Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Kurslarında Hangi Bölümler Var?

Dans Kurslarındaki Dans Türleri-Hangisi Size Daha Çok Hitap Ediyor?

Hangi dans türünün karakterinizi yansıttığını hiç merak ettiniz mi? Size zarafetin dansı olan valsin ruhu mu daha çok hitap ediyor yoksa romantizmin simgesi tango mu? 

Evrende her şeyin bir ritmi var! Bu ritme ayak uydurmaya ne dersiniz? Sizi en iyi ifade dans türlerini bulmak için bu önerilere kulak verin!

Dans Kurslarındaki Bölümler – Hangi Dans Türünü Seçmeliyim?

Dans kurslarında hangi bölümler var diye araştırmaya başlamadan önce hangi dans türünün size daha çok hitap ettiğini düşünebilirsiniz. Enerjik yapınıza uygun hareketli danslar mı yoksa biraz daha sakin tempolu klasik danslar mı? Karar vermek için dans kurslarındaki bölümlere göz atabilirsiniz.

Bale

Bale, çocuklar ve yetişkinler için ayrı programlar düzenlenen, disiplini temel alan bir dans türü. Bale eğitimiyle birlikte estetik bir duruş kazanabilir, daha aktif bir yaşam tarzını benimseyebilirsiniz.

Zeybek

Geleneksel dans türleri içinde en çok tercih edilenlerden biri olan zeybek, Ege’nin Efe dansı olarak da bilinir. Ege’ye özgü kıyafetler giyilerek dans performansı sergilenir. Yöresel danslardan biri olan zeybeği deneyimleyerek bu eşsiz kültürün bir parçası olabilirsiniz.

Hip Hop

Hip hop müziği ve kültüründen ortaya çıkan dans türü, genellikle müziğin ritmine uygun olarak yapılan doğaçlamalarla ifade edilir. Aslında sokak dansı olarak ortaya çıktığından daha asi ve enerjik bir havası vardır. Hip hop dansını deneyimleyerek içinizden nasıl geliyorsa öyle dans edebilirsiniz!

Vals

Tutkunun ve aşkın dansı olarak bilinen vals, klasik danslar içinde en çok tercih edilenlerden biridir. Romantizmi simgelediğinden genelde en çok çiftlere özgü dans türleri içinde yer alır. Vals eğitimi alarak beden dilinizi daha iyi kullanmayı öğrenebilir, estetik figürlerle herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Modern Dans

Kurallara bağlı kalmadan, içinizden nasıl geliyorsa öyle dans etmek isterseniz sizin için en iyi dans türü modern dans olabilir! Serbestliğe ve doğaçlamaya imkan tanıdığından baleye karşı bir isyan olarak ortaya çıktığı söylenir. Modern dans dersleri alarak daha esnek bir vücuda sahip olabilir; tekniklere bağlı kalmadan içinizden nasıl geliyorsa kendinizi o şekilde ifade edebilirsiniz!

Cha Cha Cha

Enerji dolu dans türlerinden biridir. Dans hareketleriyle duyguların aktarımına odaklanır. Aşk ve heyecan gibi duyguları yansıtan cha cha cha kursu ile siz de ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi yakalayabilirsiniz!

Rumba

Yüksek tempolu dans türlerinden biridir. Enerjiden beslenen rumbada kalça hareketleri daha belirgindir. Siz de rumba eğitimi alarak tüm dikkatlerini üzerinize çekebilir, kıpır kıpır bir dansın içinde yer alabilirsiniz. 

Zumba

Hem spor hem dans tutkunları için en ideal dans türü! Spor salonlarında vakit geçirmekten sıkılıyorsanız zumba ile formunuzu koruyabilir, müzikle birlikte dilediğiniz gibi dans edebilirsiniz.

Pole Dans

Cazibenin ve çekiciliğin dansı olarak bilinen pole dans, son dönemlerde kadınlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Siz de pole dans ile esnekliğinizi artırabilir, kas gruplarınızı güçlendirebilirsiniz.

Roman Dansı

Dünya üzerindeki en enerjik, en keyifli dolu danslardan biri herhalde roman dansıdır! Rengarenk kostümlerle ve hareketli şarkılarla birlikte yapılan roman dansı ile siz de tüm stresinizi atabilir, pozitif bir enerjiye sahip olabilirsiniz!

İçinizdeki Yeteneği Keşfetmeye Hazır mısınız?

Yaşamınız sıkıcı bir rutinden ibaretse motivasyonunuzu artıracak bir yenilik yapmak sizin elinizde! Belki yoğun iş temponuza bir mola, belki de formunuzu korumak için keyifli bir egzersiz… Siz nasıl faydalanmak isterseniz, öyle!

İçinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanın şimdi tam zamanı! Siz de Dans Akademi’nin 15 yıllık deneyimiyle kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir dans kursuna başlayabilir; keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46