Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Latin Dansları Nasıl Yapılır? Latin Dans Hareketleri

Birbirinden Etkileyici Figürleriyle Latin Dansları

Latin dansı kültürel esintileri ve etkileyici figürleri ile dans kategorileri arasında farklı bir yere sahip olan ve ilginç yapısını müziklerinde hareketlerine kadar hissettiren bir dans türüdür. Latin dans hareketleri ve Latin dans figürleri ile birbirinden ayrılan sosyal Latin dansı ve lain salon dansı olmak üzere iki grupta karşımıza çıkan Latin dansları, sıkı bir eğitim ve istekle kolayca öğrenilebilmektedir.

Latin dansına merak saranlar ve Latin dansını öğrenmek isteyenler için derlediğimiz Latin dansı hareketleri ile kendinize en uygun Latin dans türünü kolayca seçebilir Latin dansı figürleri öğrenmek için ilk adımı atabilirsiniz.

Bachata Latin Dans Nasıl Yapılır? Bachata Latin Dans Hareketleri 

Latin dans yapma becerisini geliştirmek isteyen için yavaş tempolu fakat oldukça detaylı bachata ile başlamak istiyoruz. Merengue, salsa ve bolero dans türlerinin karışımı olan bachata, kadın ve erkek dansçıların yakın temasta bulundukları ağır adımlarla şekillenen bir danstır.

Bachata yaparken Latin dans figürleri noktasında dikkat etmeniz gereken detaylar bel ve kalça kıvraklığının yanında bakışlar ve adımlarla partnerlerin tek bir vücut olması gerektiğidir.

Salsa Latin Dans Nasıl Yapılır? Salsa Latin Dans Hareketleri

Doğaçlama bir yapıya sahip olan salsa Latin dans hareketleri doğrultusunda en eğlenceli Latin dans figürler sergileyen dans türlerinden birisidir. 

Kolay öğrenilebilen yapısıyla Latin dansını merak edenler için sıklıkla tercih edilen salsa, hareketli yapısı ve ritmik Latin dans hareketleri dolayısıyla pratik yapmayı gerektiren bir dans türüdür.

Cha Cha Cha Latin Dans Nasıl Yapılır? Cha Cha Cha Latin Dans Hareketleri

Salsa gibi kısa sürede kavranan yapısı ve hareketli Latin dans figürleriyle sıklıkla tercih edilen cha cha cha, aksak adımlarla şekillenen bir dans türüdür. Cha Cha Cha dans türünde hızlı adımlarla şekillenen Latin dans figürleri oldukça önemli bir yere sahiptir.

Salon stiline Latin dans figürleri noktasında kalça ve kıvraklık önem taşırken sosyal stile sahip Latin dans figürler ise adımlar merkezinde şekillenmektedir.

Swing Latin Dans Nasıl Yapılır? Swing Latin Dans Hareketleri

Renkli yapısı ile yerinde duramayan çılgın dansçıların dansı olan swing, Latin dans hareketleri ve latin dans figürleri arasında en ritmik ve hızlı tempoya sahip olan dans türüdür. Swing Latin dansı caz müziğinin akışında ve ayak adımlarının merkezinde şekillenmektedir.

Tango Latin Dans Nasıl Yapılır? Tango Latin Dans Hareketleri

Bakışları ve duruşuyla dikkat çeken bir dans olan tango, Latin dans hareketli içerisinde en keskin yapıya sahip olan dans türüdür. Tangoda duruşlar dik bakışlar net Latin dans stilleri ise müziğin ritmik havası ile uyumludur.

Partnerlerin yakın temasta olduğu tangoda kadın ve erkek dansçılar ayak adımlarından bakışlara kara uyumlu ve paralel hareket etmelidir.

Latin Dansı Yapmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli? Latin Dansı Öğrenmek İçin Gerekenler

Latin dans türler arasında kendinize bir yer arıyorsanız öncelikle Latin dansı hareketli ve atın dansı figürleri noktasında size en uygun olan dans türünü seçmelisini. Ağrı bir tempoda yavaş bir ritimle mi dans etmek istiyorsunuz yok hızlı ve hareketli bir tempo mu tercih ediyorsunuz? Yapmak istediğiniz dans eğlenceli bir Latin dans figürleri mi içermeli yoksa Latin dans hareketlerinde tutku açığa mı çıkmalı?

Bu sorular doğrultusunda yapmak isteğiniz Latin dans türüne karar vererek hızlıca Latin dansı hareketleri ve Latin dansı figürlerini keşfetmeye başlayabilir Latin dansı öğrenmek için ilk adımı atabilirsiniz.

[widget-227]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46