Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salsa Dans Kıyafetleri - Salsa Ruhunu Yaşayın!

Capcanlı Müziklere Uyum Sağlayacak Salsa Kıyafetleri Nasıl Olmalı? 

Latin danslarının en renkli ve hareketlilerinden biri olan salsa için kıyafet seçimi de oldukça önemlidir ve salsanın hareketli ruhunu yansıtacak özelliklere sahip olmalı iken aynı zamanda kadın ve erkek dansçıların rahatı da önemlidir. Salsa dans kıyafetleri görselliği ile tam bir şölen sunar ve salsa figürlerinin çok daha iyi aktarılmasını sağlar. 

Salsa dansı ile ilgilenenlerin aklına gelen ilk soruların arasında ilk sıralarda salsa kıyafeti nasıl olmalı sorusu bulunmaktadır. Salsa kıyafeti kadın dansçılar ve erkek dansçılar için farklı özelliklere sahiptir. Siz de salsa dansı ile ilgileniyor ve bu dansta ilerlemek istiyorsanız Salsa dansı kıyafetleri ile özelliklerini iyi bilmeli ve seçimlerinizi buna göre gerçekleştirmelisiniz. 

Salsa kıyafetleri nasıl olmalı, salsa elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli, salsa kıyafeti erkek ve kadın dansçılar için ne gibi farklılıklar taşıyor bahsettiğimiz bu yazımızı okumaya devam edin!

Salsa Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Salsa dans kıyafeti seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç özellik bulunmaktadır. Bu özellikler, sizlerin nasıl bir dans serüveni geçireceğinizi de etkiler. Salsa dans kıyafetinin hem şık hem de oldukça rahat ve sizleri rahatsız etmeyecek özelliklerde olması gerekmektedir. Salsa kıyafeti erkek ve kadın dansçılar için farklı özelliklere sahip olsa da kendine uygun seçimler ile alınması gereken salsa kıyafeti erkek dansçılar ve kadın dansçılar için rahatlık açısından aynı standartları hemen hemen sağlamalıdır. 

Salsa kıyafetleri arasından seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz bir göz atalım…

  • Terletmeyen ve nefes alan kumaşlar tercih edilmelidir. 
  • Bedeninizi saracak ancak fazla sıkmayacak salsa elbiseleri içinde rahat edebilirsiniz. 
  • Salsa elbisesi kadınlar için süslü ve göz alıcı olmalıdır.
  • Salsa elbiseleri partnerler arasındaki uyumu yansıtır, uyum önemlidir. 
  • Salsa kıyafetleri için değil, aksesuarlar için de bir uyum olmalıdır. 
  • Rahat hareket imkanı sağlamalı ve elbiseniz sağlam yapılmış olmalıdır.

Salsa dans kıyafetleri için bu kriterlere dikkat ettiğiniz taktirde siz de harika bir dans deneyimi geçirebilir ve dans etmekten keyif alabilirsiniz.

Salsa Kıyafeti Nasıl Olmalı?

Salsa dansı kıyafeti her ne kadar bireysel güzelliği de ön plana çıkarsa da tek başına seçilmemesi gereken bir dans elbisesidir.Kadın ve erkek dansçıların salsa kıyafetleri birbirinden farklı olsa da bir bütün oluşturmak ve birbirlerine uyum sağlamak için her ikisi de salsa kıyafeti seçimini birlikte yapmalıdır. Ancak, salsa dans kıyafeti kadın ve erkek dansçılar için nasıl olmalı, bir de ayrı ayrı bakalım…

Salsa Kıyafeti Kadın Dansçılar İçin Nasıl Olmalı?

Kadın salsa kıyafetleri oldukça göz alıcı ve her biri birbirinden renklidir. Ancak salsa dans kıyafetleri arasından seçim yaparken kadınların da özel olarak dikkat etmesi ve seçimlerini buna göre gerçekleştirmesi gereken kriterler bulunmaktadır. 

Salsa dans kıyafeti kadın dansçılar için kesinlikle etekli olmalıdır. Bacak hareketlerinin rahat görünmesi ve dansta bir farklılık yaratması adına saçaklı, püsküllü, derin yırtmaçlı etekler her zaman ön plandadır. Sentetik dokumalardan yapılan kumaş çeşitleri salsa dans kıyafetleri için tercih edilmektedir. Kadınlar kıvrak figürlerinde rahat hareket etmek ister dolayısıyla salsanın ruhuna uygun olarak esneyebilecek salsa kıyafeti kadın dansçılar için her zaman çok daha iyidir. Dolayısıyla likralı kumaşlar tercih edilir. 

Görsellik için oldukça yoğun süslenen kadın salsa elbiseleri gümüş taşlar ve çeşitli parıltılı işlemeler ile süslenmekte ve genellikle motif desenli çoraplar ve göz alıcı bir salsa ayakkabısı ile birlikte kullanılır. Saçlar ise zevke göre değişiklik gösterebilir. 

Salsa Kıyafeti Erkek Dansçılar İçin Nasıl Olmalı?

Salsa dans kıyafetleri erkekler için genellikle tek renkten oluşur ancak modeli ile oldukça dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Salsa kıyafeti arayan erkek dansçıların ilk tercihleri geniş paçalı pantolonlar ve bedenlerini saran gömlekler olmalıdır. 

Salsa kıyafeti seçerken dikkat edilecekler arasında erkek dansçılar için ilk kriter hareket imkanını kısıtlamayacak ve özellikle kolları rahat ettirecek bir salsa kıyafeti seçmek bulunuyor. Tercihe göre erkek dansçılar salsa kıyafetleri arasından taş ve düğme gibi materyaller ile süslenmiş salsa dans kıyafetleri arasından seçimlerini yapabilirler. 

Aksesuar ve Salsa Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Salsa için aksesuar ve salsa ayakkabısı oldukça önemlidir. İlk olarak dansınızdan verim alabilmek, keyifli bir dans süreci geçirmek için yapmanız gerekenlerden ilki, iyi bir ayakkabı seçmektir. Burada iyiden kasıt, ayakkabınızın nasıl göründüğü değil, sizlere nasıl hissettirdiğidir. Eğer ayaklarınızı rahat ettiremeyen bir salsa ayakkabısı seçerseniz, canınız yanacak ve iyi bir salsa dansı sergileyemeyeceksiniz demektir. Dolayısıyla ilk kriteriniz salsa ayakkabısı için rahatlık olmalıdır. 

Aksesuar kullanımında ise özellikle kadınlarda gösterişli küpe ve bileklikler tercih edilir. Ancak kadının en güzel aksesuarı ayak hareketlerini süsleyecek olan salsa ayakkabısıdır. Kadınlar için salsa yaparken çok yüksek topuklu yada topuksuz ayakkabı tercih edilmez. Dansçıya ve zemine göre topuk yüksekliği değişebilir. 

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46