Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Profesyonel Hip Hop Dansçısı Olmak İsteyenlere 10 Öneri

Hip Hop’ın Uzman İsimlerinden, Profesyonel Hip Hop Dansçısı Olmak İçin Çabalayanlara 10 İpucu…

Hip Hop dansçısı olmak hayallerinizi süslüyor; sokak danslarının en akrobatiği, ritimleriyle içinizdeki asi ruhu yansıtan Hip Hop’ın profesyonellerinden mi olmak istiyorsunuz? Hip Hop dansçısı nasıl olunur merak ediyor, siz de hayallerinize nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız ve “dansçı olmak istiyorum” diyorsanız uzman eğitmenlerden 10 altın öneri ile geldik! 

Sokaklardan sahnelere taşınan Hip Hop’ta, profesyonel dansçı olmak isteyebilirsiniz. Ancak, dans uzun bir yoldur ve sabır gerektirir… Bugün birçok ünlü ve başarılı isim, profesyonel dansçı olmak için çok çalışmış ve tecrübeler biriktirerek başarıya ulaşmıştır. Aynı durum profesyonel Hip Hop dansçısı olmak isteyenler için de geçerli! Eğer sizin de hayallerinizde Hip hop dansçısı olmak varsa öncelikle azim ve sabrınızı elden bırakmayın!

İstek ve hırsınız var, Hip Hop ruhuna da sahipsiniz… Profesyonel dansçı ya da Hip Hop dansçısı olmak için geriye ne kaldı bir bakalım…

1. Eğitiminizi Aksatmayın

Hip Hop dansçısı olmak isteyenler için ilk önerimiz tabii ki ne kadar erken eğitime başlarlarsa o kadar verim alacakları için kendilerine göre bir dans okuluna hemen kayıt yaptırmalarıdır. Hip Hop’ta tek başınıza ya da arkadaş çevrenizle amatör olarak dans edebilir, videolardan çalışabilirsiniz ancak Hip Hop’ın hızlı tekniklerini ve yeri geldiğinde Hip Hop danslarını süsleyen akrobatik hareketleri öğrenmek için bir profesyonelden destek almalısınız. 

Hip Hop dansçısı nasıl olunur merak edenler için söyleyelim… Amatör Hip Hop dansçısı olmak için sıkı çalışmanıza gerek yok, siz de Hip Hop müziklerde figürlerinizi sergileyebilir, dans etmekten keyif alabilirsiniz. Ancak profesyonel dansçı olmak istiyorsanız Hip Hop tekniklerini en iyi şekilde öğrenmenizin yolu iyi bir eğitimden geçer.

2. Profesyonellerden Ders Alın

Hip Hop dansçısı olmak için kiminle, nasıl çalıştığınızı iyi bilin. Yolunuza ışık olacak, güvenilir eğitmenlerden ders alın. İstek ve ihtiyaçlarınıza göre sizi analiz edebilen, yanlışlarınızı düzeltebilen ve sizi her gün biraz daha hayallerinize yaklaştırabilen dans eğitmenlerini her zaman tercih edin. Profesyonel dansçı olmak istiyorsanız iyi bir dans eğitmeninin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanmalısınız.

3. Olumsuzluklara Odaklanmayın

Hip Hop dansçısı olmak istediğinizi söylediğinizde çevreniz ve toplumun geri kalanı sizi kararınızdan döndürmeye yönelik konuşabilir ve dansçı olmak hakkında olumsuzlukları sıralayabilir… eğer gerçekten Hip Hop dansçısı olmak istiyorsanız ve imkanınız varsa tüm söyleyenlere kulaklarınızı tıkayın! Olumsuz söylentiler motivasyonunuzu düşürür ve hedefinize odaklanmanızı zorlaştırır. Hayallerinize psikolojik olarak kendinizi hazırlayın ve kazanmak için çabalayın!

4. Pratik Yapmayı İhmal Etmeyin

Hip hop dansçısı nasıl olunur merak ediyorsanız cevap çok basit. Tabii ki her zaman bol bol pratik yaparak! Hip Hop serbest bir dans gibi görünse de seyir zevki vermesi için tekniklerinin çok iyi aktarılması gerekir. Eğer hayallerinizde Hip Hop dansçısı olmak varsa mutlaka pratik yapmalı, tekniklerinizi her geçen gün geliştirmeyi ihmal etmemelisiniz. 

5. Spor ve Sağlıklı Beslenme Çok Önemli

Her dans için sağlıklı bir beden her zaman daha iyi sonuçlar verir. Hızlı adımlamaları, dönüşleri, birbirinden farklı figürleriyle Hip Hop’da sağlıklı bir beden ister. Dans sırasında nefessiz kalmamak, daha iyi bir beden dengesine sahip olmak ve iyi bir kondisyon için mutlaka spor yapmalı, zararlı alışkanlıklarınızı minimuma indirerek bedeninizi, dansınız için daha verimli hale getirmelisiniz. 

6. Hip Hop Gündemini Takip Edin

Hip Hop her gün bir yeni şarkının çıktığı ve tarzın sürekli geliştiği bir müzik türü. Eğer siz de dansçı olmak istiyorum diyorsanız Hip Hop gündemini takip etmeli, güncel haberleri izlemeli, yeni çıkan müzikleri dinlemeli ve sevdiğiniz bir dansçıyı takip etmelisiniz. Böylece Hip Hop kültürü bilginiz taze kalır ve hip Hop dünyasından haberdar olursunuz!

7. Başarıya Odaklanın

Dansçı olmak istiyorum diyorsanız yolun yarısında pes edip hayallerinizden vazgeçmeyin. Dans hayaliyle yola çıkan gençler arasında hayallerini bırakıp, kaybolup gitmiş yetenekler var. Günlük hayatınızın akışı içinde dansa mutlaka zaman ayırın. Yeteneğinizi geliştirerek başarıya odaklandığınız her an sizin için zafer daha yakın olacaktır. 

8. Doğaçlamalar İle Kendinizi Gösterin

Hip Hop’ın en önemli ayırt edici özelliklerinden bir tanesi müziğe göre çeşitlenen doğaçlama figürleri. Eğer siz de Hip Hop dansçısı olmak istiyorsanız tekniğinizi geliştirmek için yaptığınız pratiklerde mutlaka doğaçlama yapmaya da vakit ayırın. Yeni müziklere kendi ruhunuzu yansıtan figürler ekleyin ve mutlaka kendinizi dans ederken izleyin, kayıt altına alın. Bir ayna bulundurun ve hareketlerinizi görün. Böylece hem motivasyonunuz yüksek kalacak hem de yanlışlarınızı görerek tekniğinizi düzeltme imkanı bulacaksınız.

9. Hayatınıza Zaman Ayırın

Dans etmek dünyanın en keyifli aktivitelerinden biri olsa da hobinizi profesyonel seviyeye taşımak istediğinizde dansın rengi değişiyor. Profesyonel dansçı olmak isteyenlerin sürekli pratik yapmaları bazen psikolojilerini yıpratıyor. Siz de işinizden keyif almak, Hip Hop dansçısı olmak için gerekli enerjiyi tazeleyebilmek için sosyalleşmeye ve kendinize dans dışında geçirebileceğiniz keyifli vakitler tanıyın!

10. Kendinize Güvenin!

Hip Hop dansçısı nasıl olunur merak edenlere son söyleyebileceğimiz şey aslında en önemli kriterlerden bir tanesi. Hip hop dansçısı olmak istiyorsanız mutlaka içinizdeki dansçıya güvenmeli ve onu özgür bırakmalısınız! Kendinize güvenmeli ve sahnede özgüvenli durmalısınız. Yetenek ve özgüven dans figürlerini süsleyen en önemli iki unsur! 

Hayallerinizdeki Mesleğe En Doğru Adımları Atın!

Hip hop dansçısı olmak için ne yapmalısınız? Nereden başlamalı, nasıl çalışmalısınız? Sizin için hangisi iyi, hangisi zararlı? Hip hop dansçısı nasıl olunur merak edenlere en uygun cevap azim ve çalışma olur! Siz de profesyonel dansçı olmak istiyorsanız bedeninizi ve zihninizi kariyerinize hazırlamalı ve ona göre çalışmalısınız. Mutlaka kendinize örnek alabileceğiniz profesyonel eğitmenlerle, kaliteli bir eğitim programı ile çalışın ve hayallerinize doğru adımlarla yaklaşın!

Hip Hop dansçısı nasıl olunur sorusu hayali dans etmek olan tüm Hip Hop tutkunlarının aklında. Eğer siz de Hip Hop dansçısı olmak istiyor ve kendinize uygun eğitimler arıyorsanız Dans Akademi Hip Hop kursu ile uzman dans eğitmenlerinden Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Hip Hop eğitimleri alabilirsiniz. Gelin, bir kahvemizi için, size en uygun Hip Hop eğitimi programına beraber karar verelim…

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46