Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuk Dans Kursları Faydalı mı?

Çocuklar İçin Dans Kurslarından Hangisini Tercih Etmeliyim?

Çocuğunuzun dansa ilgi duyduğunu ya da yetenekli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Peki, onu bu alanda teşvik etmeye ne dersiniz? Dans, çocukları sağlıklı ve faydalı bir hobiyle buluşturmanın en kolay yolu!

İleride profesyonel bir dansçı olmasa da gelişim döneminde fayda sağlayacağı ve yaratıcı yönünü ortaya çıkaracağı bir sanat dalında yer alması sizce de iyi olmaz mı? Çocuğunuzun yaratıcılığını harekete geçirecek, özgüvenini geliştirecek ve kendini daha iyi hissetmesini sağlayacak en iyi aktivite, dans!

Çocukların Hareket Etmeye İhtiyacı Var!

Çocukların birçoğu, eğlenmeyi tüm gün bilgisayarın başında oturmak; sosyalleşmeyi de mesajlaşmak sanıyor! Çocuğunuzun hareketsiz olmasının, gelişim dönemini nasıl etkilediğini biliyor olmalısınız. Onların bu düzenini kırmak sizin elinizde! Çocuğunuzu boş vakitlerinde daha aktif olacağı, eğlenirken öğreneceği ve kaliteli bir sosyal ortamda bulunacağı çocuk dans kursuna göndermeye ne dersiniz?

Güçlü Bedenler ile Sağlıklı Bir Yaşam…

Çocuk dans kursları ile okuldan geriye kalan zamanlarda daha aktif bir yaşam tarzını benimseyen çocukların denge mekanizması, hareket kabiliyeti ve esnekliği gelişiyor! Çocuk dans kursu, kalori yakımını hızlandıran yapısı ile ebeveynler tarafından aynı zamanda eğlenceli bir spor olarak da tercih ediliyor.

İleride Neden Önemli Bir Dansçı Olmasınlar?

Çocuk dans kursu, fiziksel ve zihinsel gelişime olan katkılarının yanı sıra çocuğunuza kariyer hedeflerini oluşturmasında da yardımcı oluyor! Dansla küçük yaşta tanışan çocukların birçoğu, ilerideki meslek yaşamlarında sanata yer veriyor! Neden sizin çocuğunuz da bir gün sahne ışıklarının altında olmasın? 

Sorumluluk Duygusuna Sahip Çocuklar Yetişiyor!

Çocuk dans kursları, özellikle de grup derslerinde çocuklara farklılıklara saygı duyma ve sorumluluk duygusuna sahip olma gibi kazanımlar sağlıyor! Çocuğunuz, grup içinde bir görev tanımına sahip olunca kendini bir birey gibi görmeye başlıyor ve özgüveni gelişiyor. 

Dans, Çocuklar İçin Duygusal Bir Çıkış

Derslerden bunalan çocuğunuz için rahatlatıcı bir aktivite keşfetmeye ne dersiniz? Dans, çocukların kendini gösterebilecekleri en iyi yöntemlerden biri. Özellikle de kendini ifade etmekte zorlanan veya içine kapanık çocuklarda, dans kurslarının iyileştirici bir etkisi oluyor. 

Hangi Çocuk Dansı Kursu Daha İyi, Nasıl Karar Verilir?

Çocuk dansı kurslarından hangisinin çocuğunuz için daha iyi olacağına karar vermekte zorlanıyor musunuz? O halde bu dans kurslarından birini deneyerek işe başlayabilirsiniz.

Çocuk Dansı Kursu: Bale

Hangi çocuk dansı kursu daha iyi diye düşünenlerin en çok tercih ettiği eğitimlerden biri genelde bale oluyor. Bale eğitimi alan çocuklar, erken dönemde disiplin kavramıyla tanışarak düzenli ve ilkeli olmayı tüm yaşamlarına yansıtıyor!

Zumba Kids

Zumba kids, eğlenceyi dansa dönüştürüyor! Çocuğunuzun enerjisine enerji katacak bir dans kursuna gitmesini ister misiniz? Çocuklar, zumbanın kıpır kıpır atmosferine ayak uydurarak daha dinamik ve canlı olarak büyüyor.

Geleneklerine Sahip Çıkan Çocuklar, Halk Danslarıyla Eğleniyor!

Çocuğunuzun yöresel danslar konusunda eğitim alarak ileride bir gün ülkemizi temsil etmesini istemez misiniz? Horondan zeybeğe, halaydan folklore kadar halk dansının birçok türündeki kursları inceleyebilirsiniz.

Çocuk Dans Kurslarının Faydaları-Çocukların Gelişimini Etkiliyor!

Çocuklar, dans kurslarında vücutlarını nasıl dengede tutacaklarını, dik durmayı ve öğrenme sürecinde sabırlı olmayı öğreniyor! Bu nedenle çocuk dans kursunu, çocuğunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi için atacağınız bir adım olarak da nitelendirebilirsiniz. Dans eğitimi alan çocuklar, duygusal ve zihinsel olarak daha olumlu olmaya başlar; bu da onların duygusal enerjilerini kontrol etmelerini ve azimle çalışmanın güzel sonuçlar verdiğini öğrenmelerini sağlar. 

Dans Akademi,  çocuk dansı konusunda uzmanlaşmış eğitmenleriyle birlikte çocuklarınızı sanatla buluşturmayı bekliyor!

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46