Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Oryantal Kursunda Ne Öğrenilir? Oryantal Kursları Eğitim İçeriği

Oryantal Eğitimi Almak İstiyor, Oryantalin Size Ne Kazandıracağını Merak Mı Ediyorsunuz?

Oryantal kursunda ne öğrenilir merak mı ediyorsunuz? Oryantal kursları arayışınızdan önce, Oryantal yaparak ne elde edebileceğinizi ve nasıl vakit geçireceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? Oryantal dersi nedir, Oryantal kursu ne öğretir, nasıl değişiklikler sizleri bekliyor gelin bir yakından bakalım!

Oryantal kursu ne öğretir bilmek isteyen herkesi bilgilendirecek bir yazı sizleri bekliyor! Oryantal kursu kaydınızı yaptırmadan önce Oryantal kursu programları size ne öğretecek bir göz atın…

Oryantal kursunda ne öğrenilir sizin için anlatıyoruz;

1. Beden Farkındalığı Kazanacaksınız

Oryantal kursu size ilk olarak bedeninizi tanımayı öğretecek! Günlük koşuşturmalar içinde hangimiz kendi bedenimize ve bedenimizin sınırlarına aşinayız? Anatomi bilgimiz, doğru duruş pozisyonları hakkında ne kadar bilgimiz var?

İşte Oryantal kursu size ilk olarak anatomi bilgisi verir… Kendi bedeninizi tanımayı öğrenirsiniz ve en doğru duruşun sizin için ne olduğunu bilebilirsiniz. Oryantal kursu ile dik durmayı öğrenecek ve Oryantalin estetik figürleriyle bedeninizi daha iyi bir noktaya taşımak için gerekli bilgiyi edineceksiniz. 

Kuvvet ve esneklik çalışmalarıyla bedeninizi geliştirir ve “Alan, Beden, Efor, Biçim" olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalar ile daha verimli Oryantal dersleri geçirebilirsiniz.

2. Doğru Duruş ve Nefes Egzersizleri Yapacaksınız

Oryantal dansı için en temel gereksinimlerden bir tanesi bedeninizi esnetmek kadar doğru nefes almayı sürdürebilmektir. Oryantal dansını icra ederken nefesinizin yetersizliği dolayısıyla figürlerinizin ve estetik dönüşlerinizin yarıda kesilmesini istemezsiniz değil mi? 

Oryantal kursu ne öğretir derseniz dans sırasında doğru nefes almayı, postür ve duruş bilgisi ile daha estetik bir dans sergilemeyi öğreneceksiniz. Oryantalin kıvrak figürlerini siz de keyif alarak sergileyebilecek, Profesyonel eğitmenler aracılığı ile bedeninizi geliştirmenin tadını çıkaracaksınız.

3. Müzik ve Ritim Bilgisi Konularına Hakım Olacaksınız

Oryantal yalnızca birkaç kıvrak figür demek değildir! Bedeninizin hareketleri müzikle uyumlu olmalı, Oryantantal’in birbirinden güzel ezgilerinde doğru bir ritme hareket etmelisiniz. O yüzden Oryantal kursunda ne öğrenilir derseniz cevabımız müzik ve ritim bilgisi olur! 

Ritmleri doğru algılayabilmek, Oryantal ritimlerine uygun hareket edebilmek, Oryantal dersleri ile kazanacağınız yepyeni bir yetenek olacak!

4. Oryantal’in Kıvrak Figürleri ve Oryantal Sanatı Hakkında Her Şey!

Oryantal eğitimi ne hakkında olur? Tabii ki Oryantal kültürü, müzikleri ve dansı! Oryantal’i en ince ayrıntısına kadar öğrenmenizi sağlayacak Oryantal eğitimleri ile siz de dans yeteneğinizi açığa çıkaracaksınız. Oryantal kursu programı ile El ve Omuz Hareketleri, Kalça Hareketleri, Ayak Hareketleri, Dönüşler (Sağa Dönüş, Sola Dönüş, Tam Dönüş, Yarım Dönüş), Kalça Titretme, Parmak Ucu Dönüşler (Pike, Point, Revelve), Hareket Kombinasyonları gibi birbirinden çeşitli Oryantal konuları ile Oryantal dansında kullanılan def ve zil kullanımı, kemer, peçe, tül, baston, sopa, kılıç, mum, kemer, küpe, halhal, bilezik ve eldiven farklı materyalleri dansınızda yardımcı olarak kullanmayı öğreneceksiniz. Kapsamlı bir Oryantal eğitimi programı ile Oryantal’e dair bu ve bundan çok daha fazlasını öğrenmiş olacaksınız!

5. Bedeninizi, Jest ve Mimiklerinizi Etkin Kullanacaksınız

Dansa tüm bedeninizi verince ortaya seyif keyfi yüksek, tiyatral bir dans çıkıyor… Oryatal eğitimi de sizlere tüm bedeninizi, jest ve mimiklerinizi etkin kullanmayı öğretecek! Oryantal eğitimleri ile duygularınızı ve dansın ruhunu sizi izleyenlere aktarmayı kavrayacak ve dansınızı benliğinizle süsleyebileceksiniz. 

Oryantal için oldukça önemli olan el ve kol estetiğini öğrenecek, müziğin ritmine uygun bakışlarınız, duruşunuz ve estetik hareketleriniz ile dansınızda siz de sizi izleyenlerle birlikte keyif alacaksınız. Oryantal eğitimleri ne öğretir sorusunun beklenmedik cevabı jest ve mimik kullanımı olsa da dansın yalnızca bedeninizi hareket ettirmek olmadığını unutmayın!

6. Partner ve Grup İçinde Koreografi Sergileme Kabiliyeti Kazanacaksınız

Bir Oryantal dersi için partnere ihtiyacınız yok ancak Oryantal kursları ne öğretir derseniz partner veya grupla birlikte dans etmek deriz. Oryantal’in birbirinden estetik dans hareketlerini senkronize şekilde sergilemek hem size hem dans arkadaşlarınıza hem de eğitmeninize keyif verecek ve verimli Oryantal eğitimleri geçireceksiniz! 

Kendinizi Kaliteli Bir Oryantal Eğitimi Programı İle Geliştirin!

Oryantal dansına ilginiz var, peki bir Oryantal kursunun size ne öğretmesini istersiniz, Oryantal kursunda ne öğrenilir? Yalnızca dans figürlerinden ibaret olmayan bir dans süreci geçirmek midir amacınız yok sa Oryantal kursu size hayatınız boyunca devam edecek yenilikler katsınz ister misiniz? Oryantal kursu programları ve size kazandırdıkları saymakla bitmez ancak diyebiliriz ki kaliteli bir Oryantal dersi planıyla siz de oldukça keyif alacağınız bir serüvene atılacaksınız! Dans tutkunuzu ertelemeyin ve hemen Oryantal yapmaya başlayın deriz!

Oryantal’in mistik havasında kafa dağıtmak istiyor, bedeninizi Oryantal ile rahatlatmayı amaçlıyorsanız uzman eğitmenlerden alacağınız Oryantal eğitimleri size çok iyi gelecek! Samimi bir ortamda kendinizi Oryantalle geliştirmek içi Dans Akademi ailesine katılın… Yeteneklerinizi ölçebileceğiniz dans yarışmaları, dansınızı geliştirmenize yarayacak usta eğitmenlerden yorumlar ve size sahne deneyimi kazandıracak dans gösterileri için siz de Oryantal dersleri ile kendinizi ödüllendirin.

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46