Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Barre Egzersiz Mi Dans Mı? Barre Hakkında Bilmeniz Gerekenler – Dans Akademi

Size En Uygun Barre Kursunu Seçmek İçin Bunlara Dikkat Edin!

Son zamanların yükselen trendlerinden biri olan Barre egzersizleri, beden sağlığına dikkat eden pek çok insanın ilgisini çekiyor. Nitekim başta dans okulları olmak üzere birçok yerde Barre kursu programlarına rastlamak mümkün. Özellikle İstanbul Barre kursu veren dans okulları açısından gerçek bir cennet gibi.

Ancak bu kadar çok Barre kursu veren kurumun olması aynı zamanda Barre kursu almak isteyenler için kafa karıştırıcı bir durum. Özellikle Barre kursu fiyatları ve eğitim kalitesi arasındaki değişkenlik kendisi için en iyi Barre kursu programını arayan insanları çoğu zaman zorlayabiliyor. Peki en iyi Barre kursları hangi özelliklere sahip olmalı? Yazımızda sizler için Barre kursu veren dans okulları ve eğitim merkezlerinde olması gereken özelliklere göz attık. Barre eğitimi aldıktan sonra hayal kırıklığına uğramamak için sıraladığımız hususlara dikkat edin!

1. MEB Ruhsatı

Barre kursu fiyatları açısından ilk dikkat etmeniz gereken nokta hiç kuşkusuz MEB ruhsatıdır. MEB ruhsatı olmayan bir kurum, eğitim kurumu değildir ve Barre kursları dahil hiçbir alanda eğitim veremez. Buna karşılık ucuz Barre kursu veren eğitim kurumlarının MEB ruhsatına sahip olmadığını vurgulamak gerekir. Asgari standartları bile yerine getirmekten imtina eden bu tür kurumlardan eğitim almak, sağlıklı bir yaşama merhaba demek şöyle dursun, sağlığınızı tehlikeye atmanız anlamına bile geliyor olabilir.

2. Kurum Deneyimi

Barre kursu programlarının ülkemiz için yeni bir trend olduğunu yazımızın başında belirttik. Buna karşılık diğer şehirlerimizle birlikte başta İstanbul Barre kursu veren dans okullarıyla doludur. Böylesine yeni bir disiplinde uzmanlaşan bu kadar çok sayıda eğitmen ve kurumun olması tahmin edebileceğiniz gibi mümkün değildir. Nitekim bu kurumların çoğu Barre kursu fiyat kampanyaları ile sağlıklı yaşama önem veren insanların dikkatini çekerek kazanç elde etmeyi amaçlamaktadır. Verdikleri eğitimin gerçek Barre disipliniyle de pek alakası yoktur. Bu nedenle Barre kursu seçerken geçmiş öğrencilerin yorumlarına bakın, vurguladıkları noktaları inceleyin, dans okulunun güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmeye çalışın.

3. Eğitmen Kadrosu

Söz konusu Barre kursu olduğunda deneyimli bir kurum bulmak kadar zor olan bir şey varsa o da deneyimli ve Barre disiplininde uzman bir eğitmen bulmaktır. Nitekim birçok dans okulu, ucuz Barre kursu verebilmek için deneyimsiz veya asıl alanları Barre olmayan eğitmenlerle çalışmakta, öğrencilerini tam anlamıyla nitelikli sayılmayacak bir eğitime mahkum etmektedir. Bu nedenle Barre kursu seçerken kesinlikle eğitmen kadrosu hakkında bilgi alın ve eğitmenlerin uzmanlığını öğrenmeye çalışın.

4. Sınıf Mevcudu

Ucuz Barre kursu veren dans okullarının sınıfta kaldığı bir diğer nokta da sınıf mevcududur. Barre kursu ücretleri bakımından düşük teklifler sunan bu tür kurumların stratejisi sürümden kazanmaktır. Buna paralel olarak tek bir sınıfa 20-30 öğrenci doldurarak Barre kursu vermeye çalışan böylesi dans okullarında kaliteli bir eğitim almak mümkün değildir. Dolayısıyla Barre eğitimi fiyatları açısından bütçenize uygun olsa da görüştüğünüz kurs yetkililerine sınıf kontenjanlarını sormayı unutmayın. Aksi takdirde kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

5. Kurs Lokasyonu

Barre kursu fiyatları açısından unutmamanız gereken bir diğer konu da kursun lokasyonudur. Toplu taşıma araçlarına ve kentteki etkinlik alanlarına yakın olan bir eğitim kurumu doğal olarak daha yüksek Barre kursu ücretleri ile eğitim verecektir. Merkezi bir konumda olmayan Barre kursları fiyat bakımından daha düşük olsa da boş zamanınızın büyük bir bölümünü yollarda harcamanıza neden olacaktır. Hele ki İstanbul Barre kursu merkezleri söz konusu olduğunda merkezi bir konumda olmayan dans okulları boş zamanlarınızı trafikte saatlerce boğuşacağınız, keyifsiz anlara dönüştürebilir.

Sağlıklı Bir Yaşama Dans Akademi ile Adım Atın!

Ucuz Barre kursu ararken kalitesiz kurumlarla boş yere zaman kaybetmeyin, sağlığınızı tehlikeye atmayın. Barre disiplininde uzman olmayan eğitmenler ve kurumlardan ders almak beklentilerinizi karşılamayacak ders içerikleri, verimli olmayan sınıf ortamı ve düşük standartlardan bir eğitimler demektir.

Barre kursu ile vücut zindeliğinizi korumak, bedeninizin esnekliğini artırmak ve kas koordinasyonunuzu geliştirmek istiyorsanız Dans Akademi’ye merhaba deyin! Barre kursu fiyatları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla görüşün, size en uygun programı birlikte belirleyelim, daha sağlıklı ve dinamik bir yaşam için harekete geçin!

[widget-222]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46