Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En Çok Tercih Edilen Düğün Dansları – Sizin Tercihiniz Hangi Dans Türü?

Düğün Dans Çeşitleri Nelerdir?

Düğün dansınızı ilgi çekici bir hale getirmek ve bu konuda eğitim almak mı istiyorsunuz? Ya da en çok tercih edilen düğün dansları hakkında fikir sahibi olup kendinize en doğru seçeneği belirlemeye mi çalışıyorsunuz? O halde belirtmeliyiz ki; romantik, çarpıcı veya eğlenceli düğün dansı arayan herkese birçok dans türü seçeneği bulunuyor. 

Düğününüz için en güzel dansı yapmayı planlıyorsanız fakat düğün dans çeşitleri hakkında çok fazla bilginiz yoksa, düğün için uyarlanabilen en güzel dans türlerinden yararlanabilirsiniz. Düğününüz için dans eğitimi almak, tam anlamıyla bilmediğiniz dans figürlerini profesyonel bir eğitmen eşliğinde öğrenmenizi sağlar. Böylece en çok tercih edilen düğün dansları konusunda uzman desteği almış olursunuz. Konuklarınızı etkilemek için bu öneriyi göz önünde bulundurun ve düğün için dans eğitimi alın. 

Vals, Salsa, Bachata, Tango ve Diğerleri…

Düğün dans türleri özellikle son yıllarda çok fazla çeşitleniyor. Çiftler düğünlerini daha etkileyici göstermek için farklı dans türlerini de tercih ediyorlar. Genellikle yavaş ve romantik ezgilerle dans etmek isteyen çiftlerin ilk tercihi Vals olurken, kolay adımlarla ve hoş bir ritimle dans etmek isteyenlerin tercihi Bachata oluyor. Daha hareketli düğün dansı planlamak isteyen çiftlerse genellikle Salsa, Samba, Rock’n Roll gibi seçeneklere yöneliyorlar. 

Tarzınıza ve beğenilerinize göre değişen eğlenceli düğün dansları içinden en çok tercih edilenleri merak ediyorsanız detaylara bakalım. En çok tercih edilen düğün dansları:

Vals Düğün Dansı

Romantik dans türleri arasında en çok tercih edilen düğün dansı seçeneği Vals diyebiliriz. Adımlarının kolay oluşu ve zarif görüntüsüyle Vals düğün dansı, çiftlerin ilk tercihleri arasındaki yerini her dönemde koruyor. Gelin ve damadın birbirine kenetlenerek etraflarında döndükleri Vals dansı ile aşkınızı konuklarınıza hissettirebilirsiniz. Romantik dans türleri arasında Vals, aranızdaki uyumu ön plana çıkaracak.

 • Hemen her müzik eşliğinde yapılabilir.
 • Adımları kolaydır.
 • Unutma telaşına düşmeden, doğaçlama devam etme imkanı verir.
 • Romantik ve duygu doludur.
 • Vakitsiz çiftler ideal bir düğün dansıdır.

Salsa Düğün Dansı

İlk düğün dansınız için romantik bir ezgi yerine renkli ve eğlenceli ritimlerle piste çıkmayı düşünürseniz Salsa çok uygun bir seçenek. Hareketli, yerinde duramayan çiftlere özel olarak tasarlanan Salsa düğün dansı, eğlenceli düğün dansları sevenler için ideal bir seçenek oluşturur. Siz de hareketli düğün dansı yapmak isterseniz Salsa dansının kıvrak figürlerini deneyebilirsiniz.  En çok tercih edilen düğün dansları arasındaki Salsa’nın bazı avantajları:

 • Eğlenceli ve keyiflidir.
 • Öğrenmesi kolay ve zevklidir.
 • Rahat gelinlik ve damatlıkla idealdir.
 • Vakti olan çiftler koreografilerinin zorluk derecesini ayarlayabilir.

Bachata Düğün Dansı

Romantik aşıkların vazgeçemediği dans Bachata, en çok tercih edilen düğün dansları arasında özel bir yere sahip. Tutku dolu sarılmalara kıvrak figürler de katılsın isterseniz Bachata size hitap edebilir. Müstakbel eşinizle olan uyumunuzu ve aşkınızı yansıtan Bachata dansının bazı avantajları:

 • Yeteneklerinizi sergilemenizi sağlar.
 • Tutkunuzu yansıtır.
 • Latin şarkılarıyla konuklarınız da eğlenir.
 • Eğlenerek öğrenmenizi sağlar.

Rumba Düğün Dansı

Salsa gibi kıvrak dansları seven çiftler için diğer bir alternatif de Rumba’dır. Ritmi yavaş ve asil olmasına rağmen kıvrak figürlerle yeteneğinize yetenek katan bir dans türü olacak. En çok tercih edilen düğün dansları arasında yerini almaya başlayan Rumba’yı uzman bir eğitmenle kolayca öğrenebilirsiniz. Sahneye eğlenerek girmenizi sağlayacak olan bu düğün dansı türü için bazı avantajlar:

 • Sahneye eğlenerek adım atarsınız.
 • Müzikleriyle konuklarınızı cezbeder.
 • Kolay öğrenilir ve uygulanır.
 • Aşkınızı yansıtır.

Tango

Son yıllarda en çok tercih edilen düğün dansları arasında Tango’nun da olduğunu söylemeliyiz. Ayaklarınıza dolanmayacak, kabarık olmayan bir gelinlik modeli tercih ediyorsanız Düğün dansı kursu eğitmeninizden Tango dersleri alabilirsiniz. Müstakbel eşinizle aranızdaki tutkuyu ve aşkı figürlerinizle ifade etmenizi sağlayan Tango dansı, izleyenleri size hayran bırakabilir. Aynı zamanda şu avantajları sağlar:

 • Yeteneklerinizi hoş figürlerle sergilersiniz. 
 • İyi bir eğitmenle kolayca öğrenilir.
 • Romantik ve ilgi çekicidir.
 • Konuklarınızı size hayran bırakır.

Dans Eğitimi Almayı Düşünebileceğiniz Diğer Alternatifler

En çok tercih edilen düğün dans türleri için yukarıdaki seçenekler dikkatinizi çekmiyor ve daha fazla alternatif istiyorsanız Rock’n Roll, Cha Cha Cha, Swing, Mambo gibi dans türleri de düğün dansları için kullanılanlar arasında. Zeybek ve Sirtaki gibi geleneksel danslar da düğünler için dans eğitimi almayı planlıyorsanız son dönemde oldukça revaçta.

Prestijli bir düğün dansı kursu, istediğiniz her dans türü için size mutlaka yardımcı olmalıdır. Seçtiğiniz dans türünde uzmanlaşmış eğitmenlerden alacağınız düğün dansı eğitimi düğününüze canlılık ve eğlence katacak. İster romantik dans türleri tercih edin, isterseniz hareketli figürler sergileyin, düğününüzde muhteşem bir çift olmak istiyorsanız dans türünüzü ve müziğinizi seçerek provalara başlayın.

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46