Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bachata Figürleri - Romantizmin Dansı Bachata Hareketleri

Bachata Nasıl Yapılır? Bachata Hareketleri Nelerdir?

Latin danslarının en ateşlilerinden biri olan Bachata, oldukça dikkat çeken ve danslar arasında tercih edilen, romantik ezgilere sahip bir dans türüdür. Dansçılar arasında popüler olduğu kadar dans etmeyi seven ve dans etmeyi öğrenmek isteyenler arasında da ilk tercih edilen dans türlerinden biridir. Merak edilen bu dans için sorulan soruların başında bachata dansı nasıl yapılır sorusu gelmektedir. 

Bachata hareketleri, partnerler arasındaki uyumla ve her bir partnerin kendi yeteneğini gösterme imkanı tanımasıyla en keyifli danslardan. Birbirinden güzel Bachata hareketleri nelerdir gelin birer dava yakından bakalım.

Bel ve Kalça Hareketleri 

Bachata özellikle kadın dansçıların bel kıvraklıklarını ve büyüleyici kalça hareketlerini gösterebilecekleri bir dans türüdür. Bachata hareketleri arasında aslında bachatanın temelini oluşturan bel ve kalça hareketleri önemli yer tutuyor. Özellikle kadın dansçıların oluşturan adımlamaları süsler bel ve kalça hareketleri. 

Partnerlerin uyumu içerisinde kıvrak bel ve kalça hareketleri müziğin ritmine göre atılır ve bachata adımları ile estetik bir dans sunulur. Kadınların bel ve kalça hareketleri partnerin yönlendirmesi ile oluşturulur. Sağ ve sol kalça atışları yavaş yavaş müziğin ritmine uyar. Aynı anda partner ile uyumlu bir dans sergilenir.

Adımlar

Bachata adımları yavaş ve ritmik olmalıdır. Müziğin ritmine uygun adımlar ile her bir vuruş, adımlarla işlenir. Bachata adımları, partnerlerin birbirine yakın temasta ve aynı tempoda ileri, geri, sağ ve sola atılmasıyla uygulanır. 

Bachata için adımlar oldukça önemlidir çünkü yavaş ve ritmik adımlarla izleyicilere duygu aktarımı yapılmalıdır. Her dansta olduğu gibi bachata figürlerini oluşturan adımlar her bachata hareketini olumlu ya da olumsuz yönde etkiler. 

Bachata adımları genel itibariyle sağ, sol, ön ve arkaya ağır ve ritmik şekilde atılır. Kadın dansçıların adımlarını, erkek dansçılar yönlendirir. Partnerlerin figürlerini sergilediği ve birbirlerinden uzaklaştıkları sırada bachata adımları da farklılaşır. 

Dönüşler

Bachata dönüşleri kadın partnerin erkek dansçıdan uzaklaşması ve erkek dansçının yönlendirmesi ile gerçekleşir. Bachata dönüşleri çift olarak yapılır. 

Dansın Estetiğini Bachata ile Keşfedin!

Latin danslarına merak duyuyorsunuz ve bachatayı öğrenmek mi istiyorsunuz? Bachata figürleri ve tekniklerini en iyi şekilde öğrenebileceğiniz bir atmosfere mi ihtiyacınız var? O halde sizlere bachata figürlerini en iyi şekilde öğrenebileceğiniz bir dans kursu gerekiyor. 

Dans Akademi bachata kursu programımız ile latin danslarını seven yüzlerce öğrenciye 15 yıllık deneyimimizle bahata teknik ve pratiğini anlattık. Dans Akademi ailesine vazgeçmeden katılın ve siz de bachata ile keyifli vakitler geçirmek için uzman eğitmenlerimizin deneyimlerinden hemen yararlanmaya başlayın!

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46