Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Modern Dans Videoları - Görseller İle Modern Dans

Dansla Yapılan Eleştiri: Modern Dans Baleye Karşı

20. yüzyılın başlarında bir tepki olarak ortaya çıkan Modern Dans, balenin değişmeyen kurallarını yıkmayı hedeflemiştir. Her türlü müzik türü ile uyum içerisinde olan modern dans vücudun doğal duruşuna odaklanmaktadır.

Peki, modern dans hangi hareketlerle yapılmakta ve neyi ifade etmektedir? Modern dans videoları ve kurslar aracılığıyla erişebileceğiniz modern dans eğitim videoları bu sorularınıza en açık ve net cevabı sunmaktadır. Bu yazımızda meraklıları için modern dans ders videoları arasından seçtiğimiz en ilginç görselleri modern dans meraklılarına sunmayı hedefledik. İşte dansın ruhunuza işlediğini hissettiren birbirinden etkileyici modern dans videoları!

En etkileyici 5 Modern Dans Videosu – Sanatın İnsan Vücuduna Yansıması

Seyrederken etkisinden çıkamayacağınız ve her modern dans videosu izlerken kendinizden bir parça bulacağınız, sizi düşünmeye ve duygularınızı harekete geçirmeye teşvik eden 5 modern dans videosu sizler için derlendi. 

Modern dans ders videosu ve modern dans eğitim videosu eşliğinde izleyenleri düşünenin yanında modern dansın incelikleri hakkında da bilgilendiren bu eşsiz seçkiyi favori içeriklerinizden birisi olarak kabul edebilirsiniz. İşte sözünü ettiğimiz 5 çarpıcı modern dans videosu:

  • Bale Kurallarına Karşı Modern Dans Figürleri

Ortaya çıkış şekli ile balenin yıkılmaz duvarlarını yıkan ve kuralarına bir tepki niteliği taşıyan modern dans, koreografilerin son derece öneli olduğu bir danstır. Modern dans figürleri beden dilinin son derece etkili kullanıldığı örneklerdir.

  • Müzikler ve Ritim 

Modern dans videoları sırasında göze çarpan bir diğer unsur müzikler ve ritim yoğunluğunun hareketler üzerinde fazlasıyla hissettirilmesidir. Hatta bazı hareketler adeta müziğe uygun tasarlanmış gibidir. Bu yönüyle modern dans koreografisi oluştururken müzikler koreografi üzerindeki etkisi son derece önemlidir.

  • Grup ve Tek Kişilik Dans

Modern dans koreografisi eşliğinde grup olarak ve tek kişilik de gerçekleştirilebilmektedir. Hatta çok fazla sayıda dansçının yer aldığı modern dans koreografileri de bulunmaktadır. 

  • Akrobatik Hareketler

Modern dansta temel faktör hareketlerin ve müziğin koreografi içerisinde bir bütünlük sergilemesidir. Buna bağlı olarak bazı modern dans koreografileri akrobatik hareketler ve unsurla içerebilmektedir. Bedenin farklı stillerde kullanılması modern dans koreografisinin çok daha etkileyici bir kimliğe sahip olmasını sağlamaktadır.

  • Vücudun Dansla Bütünleşmesi

Modern dans sırasında vücut tamamen dansa odaklı olarak şekillenmektedir. Gerekli noktalarda ritim tutmak için bile vücut hareketlerinden faydalanılabilmektedir. Belirli bir tempoya sahip olmayan modern dans, hızlı veya yavaş bir temponun yanında aynı koreografi içerisinde iki tempoya ve farklı hareketlere de yer verebilmektedir. 

Tiyatro İzliyormuş Hissine Kapılacaksınız!

Modern dans videoları izlerken, dans koreografileri siz adeta bir tiyatro gösteresindeymişsiniz hissiyatı yaşatmaktadır. Dansçıların sözsüz iletişim yoluyla beden dillerinde yansıttıkları içerikler izleyenlerin son derece dikkatini çekmekte ve modern dansın temelini oluşturmaktadır.

Çarpıcı koreografileri, hareketler ve stillerle şekillenen modern dans müzikler eşliğinde adeta bir müzikalin yansıması gibidir.

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46