Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salsa Dansı Filmleri - Sinema Perdesinde Harika Dans Gösterileri

İzlerken Yerinizde Duramayacağınız Dans Sahneleri İçeren Dans Filmleri!

Sinema sektörü neredeyse her alanı kendine konu edinen bir sektör. Dolayısıyla kimi zmana hikaye içerisinde farklı unsurlara yer verilebiliyor… Dans da onlardan bir tanesi. Dans sahneleri ile süslenen filmler hem izleyici açısından oldukça dikkat çekici olurken hem de  hikaye içerisinde bu dans sahneleri filmin her zaman canlı kalmasını sağlar. 

Dans sahneleri ile izleyeleri kendilerine kilitleyen, dans konulu olan bu filmler geçmişten günümüze beğenilerek izlenmeye devam ediyor! 

Salsadan modern dansa, baleden break dance’a geniş bir dans skalasını içinde bulunduran dans filmleri sizleri çağırıyor! Eğer hala izlemediyseniz bu dans filmleri hemen izlemeniz gerekenler listnizde olmaslı çünkü çok şey kaçırıyorsunuz demektir!

İşte birbirinden güzel dans ve salsa filmleri… 

  • Salsa - 1988

Listemizin ilk sırasında adından da anlaşılacağı gibi salsa ve salsa dansçılarını konu edinen bir film bulunuyor. Dans ile aynı isimde olan “Salsa” 1988 yılında vizyona girmiş ve dans filmleri arasında salsa dansı konu edinen bir film. Salsa öğrenmek isteyen bir kızın, salsa hocası ve dans partnerleri ile yaşadıklarıın anlatan ve bol bol salsa sahnesi göreceğiniz bu filmi özellikle salsa meralıları tercih edebilir!

IMDb Puanı: 4.9

  • Street Dance - 2012

İçerisinde harika dans sahneleri bulunan Street Dance 2, hem salsa hem modern dans hem hip hop hem de break dance’a doymanızı sağlıyor! Bir müzikal havasında geçen Street Dance, içerisinde her dansı biraz barındırıyor ve harika görüntülere sahne oluyor! Dans dünyasına adım atmış gençlerin dünyayı bir dans sahnesi olarak görmesini konu edinen bu filmi izlemeden dans filmi izlediğiiniz söylemeyin!

IMDb Puanı: 5.7

  • Singin’ In The Rain - 1952

Gene Kelly’nin seslendirdiği “Singin’ In The Rain” ile özdeşleşen ve aynı adı taşıyan filmde yönetmen koltuğunda ve başrol oyuncusu olarak yeniden Gene Kelly bulunmaktadır. Filmde; beyaz perdenin en çok aranan yıldızlarından biri olan Gene Kelly, Kathy Selden tarafından reddedildiğinde özgüveni kırılır. Ancak daha sonra ikili arasında bir aş doğacak ve olaylar ardı arkasına gelecektir… Harika bir dans filmi olan ve izleyicinin beğenisini uzun yıllar toplayarak kült filmler listesinde yerini almış dans filmi Singin’ In The Rain, mutlaka izlemeniz gereken dans filmleri arasında.

IMDb Puanı: 8,3

  • The Red Shoes - 1948

İzlenmesi gereken dans filmleri arasında The Red Shoes da bulunuyor. Müzikal alanında en iyi müzikallerden biri olarak gösterilen The Red Shoes özellikle dans sahnelerinin profesyonelliği ile dikkatleri üzerine çekecek!

IMDb Puanı: 8.3

  • La La Land - 2016

Türkçe çevirisi Aşıklar Şehri olan La LA Land, hayatlarına yön vermeye çalışan iki sanat tutkununun birbiri ile kesişen hikayesini anlatıyor. Bir Hollywood masalı olan La La Land, oldukça ses getiren ve büyük kitlelerin beğenisini toplayan en ünlü filmlerden biri. Biri Jazz tutkunu Sebastian, diğeri oyunculuk seçmelerine katılmayı amaçlayan Mia’nın değişikliğe uğrayan hayalleri ve hayatlarını bir müzikal tadında izleyeceksiniz!

IMDb Puanı: 8

  • And Then We Danced - 2019

Kendini keşfetme yolculuğunda dans ile ilerleyen Gürcü bir gencin hikayesi “And Then We Danced”... Aynı zamanda harika dans sahneleri ile hayran bırakan film vizyona girdiği tarihlerde konusu itibariyle oldukça dikkat çekmiş ve tepkilerin odağı haline gelmişti. Eşcinsel bir gencin dans ile birlikte kendini ifadesi, ele aldığı aşk ve dans sahneleri ile izlemeniz gereken filmler arasında.

IMDb Puanı: 7.7

  • Pina 3D - 2011

Görselliği ile öne çıkan ve hikayesiyle izleyicisini saran dans filmi Pina, 2009 yılında hayatını kaybeden “Tanztheater Wuppertal Pina Bausch” topluluğunun sanat yönetmeni ve baş koreografı Pina Bausch hakkında bir belgesel niteliği taşıyor. Çekinlerine Bausch hayattayken başlansa da malesef bitirilememiştir. Ancak ardından yönetmen Wim Wenders filmi bitirmiş ve adeta bir görsel şölen sunmuştur. 

IMDB Puanı: 7,7

  • Sweet Charity - 1969

Harika bir müzikal deneyimi sunacak film, dans filmleri arasında kültlerden biri. Şirin bir aşk öyküsü anlatan Sweet Charity aynı zamanda sanat ve aşkı da yan yana getiriyor. Müzikhol dansçısı Charity Hope Valentine ile utangaç bir muhasebeci olan Oscar Lindquist arasındaki aşk hikayesini dans ve müzik ile süsleyen bir dans filmi olarak sayılabilir. 

IMDb Puanı: 7

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46