Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

K-Pop Dans Nedir? Nasıl Yapılır?

Son Yılların Trend Dansıyla Hayatınızı Değiştirin!

2010’lu yıllardan sonra hayatımıza giren K-Pop dans ve müzik olarak bilhassa gençler arasında oldukça popülerlik kazandı. Korean Pop ifadesinin kısaltılmışı olan K-Pop, Güney Koreli genç müzisyen ve dansçıların icra ettiği bir tür diyebiliriz. Özellikle Gangnam Style şarkısı ile dünyaya yayılan Güney Kore müziği, K-Pop dansı ve şarkıları ile daha uzun yıllar boyunca hayatımızda olacağa benziyor.

Nitekim renkli kostümleri, nefes kesen klipleri ve ilgi çekici K-Pop hareketleri ve figürleriyle dansın böylesine bir çığır haline gelmesini şaşırtıcı bulmamak gerekir. Peki K-Pop dans nedir? Nasıl yapılır? K-Pop nasıl bir dans merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin, sizin için K-Pop dansı ve kültürü hakkında bilgiler vererek merak ettiğiniz soruları yanıtlamaya çalıştık.

K-Pop Nasıl Bir Dans? - K-Pop Dans Nedir?

K-Pop dans nedir sorusuna yanıt verebilmek için önce bir müzik türü olarak K-Pop’u ele almak gerekir. K-Pop müziği; genel olarak son yılların popüler birçok müzik türünden esintiler barındırır. Başta Pop, Rock, R&B, Rap ve EDM olmak üzere çok sayıda güncel müzik türünü K-Pop müzikte bulmak mümkündür. Buna bağlı olarak K-Pop teknikleri de tüm bu farklı müzik türleri ve kültürlerin bir kombinasyonu olarak doğmuştur.

Her ne kadar 2010’lu yıllardan sonra dünyada ve ülkemizde popüler olsa da K-Pop dansı köken itibariyle 1990’lı yıllara kadar götürülebilir. Genellikle 1992’de çıkış yapan Seo Taiji ve Boys grupları K-Pop dansı ve müziğin ilk görüldüğü kliplere imza atmış kabul edilir. Nitekim güncel K-Pop dansı klipleri de genellikle bu grupların çalışmalarından izler taşımaktadır. Dolayısıyla K-Pop teknikleri olarak adlandırabileceğimiz figürlerin büyük bir bölümü 90’lı yıllardan gelmektedir.

K-Pop Dansı Nasıl Yapılır? K-Pop Hareketleri ve Teknikleri

K-Pop dans nedir sorusuna kısaca yanıt verdiğimize göre artık K-Pop dans teknikleri ve hareketlerinden bahsedebiliriz. Genel olarak K-Pop hareketleri hakkında ilk söyleyebileceğimiz şey net, hızlı ve keskin olmalarıdır. Ancak K-Pop hareketleri ve tekniğinin genel olarak hızlı olması ayrıntıların önemsiz olduğu anlamına da gelmez. Aksine K-Pop dansı tüm detayların son derece önemli olduğu bir danstır.

Örneğin; K-Pop teknikleri hakkında izleyeceğiniz herhangi bir klipte bile kolaylıkla grup üyelerinin kol ve bacak hareketlerini yüksek bir koordinasyonla gerçekleştirdiğini görebilirsiniz. Bütün grup üyeleri senkronik olarak K-Pop hareketleri yaparak izleyicileri etkileyebilmektedir. Nitekim K-Pop teknikleri hakkında pek bilgi sahibi olmasanız bile sadece bu klipleri izleyerek ciddi ölçüde bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Ayrıca tüm bunların yanı sıra K-Pop hareketleri yalnızca dans figürlerinden de ibaret değildir. K-Pop dansı sırasında dansçının mimiklerini ve beden dilini de ustaca kullanması büyük önem taşır. İzleyiciyle doğrudan etkileşim kurmayı hedefleyen K-Pop dansı; dans tekniklerinin yanı sıra iletişimsel açıdan da gelişmenizi gerektirir.

K-Pop Nasıl Bir Dans Diye Merak Ediyorsanız Dans Pistine Çıkmaya Ne Dersiniz?

K-Pop dansı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız kitabi bilgilerle yetinmeyi bırakın ve deneyimleyerek öğrenmek için hemen harekete geçin! K-Pop dans kursu ile yaşamınızda yeni bir sayfa açın, K-Pop hareketleri ve teknikleri hakkında bilgi edinin, ayrıcalıklı ve eğlenceli bir hobi edinin! Yeni nesil bir dansla yaşamınıza renk katın!

Eğer siz de kapsamlı bir eğitim programıyla K-Pop dans dersi almak istiyorsanız Dans Akademi K-Pop dans kursu eğitim programları ile K-Pop dansının tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden keyifli K-Pop dans figürlerini uzman dans eğitmenlerinden uygulamalı olarak öğrenin, Ayrıcalıklı hobinizin tadını çıkarın!

[widget-206]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46