Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Hip Hop Dansının Faydaları Neler? – Birbirinden Güzel Hip Hop Yararları

Hip Hop’ın Enerjisiyle Günlerinizi Hareketlendirmeye Hemen Başlayın, Değişimi Hissedin!

Rutine bağlanmış hayat tarzınızdan sıkıldınız mı? Hareketsiz kalmaktan hoşlanmıyor, beden sağlığınızı giderek kaybettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bir hobi edinmek istiyor, kendinizi geliştirecek ve size iyi gelecek bir aktivite mi arıyorsunuz? Hip Hop’la sağlığınızı tekrar kazanmak mümkün! Hip hopın yararlarına çok şaşıracaksınız… Hem çocuklarınız hem de sizler için eğlenerek sağlığınıza destek olacağınız bir fırsat yaratmak istiyorsanız siz de hemen dans etmeye başlayın!

Sokaklardan salonlara ve tüm dünyaya yayılan Hip Hop dans faydaları say say bitmez! Dans ederek hayatınıza renk katacağınız, sıradanlıktan kurtulacağınız ve kendinizi yeniden dinç hissedeceğiniz Hip Hop dans ile siz de enerjinizi tazeleyebilir, bedeninizi harekete geçirebilir ve hareketli bir yaşam tarzı benimseyerek kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz! Hip hopın yararları nelerdir merak ediyorsanız biraz daha yakından bakalım…

Hiphopın faydaları kısaca özetlenirse;

  • Enerji atabilirsiniz
  • Kolayca kilo verebilirsiniz 
  • Bedeninizi esnetirsiniz
  • Özgüven kazanırsınız
  • Stresten uzaklaşmanıza yardımcı olur

Çocuklar, gençler ve yetişkinler… Her yaş grubundan dans etmek isteyen insan Hip Hopın yararlarını ilk adımından itibaren hissedecektir! Yalnızca yetişkinlere değil, çocuklar için de Hip Hop dans faydaları ve katkılarından bahsetmeliyiz…

  • Çocuklarınızın psiko-motor gelişimine destek olur
  • Boylarının uzaması desteklenir
  • Esnek kas ve güçlü kemik yapısı
  • Çocuklarınız daha kolay sosyalleşir
  • Sanatla iç içe büyüyen çocuklar

Peki ama nasıl? Hip Hop dansın faydalarını açıklıyoruz!

Hip Hop’ın Asi Enerjisiyle Tanışın! – Hip Hop Dansın Faydaları

Günlük hayatınızın monotonluğu, her günün aynı aktivitelerle geçmesi, iş ve ev hayatında enerjinizi tüketen koşuşturmalar… Her birinden dans ederek uzaklaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Kendinizi Hip Hop’ın ritmine bırakın ve eğlenmeye biraz zaman ayırın. Hip Hop dansın faydaları arasında hemen etkisini hissedeceğiniz kriter tabii ki de enerji dolacak oluşunuz! Hip Hop ruhuyla bambaşka bir dünyaya adım atacak ve eğlencenin doruklarını yaşayacaksınız! Hip hop dans saatlerinin ardından günlük hayatınıza devam edebilmek için gereken enerjiyi toplayacak ve mutlulukla dolacaksınız.

Kilo Vermek İsteyenlere Eğlenceli Çözüm – Hip hop Dansın Yararları

Dans ederek bedeninizi forma sokabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle masa başı işlerde çalışan insanlar bedenlerinin hareketsizliğinden dolayı kilo almaya meyilli oluyor. Dans ederek sağlığınızı etkileyen bu soruna bir çözüm getirebilir ve Hip Hop’ın hareketli ritimleriyle bedeninizdeki hantallığı ortadan kaldırabilirsiniz. Hip Hop dansın faydaları arasında Hip Hop İle kilo vermek, eğer düzenli bir şekilde dans ederseniz sonuç alacağınız önemli bir etkidir. Hip Hop’ın hareketli ritimleriyle siz de toksinlerinizi vücudunuzdan atacak ve daha aktif bir bedene sahip olduğunuzu göreceksiniz. 

Bedenlerinizi Hip Hop’la Esnetin! – Hip Hop Dans Faydaları

Bedenlerinizin ağrıdığını mı hissediyorsunuz? Kaslarınızın hareketsizlikten kaskatı kesildiğini, hareket imkanınızın günden güne daha da kısıtlandığını mı fark ediyorsunuz? Size gereken şey esneklik! Hip Hop’ın faydaları arasında en güzel etkiyi alacağınız madde kesinlikle bedeninize kas esnekliği kazandırması! Hip hop dansı akrobatik bir dans türü olduğu için öncelikle vücudunuzun ısınması gerekecek. Dolayısıyla Stretching hareketleri ile başladığınız Hip Hop yolculuğunuza daha uzun ve esnek kaslarla devam edeceksiniz. Hip Hop’ın hareketli figürlerini sergiledikçe bedeninizin hareket imkanındaki artışı hissedeceksiniz!

Yeteneğinizle Özgüveninizi Tazeleyin! – Hip Hop Dans Faydaları

Herkes bir koşuşturma içinde, hobilerini bir kenara bırakmış iş telaşına girmiş. Peki ya siz? Siz Hip Hop dans ile çok başka bir yerdesiniz! Sizi herkesten ayıracak bir hobi edinmek istiyorsanız Hip Hop’la dans edin! Hip hopın faydaları arasında sizi belki de en mutlu edecek madde özgüveninizin tazeleneek oluşu! Dans yeteneğinizle öne çıkacaksınız ve dans etmenin verdiği keyfi sosyal hayatınızda da yaşayacaksınız. Özgüveninizi tazeleyecek; iş ve sosyal hayatınızda kendinizi daha başarılı hissedeceksiniz. 

Müziği Açın Sorunlardan Uzaklaşın! – Hip Hop Dans Etmenin Faydaları

Müzik dinlemek sorunlardan kaçmanın ve biraz kendimize dönmenin en güzel yollarından biri. Müzik dinlerken farklı düşüncelere dalabilir, günlük koşturmalarımıza biraz ara verebiliriz. Sorunlarımız ve stresimizden bizi uzaklaştıracak müzikten daha güzel bir şey varsa o da müzik eşliğinde dans etmektir. Hip Hop dansın ritmik ve hareketli ezgileri kafamızın dağılmasını sağlar, kendimizi daha mutlu hissetmemize neden olur. Hip Hop müziklerinin capcanlı dünyasına siz de katılın ve yalnızca müzik dinleyenlerden olmayın, kalkın ve dans edin!

Sadece yetişkinlerle bitmiyor Hip Hop dansın faydaları… Çocuklar için Hip Hop dansın faydaları da tıpkı yetişkinler gibi tüm gelişim alanlarına hitap edecek şekilde!

Beden Dengesini Kazanmış Çocuklar!

Ebeveynler, çocukların küçük yaştan itibaren fiziksel ve zihinsel gelişimine önem verirler. Hip hop dansın faydaları ise çocuklar için tam da bu noktada kendini gösterir. Dans etmek çocukların dengelerini daha sağlam kurmalarını sağlar. Kendi bedenlerini yakından tanırlar ve Hip Hop’ın hareketli yapısıyla dans ederken duruşlarını, yürüyüşlerini düzeltirler; daha dengede bir bedene sahip olurlar.

Hip Hop’la Boyları Uzayacak!

Dans etmenin çocuklar için faydaları arasında en önemlilerinden biri, dans eden çocukların boylarının uzaması. Bunun sebebi, dansın ve Hip Hop dansın hareketli figürleri ile çocukların esnek olan kas yapılarını daha da esnetme imkanı bulması. Çocuklar dans ettikçe uzayan kasları sayesinde boyları da uzar; dans ederken daha sağlıklı bir yapıya sahip olurlar.

Esnek Kas ve Güçlü Kemik Yapısına Sahip Olacaklar

Hip Hop gibi bir dansın kemik gelişimine ne gibi bir faydası olabilir ki? Öyle düşünmeyin! Hip Hop’ın akrobatik hareketleri sayesinde çocuklarınızın kas ve kemikleri güçlenecek. Adımlarını sağlam atan çocuklar kendilerini daha rahat taşıyabilecek ve akrobatik figürler özellikle kol, bacak kaslarının gelişiminde etkili olacak. Çocuklarınızın daha sağlıklı bir iskelet yapısı olacak ve güçlü kemik yapısıyla daha sağlıklı bir çocukluk süreci geçirecekler.

Hip Hop İle Aktif ve Sosyal Çocuklar 

Çocuklar özellikle teknolojinin gelişmesiyle kendilerini sosyalleşmekten soyutlamış durumdalar. Bu durumdan rahatsız olan ebeveynler çocuklarının sosyalleşmesi için bazı yollar arıyorları. Dans kurslarına göndermek akla gelen çözümlerden ilki tabii. Hem çocukların beden ve zihinsel gelişimlerini destekliyorlar hem de onların yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmelerini, dans ederek teknolojiden biraz daha uzaklaşmalarını sağlıyorlar. Hip Hop özellikle çocuklar için oldukça tercih edilen eğlenceli bir dans türü. Hareketli ritmleri ve eğlenceli müzikleriyle çocukların da ilgisini çektiği için çocuklarınızı Hip Hop dans kurslarına gönderebilir ve daha sosyal ve mutlu çocuklar olmalarını sağlayabilirsiniz. 

Geleceğin Dans Tutkunlarını Yetiştirin!

Hip Hop’la dansa ve sanata yatkın çocuklar yetiştirmek istemez misiniz? Çocuklarınızın müzik kulağı gelişsin, bir sanat dalı hakkında bilgisi ve yeteneği olsun diyorsanız Hip hop’ın faydaları arasında özellikle çocuklara dans ve sanat sevgisi aşılaması yer alıyor. Daha önce de bahsetiğimiz gibi Hip hop’ın çocuklara eğlenceli gelen ve onların ilgisini çeken müzikleri çocukların bu müzik türünü ve dans etmeyi sevmelerini sağlıyor. Böylece erken yaşta Hip Hop İle dans etmeye başlayan çocuklar dans ve müzikle iç içe büyüyecek, kendilerine daha birçok fayda sağlayacak bir hobi edinerek çok daha sağlıklı bir hayat geçirecekler.

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46