Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Hip Hop Kursunda Ne Öğrenilir? Hip Hop Kursu Eğitim İçeriği

Hip Hop Eğitimi Mi Almak İstiyorsunuz? Hip Hop Programı Size Ne Öğretir Yakından Bakıyoruz!

Hip Hop müziklerini seviyor ve nihayet bir dans kursunda Hip Hop’ın tekniklerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Merakınızı gidermek için Hip Hop eğitimi planlarını mı araştırıyorsunuz? Hip Hop kursunda ne öğrenilir, Hip Hop kursları nasıl eğitim verir diyorsanız sizlere açıklıyoruz! Dans pistine çıktığınızda hangi değişimler sizi bekliyor olacak gelin bir göz atalım!

Hip Hop kursları birçok yönden yenilenmenizi ve yeni şeyler öğrenmenizi sağlar. Eğer siz de Hip Hop kursu ne öğretir, Hip Hop kursunda ne öğrenilir merak ediyorsanız esneme hareketlerinden en zor Hip Hop figürlerine ne öğrenebileceğinizi açıklıyoruz!

Hip Hop kursunda ne öğrenilir işte cevabı ve Hip Hop kursu eğitim içeriği;

1. Beden Farkındalığı Kazanırsınız

Hip Hop kursunda ne öğrenilir merak ediyorsanız size verebileceğimiz ilk cevap dans etmeye başlamadan önce bedeninizi tanıyacağınız ve beden farkındalığı kazanacağınız olur. Hip Hop danstan ilk ne öğrenirim sorusuna cevap olarak bunu beklemiyorsunuzdur ancak her dans türü gibi Hip Hop’ta da her dans eğitmeni ilk önce anatomi bilgisi verir ve esneme hareketleri ile dans sürecine başlatır. 

Hip Hop derslerinin ilk aşamasında kazanacağınız beden farkındalığı; sınırlarınızı bilmenize ve kaslarınızı ne kadar geliştirmeniz gerektiğine dair size bilgi verir. Kuvvet ve esneklik çalışmalarıyla bedeninizi geliştirir ve “Alan, Beden, Efor, Biçim" olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalar ile daha verimli Hip Hop dersleri geçirebilirsiniz.

Özellikle Hip Hop gibi akrobatik hareketlere ve zor figürlere sahip bir dansı öğrenmek istiyorsanız anatomi bilgisi ve kendi bedeninizin sınırlarını iyi bilmeniz gerekmektedir.

2. Postür Bilgisi ve Nefes Egzersizleri

Hip Hop eğitim planında esneme hareketleri ve anatomi bilgisinden sonra öğretilen bir diğer konu da bedeniniz için doğru duruş bilgisidir. Hip hop hareketli bir dans olmasına rağmen ders planında postür bilgisi de verilmektedir. Bunun sebebi Hip Hop’ın hareketlerinde doğru figürü sergileyebilecek duruş bilgisine sahip olmanızın gerekliliğidir. Bedeninizi tanıyarak duruş bozukluklarınızı düzeltir ve daha sağlıklı bir yapıya sahip olurken Hip Hop’ın hareketlerini de daha iyi bir şekilde sergileyebilirsiniz. 

Nefes egzersizleri ile nerede nasıl ne zaman nefes alıp verebileceğinizi bilmeniz size dans sırasında kolaylık sağlar. Nefes alma pratikleriyle daha verimli bir dans süreci geçirebilirsiniz.

3. Müzik ve Ritim Duygusu

Müzik olmadan dans olmaz! Hip Hop dans eğitim içeriği her zaman müzik ve ritim bilgisi öğretir ki ritmik hareketleri doğru bir şekilde sergileyebilin. Hareketlerinizi müzikle uyum içinde sergileyebilmeniz için Hip Hop dansı kurslarında müzik ve ritim bilgisi öğretilir. 

4. Hip Hop Adımları, Figürleri ve hip Hop Hakkında Her Şey!

Hip Hop kursu nedir, Hip Hop kursunda ne öğrenilir? Tabii ki Salsa hakkında her şey! İster başlangıç seviyesinde bir Hip Hop dersi alın isterseniz profesyonel olmayı amaçlayın, Hip Hop kursu programları ilk olarak temel Hip Hop adımlarını, figürlerini ve püf noktaları öğretir. Temel Tutuşlar, Ayak Hareketleri, El ve Kol Hareketleri, Kalça Hareketleri, Omuz Hareketleri, Zamanlama ve Koordinasyon, Grupla Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme, Dansta İfade Becerileri gibi birçok konuyu öğreneceksiniz. 

5. Zıplamalar, Hoplamalar, Akrobatik Hareketler

Yalnızca dans figürleri ve Hip Hop adımları değil, Hip Hop’ın akrobatik hareketlerini de öğreniyoruz. Hip Hop’ın ileri seviye tekniklerini, zıplama figürlerini ve akrobatik hareketlerini öğreniyor, dansımızı süslüyoruz! Hip Hop yalnızca adımlar ve figürlerden oluşmuyor, dansların en ritmik ve akrobasiye dayalı olanı Hip Hop’ta tabii ki birkaç parende ve kafa dönüşü olmazsa olmaz! 

6. Tiyatral Bir Dans Sergileme

Yalnızca bedenimizle değil yüz ifadelerimizle de dans ediyoruz! Kendimizi jest ve mimiklerimizle ifade ediyor ve dansımıza tiyatral bir hava katıyoruz! Hip Hop kursunda ne öğrenilir sorusuna belki de en beklenmedik cevap jest ve mimik kullanımı olsa da evet… Hip Hop kursunda öğrenecekleriniz yalnızca dans figürleriyle kalmıyor. Dans ederek beden dilinizi etkin kullanmayı öğreneceksiniz! Böylece tüm bedeninizle dans edebilir ve yeteneğinizle seyir zevki verebilirsiniz. 

7. Partner ve Grup İle Dans Sergileme Yeteneği

Hip Hop dersleri, grupla kararlaştırdığınız bir koreografide dans etme becerisi kazandırır. Serbest stil bir dans olsa da grup içinde uyumunuzu geliştirir, senkronize hareket etmenizi sağlar! Böylece grup y da eşli olarak mükemmel bir dans şovu sergileyebilirsiniz. 

Hip Hop’ı En Keyifli Kapsamlı Bir Programla Öğrenebilirsiniz!

Hip Hop kültürüne merak duyuyor ve kökleri sokaklara bağlı bu dansı siz de öğrenmek mi istiyorsunuz? Ancak Hip Hop kursunda ne öğretilir, dans kurslarını araştırmadan önce merak ettiğiniz bir konu olabilir. Hip Hop kursları size birçok yönden yenilikler katar ve yeteneğinizi geliştirir…

Hip Hop dansı eğitimi almak istiyor ve detaylandırılmış bir program arıyorsanız Dans Aakdemi ailesine katılın ve birlikte dans edelim! Hip Hop kursu programımızı 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulamalı Hip Hop eğitimi sistemini kullanarak hazırlıyoruz. Bireysel farklılıkları esasa alan eğitim sistemimizde siz de istek ve ihtiyacınıza göre Hip Hop dansı öğrenebilirsiniz. Hip Hop kursunda ne öğretilir diyorsanız gelin, uzman eğitmenlerden en kapsamlı Hip Hop eğitimini almanın keyfini çıkarın.

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46