Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Break Dance Kursu – Fiyatları, Salonları ve Eğitmenleriyle İyi Bir Kurs Nasıl Olur?

En İyi Break Dance Kursu İçin Tavsiyeler

Özellikle gençlerin en çok sevdiği danslardan biri olan Break Dance eğitimi veren pek çok dans okulu bulunuyor. Ancak hemen vurgulamak gerekiyor ki her Break Dance kursu tahmin edebileceğiniz üzere aynı kalitede değil. Nitekim birçok Break Dance kursu fiyatları, salonları, eğitmenleri, öğrencilerine sunduğu olanaklar gibi konularda ciddi ölçüde farklı standartlara sahip.

Peki çok sayıda dans okulu arasından en iyi Break Dance kursu nasıl seçilir? Yazımızda en iyi Break Dance kursları nasıl olmalı, Break Dance kursu fiyat ve olanakları hakkında araştırma yaparken nelere dikkat etmelisiniz gibi sorulara yanıt verdik. Kötü bir sürprizle karşılaşmamak için aşağıda sıraladığımız hususlara dikkat edin!

 

250 - 1000 TL Break Dance Kursu Fiyatları Uygun mu?

Kendinizi müziğin ritmine kaptıracağınız, özgürce dans etmenin tadını çıkaracağınız break dance kursları, ucuza olur mu? Nitelikli bir break dance eğitimi almak istiyorsanız 250 TL'ye break dance kursu fiyatları olmayacağını bilmelisiniz. Elbette eğitim sektöründe birçok kurum 250 TL'den başlayan fiyatlarla break dance kursu veriyor ancak bu demek değildir ki bu kurslar iyi. Aksine ucuz olduğu için sınıfları küçük ve kalabalık, eğitmenleri deneyimsiz ve imkanları kısıtlıdır. Sizlere özel bir eğitim değil standartların altında kalan break dance dersleri verirler. Paranızı ve zamanınızı boşa harcamak istemiyorsanız break dance kursu fiyatları değil kalitesine öncelik verin. 

1500 - 2000 TL Break Dance Kursları Neler Sunar?

Break dance kursu fiyatları sundukları imkanlara göre artış gösterebilir. 1500 - 2000 TL aralığındaki break dance kursları iyi eğitmenler ve daha dolu bir program sunabilir. Aynı zamanda sınıfın teknik imkanları gelişmiştir, hobi olarak break dance eğitimi almak isteyenler için uygun olabilir. Break dance kursu fiyatları için ayırdığınız bütçeye göre tercih yapabilirsiniz.

2250 - 4500 TL Break Dance Kursu Fiyatları İçin Pahalı mı?

İleri seviye hatta profesyonel break dance eğitimi almak istiyorsanız Break dance kursu fiyatları biraz daha yüksek kurumları tercih edebilirsiniz. Böylece daha çok uygulama yapma fırsatınız olur, rahat ve ulaşılabilir bir kurs mekanı ile karşılaşır, eğitiminizden maksimum verim alırsınız. Genel olarak MEB ruhsatının olması gereken bu kurslarda, eğitim sonunda sertifika alabilir, bunu da eğer düşünüyorsanız dans kariyeriniz için kullanabilirsiniz. 

İster çocuklarınız ister kendiniz için Break dance kursu fiyatları araştırıyor olun, kursunuzun eğitim içeriklerinin detaylarını öğrenin, deneyimini sorgulayın, eski öğrenci yorumlarına bakın. Break dance kursu fiyatları 2250 TL'den başlayan kursların hepsi iyi olmayabilir. 

Özel Break Dance Kursu Fiyatları Nedir?

Özel break dance kursu fiyatları 1250 TL'den başlıyor, 2000 TL'ye kadar çıkabiliyor. Bazı kurumlarda aylık ders fiyatları 1250 TL iken neden özel dersler bu kadar pahalı? Çünkü eğitmenin tüm ilgisi sizin üzerinizde oluyor, detaylı öğrenme deneyimi yaşıyorsunuz, tek bir sınıf 1 - 2 saatliğine size ayrılıyor. Dolayısıyla özel Break dance kursu fiyatları daha yüksek oluyor. 

Çocuk ve Yetişkin Break Dance Kursu Fiyatları

Break dance kursu fiyatları çocuk ve yetişkin derslerinde farklılık içerebiliyor. Çocuk dersleri az mevcutlu ya da özel olarak planlandığı için yetişkin Break dance kursu fiyatları açısından bakıldığında yüksek olabiliyor. Ortalama 3000 - 4000 arasında değişen çocuk break dance kursu fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. 

Break dance kursu fiyatları ortalamalarını belirleyen farklı etmenler ise şu şekilde:

1. Kurumun MEB Onayı Var Mı?

Break Dance kursu fiyatları hakkında araştırma yaparken bakmanız gereken ilk noktalardan biri dans okulunun MEB onayı olup olmadığıdır. Günümüzde MEB onayı olmamasına rağmen eğitim verdiğini iddia eden, hatta en iyi Break Dance kursu gibi iddialı reklam spotlarıyla öne çıkmaya çalışan birçok kaçak dans okulu vardır! Ancak kaçak bir eğitim kurumunun asgari standartları bile yerine getirmediğini göz ardı etmemek gerekir. MEB ruhsatı olmayan bir dans okulu en iyi Break Dance kursları arasında olmak şöyle dursun; bina güvenliğine sahip değildir, eğitmen kadrosu yetersizdir ve ders içerikleri öğrencilere ihtiyaç duyacakları becerileri kazandırmak üzere planlanmamıştır.

2. Kurum Yeterli Deneyime Sahip Mi?

Dans okulunun MEB ruhsatı varsa asgari standartlara sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Break Dance kursu fiyatları ve olanakları hakkında yaptığınız araştırma elbette bununla bitmiyor! Geçmiş öğrencilerin kurum hakkında yaptıkları yorumlara göz atın, kurs merkezinin güçlü ve zayıf yönlerini anlamaya çalışarak size uygun olup olmadığına karar verin. Eğer kurum yeterli deneyime sahip değilse beklentilerinizi karşılayamayabileceklerini unutmayın!

3. Eğitmen Kadrosu Nitelikli Mi?

Kaliteli bir eğitimin olmazsa olmazı eğitmen kadrosunun yeterli uzmanlığa ve deneyime sahip olmasıdır. Ancak ucuz Break Dance kursu verebilmek için birçok kurum maliyetleri aşağı çekmeye çalışır. Bu noktada ilk akla gelen kalemlerden biri de personellere ödenen maaşlardır. Deneyimli ve alanında uzman eğitmenler, Break Dance kursu fiyatları bakımından eğitim kurumlarına daha pahalıya patlasa da yüksek bir öğrenci memnuniyeti sağlamak için hayati önem taşır.

4. Kursun Konumu Nerede?

Konumu açısından merkezi noktalara ve toplu taşıma araçlarına yakın olmayan kurumlar, kursiyerlerini farklı tekliflerle ikna etmeye çalışır. Bunların başında da elbette Break Dance eğitimi fiyatları gelir. Ucuz Break Dance kursu veren bir dans okulunun eğitim binası merkezi bir yerleşkeden uzaktaysa eğitim almadan önce, zamanınızın büyük bir bölümünü yollarda geçireceğinizi göz önünde bulundurun. Bu durum, süreç uzadıkça dans tutkunuzu kaybetmenize neden olabilir.

5. Derslikler Ferah ve Geniş Mi?

Break Dance kursu başta olmak üzere dans eğitimlerinin verimli olabilmesi için öğrencilerin performansları sırasında rahat hissedebilecekleri bir ortamda bulunması gerekir. Bunun için eğitim alacağınız dans okulunu seçerken dersliklerini incelemeniz büyük önem taşır. Dans okulu dersliklerine göz atarken yeterince ferah ve geniş mi, öğrenciler için güvenlik önlemleri alınmış mı gibi hususlara dikkat etmeye çalışın!

6. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Ucuz Break Dance kursu veren kurumların standartlar bakımından sınıfta kaldığı en önemli konulardan biri sınıf mevcududur. Özellikle sürümden kazanmayı hedefleyen dans okulları Break Dance kursu kontenjanlarını olabildiğince yüksek tutar. Ancak böylesine kalabalık bir ortamda verimli bir eğitim alabilmek mümkün değildir. Break Dance kursu fiyatları araştırmanız sırasında uygun bulduğunuz kurumlara kesinlikle sınıf mevcudunu sorun ve 10-12 kişiden fazla kontenjanları olan dans okullarından kurs almayın!

Ucuz Break Dance Kursu İçin Tutkularınızdan Vazgeçmeyin!

Hiçbir dans sever boş zamanlarını ayırarak tutkularını özgürce gerçekleştirmek istediği Break Dance kursu nedeniyle hayal kırıklığına uğramak istemez! Ancak Break Dance kursu fiyatları ve kalitesi açısından yeterince araştırma yapmazsanız kötü bir sürprizle karşılaşmanız olasıdır. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve en iyi Break Dance kursu programını seçmek için yukarıda saydığımız noktalara dikkat edin!

Dans Akademi’de önceliğimiz Break Dance kursu ücretleri değil, öğrencilerimizin memnuniyeti! Kaliteli bir eğitim için Break Dance kursu programlarının bireyselleştirilmesi gerektiğinin farkında bir kurum olarak 15 yıllık deneyimimizle kurs programlarımızı hazırlıyor, Avrupa standartlarında bir eğitimle dans tutkunuzu şekillendiriyoruz!

[widget-199]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46