Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Ücretsiz Dans Kursları-Dans Ederken Sağlığınızdan Olmayın!

Ücretsiz Dans Kursuna Gitmeyi Düşünenler, Bu Yazı Sizin İçin!

Düzenli dans ederek vücudunuz için harikalar yaratabilirsiniz. Yaş sınırının olmadığı hem fiziksel bir aktivite hem de keyif dolu bir eğlence için dans kursuna başlamaya ne dersiniz?  

Dans kursu fiyatları, alacağınız dans eğitimini belirlerken en son kriteriniz olsun! Dans etmeyi çok seviyor ama bütçenizde dans kursu için yer ayıramayacağınızı düşünüyorsanız bu önerilerimize kulak verin! 

Ücretsiz Dans Kursları-Dans Eğitimi Birkaç Haftaya Sığdırılamaz!

Düşük ücretli veya ücretsiz dans kurslarına aldanmayın! Dans, belirli temelleri olan kurallı bir aktivitedir. Bu yüzden dans etme konusunda kendinizi geliştirmek veya profesyonel bir dansçı olma yolunda ilerlemek istiyorsanız kaliteli eğitim veren, deneyimli eğitmenlerle çalışan ve köklü bir dans kursundan destek almanız sizin için daha iyi olabilir.

Ücretsiz dans kursları maksimum birkaç haftalık programlar şeklinde düzenlendiğinden genelde kısa süreli bir hobi arayışında olan veya hayatında değişiklik yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. 

Ücretsiz Dans Kursu Maceranız Kötü Bitebilir!

Dansa ilgi duyan herkes, dans etmenin yalnızca müzikle uyumlu figürler sergileme olmadığını bilir! Dans, aynı zamanda bir spordur. Eğer dans konusunda sizi yönlendiren deneyimli ve eğitimli biri yoksa sakatlanmalar yaşayabilirsiniz. 

Özellikle dansla ilk kez tanışacaksanız ücretsiz dans kursu sizin için kötü bir başlangıç olabilir. 

Dansçı Olma Hayalinizi Başlamadan Bitirmeyin! 

Ücretsiz dans kursları İstanbul’un birçok noktasında mevcut. Eğer bu kurslardan birine gitmeyi planlıyorsanız bilmeniz gereken bazı noktalar var.

 • Ücretsiz dans kurslarında birçok kişi aynı anda ders aldığı için sizinle ilgilenen bir eğitmen olmayabilir. 
 • Nasıl ısınmanız ve nefes almanız gerektiğini bilmeden dans etmeye başlayarak sakatlanmalar yaşayabilirsiniz.
 • Kalabalık bir ortamda hijyenin en üst seviyede olması gerekir. Eğitimlerinin karşılığında hiçbir ücret talep etmeyen ücretsiz dans kurslarında bu hassasiyet mevcut olmayabilir. Bu durum da soyunma odası, lavabo ve diğer ortak kullanım alanlarında sağlığınızı olumsuz etkileyecek durumlar yaşamanıza sebep olabilir.
 • Ücretsiz dans kursuna katılan kişi sayısı, özel dans kursundakilerin 4-5 katı olabilir. Bu da dans etmeyi öğrenmenizi bir hayli zorlaştırabilir.
 • Özel bir durumunuz varsa (fazla kilo, boyun fıtığı, bel fıtığı vs.) bu noktada sizi bilgilendirecek, hangi hareketlerin sizin için uygun olup olmayacağına karar verecek profesyonel bir eğitmen bulamayabilirsiniz. Çünkü ücretsiz dans kursu eğitmenlerinin, beklentilerinizi karşılayacak seviyede bir eğitim geçmişi veya dans deneyimi olmayabilir.
 • Dans ederken kaslarınızın mutlaka dinlenmesi gerekir. Ücretsiz dans kurslarında, dans aralarında dinlenmek için kullanabileceğiniz rahat bir alan bulamayabilirsiniz. 

Ücretsiz Dans Kursları, İyi Bir Seçenek Değil! Kendiniz İçin En İyisini İsteyin!

Ücretsiz dans kurslarına gitmek yerine sizlerin sağlığı, konforu ve mutluluğu için çalışan dans kurslarını tercih edebilirsiniz. İsterseniz profesyonel bir dansçı olabilmek için eğitim alın isterseniz de boş vakitlerinizi değerlendireceğiniz keyifli bir hobi için. Peki, ücretsiz dans kursu yerine size ve beklentilerinize daha uygun bir dans kursunu nasıl bulabilirsiniz? Önerilerimize kulak verin!

 • Dans kursunun başarılı olduğunun en büyük göstergesi, MEB onaylı olmasıdır. Bu yüzden, dans kursu seçerken ilk kriteriniz MEB onaylı dans kursu seçmek olabilir. 
 • Kaslarınızı dinlendirebileceğiniz, konforlu ve rahat bir dinlenme alanı olmasına dikkat edin.
 • Dans kursu hocalarının, deneyimli ve eğitimli olmasına önem verin.
 • Soyunma odası gibi ortak kullanım alanlarının hijyenik olup olmadığını kontrol edin.
 • Dans ederken sizinle özel olarak ilgilenilmesi, eksiklerinizin giderilmesi, motivasyonunuzun artırılması için daha sınıfların maksimum 15 kişilik olduğu dans kurslarını tercih edin.
 • Dans kursu ortamının sizlere her türlü imkanı (dans için gerekli ekipmanların tamlığı ve kalitesi vs.) sunduğundan emin olun.

Dans Kursunun Kalitesi, İlk Kriteriniz Olsun!

Dans eğitimini profesyonel açıdan almayı düşünüyorsanız işe hakim, eğitimli ve deneyimli bir dans hocasıyla çalışmanız elbette sizin yararınıza olur. Dans etmeyi, hobi edinmek için tercih edecekseniz de boş vakitlerinizi hiç de hijyenik olmayan, sizinle ilgilenilmeyen ve harcadığınız onca saatten sonra hiçbir şey öğrenmediğiniz bir dans kursunda geçirmemeniz çok daha iyi olur. Bu yüzden ücretsiz dans kurslarını araştırmaktan vazgeçebilirsiniz.

Hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı! Sizi evinizdeymişsiniz gibi ağırlayan, hijyenik ve ferah sınıflarıyla kaliteli bir eğitim veren MEB onaylı dans kursumuzu ziyaret etmeye ne dersiniz? 

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46