dinlemeler!

Birbirinden Keyifli, Her Dönemin Salsa Müzikleri!

Kimi daha canlı, kimi ise çok daha ritmik ve farklı… Ancak ortak bir noktaları bulunuyor ki salsa dans müzikleri sizleri kıpır kıpır yapacak ve kendinizi bir anda salsa ritimlerinde salınırken bulacaksınız!

  • Salsa Müzikleri Arasında Bir Efsaneyi Anmadan Olmaz!

Ricky Martin’in “Livin’ La Vida Loca” isimli parçası bir dönem Latin müzikleri arasında öyle bir yer edindi ki daha sonra ünü tüm dünyaya yayıldı ve halen keyifle dinlenmeye devam ediyor! Aslında “Livin’ La Vida Loca” klasik salsa tınılarının rock’n roll tarzında yeniden yorumlanmasından ortaya çıkan keyifli bir salsa müziği. Ancak tüm bu enerjik havası, en renkli salsa geceleri için ihtiyaç duyulan en önemli unsur!

  • Aslında Her Birimiz Bu Salsa Müziği Nedir Biliyoruz… 

Marc Anthony’e ait “Vivir Mi Vida” aslında her birimizin kulağına çalınan bir salsa müziği. Kimi zaman daha farklı veriyonlarını duysak da Anthony’nin bu parçası tam bir salsa şarkısı.

  • Biri Salsa Şarkısı Mı Dedi? Despacito Salsa Tınıları İle!

Sıcak bir yaz dönemine ait ve tüm dünyayı kasıp kavuran “Despacito” latin müzikleri arasında en popüler olanlardan… Ancak bir da salsa müziği halini almış versiyonu var ki, son dönemin salsa dans müzikleri arasında ilk sıralarda!

  • Kült İsimler, Unutulmaz Salsa Müzikleri… Celia Cruz Salsa Şarkıları

Celia Cruz’dan “La Vida Es Un Carnaval” eklemezsek listemize, salsa müzikleri listemiz her zaman eksik olur! Celia Cruz’un birçok şarkısı salsa müziği tınılarına sahip olsa da biz anlarınızı bir karnavala dönüştürecek ve bir dönemin en popüler şarkılarından olan “La Vida Es Un Carnaval”ı seçtik!

  • Biraz Daha Eskilere Gidelim… Salsa Müzikleri Atalarını Göreceksiniz!

Oscar D'Leon’dan “LLoraras” tam bir salsa müziği. Salsa müzikleri arasında harika enstrümanları ile salsadan keyif almanızı sağlayacak ve sizleri dinginleştirecek bir tınısı bulunmasıyla dikkat çekiyor! 

  • Bir Celia Cruz Efsanesi Daha… Salsa Müzikleri Ondan Soruluyor!

Soy Antillana, Celia Cruz şarkıları arasında ilk sıralarda gelen bir popülariteye sahip. Salsa müzikleri denilince akıllara Celia Cruz’un gelmesi bu tınılar ve enstrüman kullanımı ile gayet normal görünüyor! Salsa şarkıları arasında kültlerden. Aynı zamanda halen salsa müzikleri eşliğinde dans etmek isteyenler için Celine Cruz’dan “Bembelequa”da harika bir salsa şarkısı!

  • Salsa Dans Müzikleri İle Çok Eskilere Gidiyoruz...

Öyle bir salsa şarkısı düşünün ki salsa dans müzikleri için aşina olduğumuz tüm tınıları bir uyum içerisinde sizlere sunsun. Eskilerden gelen kült bir salsa şarkısı, La Sonora Carruseles - Arranca En Fa listemizde olmazsa olmazlardan.

  • Salsa Müzikleri İle Yerinizde Durmanız Mümkün Değil!

“Vamonos Pal Monte” ise salsa müzikleri arasında gerçekten tam bir salsa şarkısı olan, tüm ezgileri ve ritmik ezgileri ile adımlarınıza tam uyacak bir özelliğe sahip. Latin müziklerinin bilindik enstrümanları ile tüm dünyaya yayılan ve herkesin aşina olduğu, bir o kadar da kaliteli bir salsa müziği.

Salsa Müzikleri İle Her Gününüz Bir Kutlama Olacak!

Salsa müzikleri arasında harika parçalar bulunduğunu gördük. Kimi belirli bir coğrafya ile sınırlı kalsa da salsa ile ilgilenen herkesin mutlaka dans ettiği daha evrensel parçalara da yer verdik. Ancak bir noktada hemfikiriz bizce, salsa müzikleri ile kanınız kaynayacak ve günleriniz salsa ile renklenecek! İçerisinde kullanılan her enstrümanın müziğe ayrı bir tat verdiği salsa müzikleri ile siz de dans etmeye hemen başlayın…

Salsa müziklerinden keyif almak, salsa dans müzikleri ile doğru adımları atmayı öğrenmek ve Latin kültürünü yerinde öğrenmek için Dans Akademi ailesine hemen katılın! Popüler ve kült salsa müzikleri ile siz de tanışın!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46