Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Profesyonel Salsa Dansçısı Olmak İsteyenlere 10 Öneri

Uzman Salsa Eğitmenlerinden, Profesyonel Salsa Dansçısı Olmak En Büyük Hayali Olanlara 10 Öneri…

Salsa dansçısı olmak istiyorum diyenlere ama ne yapacağını, nereden başlayacağını bilemeyenlere birbirinden önemli ipuçlarıyla geldik. Dansçı olmak isteyenlerın dans pistine attıkları ilk adımda başarıyı yakaladıklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Dansçı nasıl olunur ki diye düşünüyorsanız; yıllarını dansa adamış uzman dans eğitmenlerinden, hayali ve kariyer hedefi Salsa üzerine kurulu olanlara 10 öneri ile geldik!

Profesyonellik bilincine ulaşmak için gereken uzun yıllar sonunda, birbirinden nitelikli Salsa dansçıları gelecek nesillere Salsa kültürünü aktarsa da geçtikleri yollar onlara çok deneyim kazandırdı. Eğer Siz de bu yoldan yürüyerek başarılı bir dansçı olmak istiyorsanız önce dans tutkunuzun olduğuna emin olun! İsterseniz amatör isterseniz profesyonel salsa dansçısı olmak için gereken en önemli kriter tabii ki istek ve azim! 

İstiyorsunuz, hırslısınız da… Peki profesyonel salsa dansçısı olmak isteyenler daha ne yapmalı diyorsanız; 

1. Eğitiminize Erkenden Başlayın

Profesyonel salsa dansçısı olmak istiyorsanız, eğitiminize ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi! Eğitiminizi ertelemeyin, olabildiğince erken Salsa öğrenmeye başlayın. En iyi Salsa eğitimini alabileceğiniz dans kurslarını ve kaliteli eğitim programlarını araştırın.

2. Profesyonel Salsa Eğitmenlerinden Ders Alın

Salsa eğitiminizde her zaman profesyonel Salsa dansı eğitmenlerini tercih edin. Yolunuzu doğru eğitmenlerle ve dans kursları ile aydınlatın. Profesyonel dansçı olmak istiyorum diyorsanız, iyi bir dans eğitmeninin bilgi birikiminden yararlanmanız çok önemli. 

3. Söylenenler Sizi Engellemesin

Elbette dansçı olmak istediğinizi duyduklarında sizi geri çevirmeye çalışanlar olacaktır. Salsa’nın zorluğu ve Salsa hakkında olumsuz tüm yorumlara kulak tıkayın! Hayallerinizin peşinden gidin ve Salsa dansçısı olmak için çabalayın. Hayalinize psikolojik olarak kendinizi hazırlayın. 

4. Pratik Yapmayı İhmal Etmeyin

Eğer gerçekten profesyonel dansçı nasıl olunur ya da dans sanatçılığı nasıl bir meslek merak ediyorsanız sürekli Salsa tekrarı yapmalısınız. Öğrendiklerinizi ders saatleriyle sınırlı tutmayın, pratik çok önemli! Böylece, dans yolculuğunuzda hem sorunuzun cevabını alacaksınız hem de yaptığınız pratiklerle tekniğinizi çok daha iyi seviyelere taşıyacaksınız.

5. Bedeninizi Salsa’ya Hazırlayın

Profesyonel dansçı olmak isteyenlere genel bir öneri; bedeninizi dansın hareketliliğine hazırlayın. Sürekli dans edin, spor yapın ve beslenme programınıza dikkat edin. İyi ve sağlam bir beden daha yüksek kondisyon demektir. Salsa’nın dinamik ritmine ayak uydurmak için sağlıklı beslenmeyi ve sporunuzu ihmal etmeyin.

6. Salsa ve Dans Bilginizi Güncel Tutun

Sizden önce dans serüvenine başlamış insanların videolarını izleyin, röportajlarını okuyun, Salsa ile ilgili kitaplar okuyun ve filmleri seyredin. Tecrübelerden yararlanmayı unutmayın. Dansçı olmak için ufkunuzu açacak bilgileri araştırın. 

7. Hedefinize Odaklanın

Salsa dansçısı olmak için psikolojik olarak kendinizi hazırlayın. Yüksek konsantrasyon için zihin çalışmalarınızı eksik etmeyin. Dansçı olmak yorucu ve çok pratik gerektiren bir süreci kapsar, yükün altında kalmadan hayallerinize en rahat şekilde ulaşmaya odaklanın.

8. Yanlışlarınızı Düzeltin

Salsa figürlerini uyugularken hatalarınızın üzerine gidin. Odanızda, karşısında rahat hareket edebileceğiniz bir boy aynası bulundurun. Başarılı bir Salsa dansçısı olmak için figürlerinizi inceleyin ve hatalarınızı düzeltin.

9. Sosyalleşmeye Zaman Ayırın

Sosyal hayatınızı ihmal etmeyin. Yoğun Salsa temposu arasında kendinize ve arkadaşlarınıza vakit ayırın. Hayalini kurduğunuz Salsa dansını başarmaya uğraşırken, sürekli dans ederek psikolojinizi yıpratmayın. 

10. Özgüven Her Şeydir!

Kendinize güvenin. En ufak bir hatada hayallerinizden vazgeçmeyin. Unutmayın, bugünün en başarılı dansçıları ilk adımlarında hemen başarılı olmadılar. Zorluklar karşısında kendinize güvenin, başarabileceğinize inandığınızda tüm zorlukları bir bir aştığınızı göreceksiniz... 

Dansçı olmak isteyenlerin her biri dans pistine adımlarını ilk attıkları anda başarılı olmak ister.  Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Profesyonel Salsa dansçısı olmak için sabır ve yüksek çalışma temposu gerekir. Uzun bir süre çalışmanız gerekse de nitelikli ve başarılı bir salsa dansçısı olduğunuzda emeğinizin karşılığını başarılarınızla alacaksınız. Siz de profesyonel dansçı olmak istiyorsanız listemizden yararlanarak eksiklerinizi bir gözden geçirin… 

Kendinizi Geliştirin, Nitelikli Bir Salsa Dansçısı Olun!

Hayallerinizin peşinde koşarken çabuk pes etmeyin. Profesyonel Salsa dansçısı olmak istiyorsanız kaliteli eğitim programlarıyla kendinizi geliştirin. Her zaman pozitif olun ve dans etmekten keyif alın! Dünyanın en eğlenceli mesleklerinden birini en iyi şekilde yapabilmek için kendinizi motive edin. Kendinize en uygun Salsa eğitimleri için araştırma yapmaya devam edin… 

Profesyonel Salsa dansçısı olmak için hayallerinize ve isteklerinize en uygun Salsa eğitimi veren dans kurslarını tercih edin. Avrupa standartlarında uygulamalı Salsa eğitimleri ile Dans Akademi her öğrencisinin bireysel farklılıklarını esas alarak hazırladığı Salsa eğitimi programları ile en başarılı Salsa kariyerine ulaşmalarına olanak sağlıyor! Siz de kariyerinize sağlam adımlarla başlayın, ayrıcalıklı Salsa eğitimlerinden yararlanarak profesyonel bir Salsa dansçısı olun.

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46