Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Neden Jive Kursu? – Hayatınıza Canlılık ve Hareket Kat

Jive Kursu ile Kuş Gibi Uçmaya Hazır Olun!

Eğlenceli bir dans türü olarak bilinen Jive bir salon dansıdır. Son yıllarda Jive kursu veren dans okullarına ilginin artması ise daha çok Rock’n Roll’u anımsatan havasında olabilir. Fakat figürleri bakımından bu danstan ayrılan Jive kursu Uluslararası Latin Dansları içerisinde yer alan bir türdür. Boogie-Woogie dansından türetilmiştir. Güç, emek ve disipline dayalı olan dansın öğrenilmesi de kişisel yatkınlıklara bağlı olarak zaman alabilmektedir. Buna karşılık Jive kursu faydaları açısından baktığımızda tüm bu emeğe değdiğini söylemek gerekir.

Rock’n Roll müzikleri ile yapılabilen bir dans olması bakımından ritmik hareketlere dayanan Jive dansında zıplama figürleri sıklıkla görülmektedir. Dansın, ortaya çıkış tarihinden itibaren hareketli figürlere dayanması nedeniyle bir süreliğine salonlarda yapılması yasaklanmıştı. Uzun süreli eğitim sürecinin ardından Latin danslarına ağırlık veren kurslarda öğrenilebilen Jive, kondisyon esasına dayanan bir çalışmanın ürünüdür.

Jive kursu almayı düşünüyor, ancak Jive’nin yararları hakkında emin olamıyorsanız doğru adrestesiniz! Aşağıda sizler için Jive kursunun faydaları hakkında bilgiler. İşte Jive kursu faydaları...

 

Ritmin Cazibesine Kapılın! – Neden Jive Kursu?

Latin Amerika’nın sıcaklığını ve hareketliliğini taşıyan Jive dansı, ritmik yapısıyla, zor figürleri ile her zaman kendinizi geliştirmenize olanak tanırken hiç sıkılmadan bedeninizi ve zihninizi tazelemenizi sağlayacak. Güçlü bir beden yapısı ve disiplinli çalışma ile Jive dansını vazgeçilmez bir hobi haline getirebilir, Jive kursu ile hayatınızı değiştirebilirsiniz. İşte Jive dansının faydaları deyince akla gelen ilk noktalar:

  • Jive kursu ile kendinizi keşfedebilir, yeteneklerinizi tanıyabilir, gerçek potansiyelinizi açığa çıkarabilirsiniz.
  • Jive kursu yararları arasında saymamız gereken bir diğer nokta da beden esnekliğidir. Jive ile vücudunuzun sınırlarını öğrenebilir, beden esnekliğinizi artırabilirsiniz.
  • Jive dansı daha mutlu ve dinamik bir insana dönüşmenize yardımcı olur.
  • Jive kursu faydaları söz konusu olduğunda ayrıca eğlenceli bir ortamda sosyalleşme imkanını da göz ardı etmemek gerekir. Tıpkı sizin gibi dans tutkunları ile sosyalleşmek istemez misiniz?
  • Uyku kalitenizi artırmak istiyorsanız Jive kursu aradığınız seçenek olabilir. Jive kursu yararları ile güne enerjik başlayın!
  • Jive dansı kalp sağlığını ve sinir sistemini güçlendirir.

Jive Kursu ile Formunuzu Koruyabilirsiniz! – Jive Kursu Faydaları

Yukarıda saydığımız maddelere ek olarak Jive kursu faydaları arasında vurgulayabileceğimiz bir diğer konu da Jive dansının beden sağlığını korumaya olan katkılarıdır. Oldukça hareketli bir dans olan Jive kursu ile fazla kilolarınızdan kurtulabilir, vücudunuzu şekle sokabilirsiniz. Eğlenceyle dinamizmi bir araya getiren Jive dansının faydaları ile tanıştıktan sonra yeni bir insan olacak, eski sizi tanıyamayacaksınız!

Jive Kursu ile Hafifleyin! Hem Bedeniniz Hem De Ruhunuz Tazelensin...

Latin Amerika kökenli Jive, Rock’n Roll ve Boogie Boogie esintileri ile kanınızı kaynatacak! Hareketli, seyir zevki yüksek ve zarif bir dans olan Jive, ritmik ve dinamik yapısıyla tam size göre! Jive kursları ile bu dansı kolayca öğrenecek ve değişmez hobiniz haline getireceksiniz. Jive kursu için elinizi çabuk tutun!

Dans Akademi’nin size özel hazırlanan Jive kursu ile Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden ritmik küçük tekmeler, keskin kol ve bacak hareketleri, ani figürler, “moonwalker” denilen yükselip alçalma hareketlerini öğrenerek keyifli bir dans yapacaksınız. Parmak uçlarınızda yapacağınız dansın seyri o kadar hoş olacak ki sizi seyredenler kuş gibi uçtuğunuz hissine kapılacak. Jive kursu ile keyif dolu bu dansı öğrenmeye hemen başlayın…

[widget-197]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46